17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Supernowoczesne laboratorium w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym [WIDEO]

OlsztynSupernowoczesne laboratorium w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym

Dzięki zakupowi nowego urządzenia lekarze będą mogli podnosić swoje kwalifikacje w najnowocześniejszym laboratorium w Polsce. Przygotowanie infrastruktury i urządzeń kosztowało prawie dwa miliony złotych.

reklama
W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele samorządu i władz wojewódzkich

Przychodnia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego UWM wzbogaciła się o nowoczesne urządzenie symulacyjne Simman 3G. Zakup współfinansowany był ze środków pochodzących z Unii Europejskiej. Koszt tego urządzenia to pół miliona dolarów. Koszt całości projektu to 1 800 105 złotych, z czego 85% pochodziło z dotacji.

Fantom umożliwia symulowanie sytuacji zagrożenia zdrowia. Można zaprogramować realistyczne scenariusze, dzięki którym lekarze mogą podnosić swoje kwalifikacje, a studenci mogą uczyć się postępowania w ramach. Urządzenie i cała infrastruktura będzie również udostępniona lekarzom prowadzącym własną działalność gospodarczą. Umożliwi to nieodpłatny dostęp bazy wiedzy oraz scenariuszy symulujących zagrożenia zdrowia i życia.

– Postanowiliśmy przygotować lekarzy na nieoczekiwane sytuacji i sprawdzić co na ich temat wiedzą. Ludzie, którzy nawet wiedzą jak pomagać, boją się jednak reagować, bo nie wiedzą czy robią to dobrze. Im więcej poty na ćwiczeniach, tym mniej krwi na wojnie – powiedział prof. Piotr Zaborowski z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

reklama

Zapraszamy do obejrzenia wideo z prezentacji nowego wyposażenia szpitala.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane