28 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Drogowcy chcą powstrzymać zalew psich kup

OlsztynDrogowcy chcą powstrzymać zalew psich kup

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu uzupełnia braki w workach na psie odchody. Wkrótce zakupi ich 1,1 miliona worków!

reklama
Nowa dostawa worków zostanie rozkolportowana w wybranych punktach miasta

To nie pierwszy taki zakup ZDZiT. Na początku tego roku drogowcy kupili podobną ilość worków, których zapasy się kończą. Nowa dostawa worków trafi do kilkudziesięciu punktów w mieście i niewykluczone, że do 50-60 dystrybutorów rozmieszczonych w mieście.

Worki mają być  biodegradowalne, o pojemności dwóch litrów, czarnego i nieprzeźroczystego koloru. Jak mówi Paweł Pliszka, rzecznik ZDZiT ta forma edukacji mieszkańców, że trzeba sprzątać po swoim pupilu, jest bardziej praktyczna niż instalacja specjalnych koszy.

reklama

– Parę lat temu pojawiły się w mieście białe, specjalnie oznakowane pojemniki na psie odchody – mówi rzecznik. – Doświadczenie pokazało jednak, że ten pomysł nie sprawdził się, bo ludzie i tak wyrzucali do nich normalne odpady.

Dlatego też drogowcy zrezygnowali z ustawiania specjalnych pojemników i od kilku lat zamawiają worki. Co ważne, dowiedzieli się wcześniej w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, że worki z odchodami można wrzucać do “normalnych” pojemników na odpady.

Nowa dostawa worków zostanie rozkolportowana w wybranych punktach miasta, m.in. w sklepach Społem, filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, w Radiu UWM FM, w siedzibach osiedli Pojezierze, Kormoran, Jaroty. Niewykluczone, że wkrótce worki pojawią się w specjalnych dystrybutorach, bo drogowcy planują zakup 50-60 sztuk takich urządzeń. Dystrybutory pojawią się w parkach, okolicach centrum miasta, czy olsztyńskich jezior.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane