fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Jechał na rowerze, wpadł za posiadanie

OlsztynJechał na rowerze, wpadł za posiadanie
Mężczyzna został złapany z suszem roślinnym.

Nawet trzy lata pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Olsztyna za posiadanie przy sobie środków odurzających.  Mężczyzna wpadł w ręce olsztyńskich policjantów wpadł przez to, że jadąc pod pływem alkoholu złamał jeden z przepisów ruchu drogowego.

reklama

W piątkową noc 8 listopada  około godziny 23.30,  27-latek, jadąc ul. Wojska Polskiego przejechał rowerem przez przejście dla pieszych mimo palącego się czerwonego światła. Tym manewrem zwrócił uwagę patrolujących ulice miasta funkcjonariuszom. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Podczas interwencji Marek Z. zachowywał się bardzo nerwowo  i co chwilę wkładał rękę do kieszeni, co wzbudziło podejrzenie u policjantów. Okazało się, że Olsztynianin miał w kieszeni opakowanie po kliszy fotograficznej wypełnione suszem roślinnym. Co więcej, u zatrzymanego mężczyzny badanie wykazało prawie promil alkoholu w organizmie.

Marek Z. noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej, wynikającej z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Prawo  przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia