-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jakie zmiany czekają pasażerów komunikacji miejskiej w Olsztynie?

OlsztynJakie zmiany czekają pasażerów komunikacji miejskiej w Olsztynie?

Na początku kwietnia Zarząd Dróg Zieleni i Transportu planuje zmodyfikować niektóre nazwy przystanków i uruchomić nowy przystanek na Jarotach. Ponownie ruszy także linia nr 84. Zmiany będę obowiązywać od 1.04.2015 r.

reklama

O czym od przyszłego miesiąca powinni pamiętać pasażerowie olsztyńskiej komunikacji miejskiej?

– Wznowione zostaje funkcjonowanie linii sezonowej nr 84 łączącej Dworzec Główny z ogrodami działkowymi w Wójtowej Roli. Autobusy linii 84 kursują w okresie 01.04.2015 – 31.10.2015.

reklama

– Uruchomiony zostanie nowy przystanek w zespole przystankowym „Krasickiego-Wilczyńskiego”. Przystanek będzie usytuowany na ul. Wilczyńskiego, tuż za skrzyżowaniem z ul. Krasickiego w kierunku pętli „Pieczewo” i będzie obowiązywał jako stały dla autobusów linii 13, 20, 30 i 31 oraz jako warunkowy (na żądanie) dla autobusów linii 100 i 101.

– Wprowadzone zostają następujące zmiany w nazewnictwie przystanków:

reklama

przystanek „OZGraf” – zmiana nazwy na „Olsztyńskie Zakłady Graficzne”,
przystanek „Uniwersytet-Basen” – zmiana nazwy na „Uniwerstet-Pływalnia” (wniosek UWM),
przystanek „WORD” –  zmiana nazwy na „Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego”.

– Przystanek „Tuwima” na ul. Tuwima w kierunku al. Warszawskiej obowiązujący dla linii 30, 33, 36 i 100 zmienia charakter z warunkowego (na żądanie) na stały. Zmiana dotyczy wyłącznie linii dziennych – dla linii nocnej nr 100 przystanek nadal obowiązuje jako „na żądanie”. Charakter przystanku „Tuwima” na al. Sikorskiego w kierunku ul. Dywizjonu 303 pozostaje bez zmian.

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pasażer
30 marca 2015 13:21

A co z komunikacją miejską po wprowadzeniu tramwajów? Już czas, aby Ratusz przedstawił swoje (alternatywne?) propozycje co do przebiegu linii autobusowych i systemu numeracji linii tramwajowych i autobusowych. Ludzie muszą mieć czas na zapoznanie się z propozycjami i na zabranie głosu w ewentualnej dyskusji. Czyżby znów szykowała się parodia konsultacji?

mr R
30 marca 2015 10:24

Ziew…

Popularne