7 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńska policja podsumowała wielkanocny weekend

GalerieOlsztyńska policja podsumowała wielkanocny weekend

W świątecznej akcji, mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i nie tylko, udział brało ponad 300 funkcjonariuszy – informuje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. Siły policji wspierali strażnicy miejscy i graniczni. W tym roku także nie zabrakło, niestety, nietrzeźwych kierujących. Doszło również do kilku zdarzeń drogowych, w wyniku których 6 osób trafiło do szpitala.

reklama

Olsztyńska policja podsumowała wielkanocny weekend Na sygnale Galerie, Olsztyn

Jak podaje KMP Olsztyn, tradycyjnie w trakcie świątecznego weekendu na drogi wyjechało więcej patroli. Do głównych zadań funkcjonariuszy należało kontrolowanie stanu trzeźwości kierowców, sprawdzanie, w jaki sposób przewożeni są pasażerowie oraz eliminowanie z dróg kierowców jadących zbyt szybko lub pod wpływem alkoholu. W sumie policjanci skontrolowali ponad 500 kierujących, z czego blisko 150 ukaranych zostało mandatami karnymi, w większości przypadków za zbyt szybką jazdę. Dla 108 kierujących spotkanie z patrolem skończyło się wyłącznie pouczeniem.

Awantura na SOR. Kobieta trafiła do aresztu
reklama

Policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów, w wyniku czego niedopuszczonych do dalszej jazdy zostało 28 pojazdów. Pod lupę funkcjonariusze wzięli również stan trzeźwości kierowców, dzięki czemu udało się wyeliminować z ruchu aż 5 osób, które zdecydowały się na jazdę na tzw. podwójnym gazie. Rekordzista miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Świąteczne dni przebiegły w większości spokojnie, jednak tylko wczoraj doszło do dwóch wypadków drogowych, w których poszkodowanych zostało 6 osób. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce przed godz. 18 na trasie Ameryka – Mańki. Kierujący bmw, po wyjściu z łuku drogi, zjechał na pobocze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Z czterech osób podróżujących pojazdem trzy trafiły do szpitala z ciężkimi obrażeniami.

Romantyczna podróż 14-latka z Ełku do ukochanej w Warszawie. Zabrakło mu na bilet powrotny
reklama

Po podsumowaniu działań „Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2015” funkcjonariusze oceniają tegoroczne święta jako bardziej bezpieczne niż poprzednie, jednak mimo tego cały czas apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i ostrożność.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Romantyczna podróż 14-latka z Ełku do ukochanej w Warszawie. Zabrakło mu na bilet powrotny
Romantyczna podróż 14-latka z Ełku do ukochanej w Warszawie. Zabrakło mu na bilet powrotny