fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nagroda dla Olsztyna i nominacje od ministra

OlsztynNagroda dla Olsztyna i nominacje od ministra

Nasze miasto wciąż się przeobraża i ulepsza. Zarówno zachodzące w nim zmiany, jak i dbałość o zachowanie historii stolicy Warmii zostały zauważone i docenione także poza granicami regionu.

reklama

Jak informuje na swoim blogu Piotr Grzymowicz: – 25 marca 2015 roku na specjalnej gali podczas XXIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2015 nasza gmina została po raz kolejny nagrodzona w konkursie na „Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2014”. Uwagę komisji konkursowej zwróciła nasza inwestycja w Parku Centralnym, a konkretnie – jego oświetlenie. Podkreślono innowacyjność inwestycji i jej energooszczędność. Poprzednio Olsztyn otrzymał nagrodę za iluminację podczas Jarmarku Świątecznego.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości – Olsztyn ma także szansę na prestiżowe ministerialne wyróżnienie: – Trochę poufnymi kanałami dowiedzieliśmy się, że dwa nasze obiekty zostały nominowane do nagród w konkursie „Zadbany Zabytek”, przeprowadzanym pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – zdradza prezydent Olsztyna. – Na liście nominacji znalazły się Dom Mendelsohna i Tartak Raphaelsohnów. Chyba nikt w Olsztynie nie wątpi, że słusznie, bo to wyjątkowo piękne, pieczołowicie odrestaurowane zabytki. 

reklama

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu wraz z wręczeniem nagród odbędzie się podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków (18 kwietnia).

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia