Czy matematyka naprawdę straszy?
Każdy z nas rodzi się z wrodzonymi zdolnościami matematycznymi, jednak jeśli w czas ich w sobie nie rozbudzi, konsekwencje będą ogromne. Jak wykazał Prentice Starkey z Uniwersytetu Teksańskiego, wszyscy rodzimy się z „matematycznym zmysłem”, nawet niemowlęta są w stanie zauważyć różnicę w liczbie elementów na danej planszy.
Nawet jeśli już w wieku przedszkolnym wprowadzimy elementy matematyki takie jak segregowanie wg wielkości, koloru czy liczebności, ale potem trafimy do przepełnionej klasy, w której indywidualne podejście do ucznia jest utrudnione, zatracimy naszą zdolność poznawania bardziej skomplikowanych zagadnień matematycznych. To, że masz problemy z matematyką, nie jest skutkiem braku zaangażowania lecz sytuacji, w jakiej ją poznajesz. Prof. Antoni Smoluk podczas jednej z konferencji zadał pytanie: „Jeśli prawie każdy człowiek myśli w praktycznym życiu, dlaczego tak niewielu czyni to na lekcjach matematyki w szkole?” . Odpowiedzi może być wiele, profesor sugeruje, że być może sposób prezentacji matematyki uniemożliwia poznanie jej w stopniu zadowalającym.
Matematyka na co dzień?
Żeby nie dać się oszukać, musisz liczyć. Musisz wiedzieć, jak będzie wyglądała rata Twojego kredytu, jeszcze zanim zobaczysz wyciąg z konta. Musisz wiedzieć, ile reszty powinieneś otrzymać, kupując np. chleb. Matematyka daje swobodę w posługiwaniu się narzędziami XXI wieku. Jeśli grasz w squasha czy tenisa, musisz wiedzieć, jak pokierować odbicie, żeby zdobyć punkt. A gdy przyglądasz się Twojemu dziecku, które po raz pierwszy rysuje domek, czy już wtedy nie wspominasz, że składa się on z prostokąta i trójkąta?
Gdzie szukać matematycznego wsparcia?
W Olsztyńskim oddziale Szkoły Matematyki 2 + 2.
Pomagamy w osiągnięciu celów. Może to być zdanie testu szóstoklasisty, gimnazjalisty czy matury, ale może to też być uzyskanie dobrego wyniku w konkursie matematycznym. Jednak największym celem, jaki sobie stawiamy, jest matematyczne usamodzielnienie każdego, kto do nas trafi. Zależy nam aby każdy mógł bez lęku i obaw przystępować do zadań, testów czy prac domowych.
Pierwsza placówka Szkoły Matematyki 2 + 2 powstała w Szczecinie kilkanaście lat temu. Od tego czasu w całej Polsce powstało ponad 50 oddziałów. Skuteczność nauki w naszej szkole jest wysoka, rodzice chętnie zapisują do nas swoje dzieci, a one lubią do nas przychodzić.
Co wyróżnia naszą szkołę?
Szkoła ma ofertę praktycznie dla każdego – nie tylko przygotowanie do egzaminów maturalnych, gimnazjalnych i 6-klasisty, ale także zajęcia dla dzieci chcących poprawić oceny, zwiększyć pewność siebie na lekcjach matematyki lub przygotować się do konkursu. Zajęcia trwają przez cały rok szkolny, od września do czerwca – można korzystać z nich regularnie przez kilka miesięcy lub według aktualnych potrzeb.
Do każdego ucznia, niezależnie od jego poziomu znajomości matematyki, podchodzimy ze zrozumieniem. Wiemy, że matematyka sprawia problemy, ale staramy się uświadomić każdemu, że te problemy daje się rozwiązać.
Proces doskonalenia umiejętności matematycznych wciąga i uzależnia. Jeśli zaczynasz odnosić sukcesy w swoich obliczeniach, to z radością i ciekawością podchodzisz do każdego następnego zadania. Tę ciekawość chcemy rozbudzać w naszych uczniach.
Jak przegonić Matematycznego Potwora? Polubić Go i oswoić wkraczając do Cyfrowej Akademii.
Dlaczego Cyfrowa Akademia ?
Na zajęciach w Cyfrowej Akademii dzieci i młodzież od 7 do 19 roku życia uczą się programowania komputerowego, tworzenia gier, aplikacji mobilnych, stron internetowych a także cyfrowej obróbki obrazu oraz animacji komputerowych.
Dlaczego warto uczyć się programowania?
Bo to świetna rozrywka, świetne ćwiczenie i wspaniałe narzędzie. Pisanie programów wymaga myślenia logicznego i analitycznego, planowania i przewidywania konsekwencji – rzadko mamy okazję tak się nagimnastykować przy codziennych czynnościach. Z każdym działającym fragmentem programu przychodzi uczucie wielkiego zwycięstwa, zadowolenia i wiary w swoje możliwości intelektualne. Dodatkowo jeśli mamy już dobre podstawy, łatwo jest tworzyć przydatne narzędzia, które ułatwiają radzenie sobie z wyzwaniami w pracy i życiu codziennym.
Dla każdej grupy wiekowej przygotowaliśmy specjalny program nauczania. Nie trzeba mieć własnego komputera – pracownia wyposażona jest w odpowiedni sprzęt, a grupy są maksymalnie 8 osobowe.
Nasze kursy:
- Programowanie / tworzenie gier komputerowych, 7-12 lat;
- Programowanie / tworzenie gier komputerowych, 10-12 lat;
- Tworzenie gier komputerowych, 9-13 lat;
- Tworzenie gier komputerowych, 13-19 lat;
- Tworzenie prostych aplikacji mobilnych (Android, iOS), 12-18 lat;
- Tworzenie złożonych aplikacji mobilnych (Android, iOS), 12-18 lat;
- Tworzenie Animacji 3D dla najmłodszych, 8-12 lat;
- Tworzenie Animacji 3D dla młodzieży, 10-14 lat;
- Cyfrowa Plastyka, 7-12 lat;
- Cyfrowa Plastyka, 10-14 lat;
- Tworzenie stron internetowych, 11-14 lat;
- Podstawy programowania, 11-15 lat;
Szkoła Matematyki 2plus2 i Cyfrowa Akademia dla Dzieci i Młodzieży
10-457 Olsztyn, ul. Wyszyńskiego 7, lok. 19 (I piętro, DH Gracja)
tel. +48 601 627 592
Już w najbliższą sobotę 13 września odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi. Ilość miejsc ograniczona – prosimy o wcześniejsze zapisy. Zapraszamy !
olsztyn@2plus2.edu.pl
www.2plus2.edu.pl