fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 18 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Artykuł sponsorowany Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wojewódzkich funduszy, do beneficjentów w całej Polsce docelowo trafi 100 mln zł. W Warmińsko-Mazurskim wnioski o dotację należy składać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Według założeń program pozwoli sfinansować aż 20 tys. instalacji przydomowej retencji, które spowodują zatrzymanie 1 mln metrów sześciennych opadów rocznie. Program skierowany jest do osób fizycznych, będących właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny – istniejący lub nowo budowany – z kompletnym systemem orynnowania dachu.

Finansowanie z programu „Moja Woda” obejmuje zakup, montaż, budowę i uruchomienie instalacji, które pozwolą na zagospodarowanie wód opadowych (czyli popularnej „deszczówki”), jak i wód roztopowych. Do kosztów kwalifikowanych zalicza się koszty zakupu, montażu, budowy i uruchomienia instalacji, pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem, takich jak:

a) przewody odprowadzające wody opadowe zebrane z rynien, wpustów do zbiornika nadziemnego, podziemnego, otwartego lub zamkniętego, szczelnego lub infiltracyjnego,
b) instalacja rozsączająca,
c) zbiornik retencyjny szczelny lub infiltracyjny:
 zbiornik retencyjny nadziemny otwarty od 2 m3 pojemności,
 zbiornik retencyjny nadziemny zamknięty od 1 m3 pojemności (w przypadku zbiorników
o pojemności mniejszej niż 2 m3 wymagane jest aby w ramach dofinansowania zostały zakupione minimum 2 szt.),
 zbiornik retencyjny podziemny zamknięty od 2m3 pojemności,
d) elementy do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody.

Nabór wniosków w programie „Moja Woda” rozpoczął się 1 lipca 2020 r. i potrwa do 31 maja 2024 roku lub do wyczerpania się środków. Do tej pory do WFOŚiGW w Olsztynie wpłynęło 450 formularzy o dofinansowanie (stan na 13 sierpnia 2020 roku). Dofinansowanie można otrzymać na inwestycje, które zostały rozpoczęte najwcześniej 1 czerwca 2020 roku. Ważną informacją jest to, że zadanie nie może być zakończone przed datą złożenia wniosku.

Środki z programu są przyznawane w formie bezzwrotnej dotacji, która może wynosić do 80 proc. kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 5 tys. zł w ramach jednego wniosku.

Jak można otrzymać środki z programu „Moja Woda”? Należy pobrać wniosek z Portalu Beneficjenta WFOŚiGW w Olsztynie (portal.fundusz.olsztyn.pl). Formularz jest w formie aktywnego PDF-a. Wersję elektroniczną wniosku należy przesłać za pomocą skrzynki podawczej logując się w Portalu Beneficjenta WFOŚiGW w Olsztynie. Wersję papierową wniosku, należy podpisać i przesłać pocztą tradycyjną na adres WFOŚiGW w Olsztynie, ul. św. Barbary 9, 10-026 Olsztyn.

Wniosek musi wpłynąć do Funduszu w wersji papierowej i elektronicznej, a za datę złożenia uznaje się datę wpływu wersji papierowej.

Szczegółowe informacje dotyczące programu „Moja Woda” znajdują się na stronie wfosigw.olsztyn.pl

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Wojewódzki Fundusz w Olsztynie wspiera Szpital Miejski w Elblągu

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x