HR GO Olsztyn to agencja pośrednictwa pracy, która od kilku lat skutecznie łączy kandydatów z firmami z regionu Warmii i Mazur oraz zagranicy. Ich siłą jest indywidualne podejście, doświadczenie i doskonała znajomość lokalnego rynku. Rozmawiamy z zespołem HR GO — Bartoszem Wasiakiem i Iwoną Pawlik o tym, jak naprawdę wygląda współczesna rekrutacja, dlaczego Olsztyn wcale nie jest „trudnym rynkiem” i jak znaleźć pracę, która naprawdę pasuje.
TKO: Jak powstało HR GO i skąd pomysł, by działać właśnie w Olsztynie?
HR GO: Pomysł na HR GO narodził się z połączenia doświadczenia i pasji. Od wielu lat działamy w branży HR – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Cztery lata temu rozpoczęliśmy współpracę w strukturach belgijskiej spółki, a z czasem zdecydowaliśmy się stworzyć własny projekt – bliższy ludziom w miejscu, które doskonale znamy.
Tak narodziło się HR GO Olsztyn – agencja z międzynarodowym doświadczeniem i doskonałą znajomością lokalnego rynku. Od początku chcieliśmy być blisko ludzi i firm z regionu, by oferować im prawdziwe wsparcie w rekrutacji. Dziś wiemy, że ten wybór pozwolił nam stworzyć coś wyjątkowego
Co wyróżnia was na tle innych agencji?
Naszą siłą jest partnerskie podejście – zarówno do firm, jak i kandydatów. Działamy jako niewielki, zgrany zespół, który zna swoich partnerów i współpracowników osobiście. Unikamy sztywnych procedur i pośredników, stawiając na bezpośredni kontakt i skuteczną komunikację.
Każdą rekrutację traktujemy jak projekt szyty na miarę. Poświęcamy czas, by dokładnie zrozumieć potrzeby pracodawcy, poznać kulturę organizacyjną firmy i porozmawiać z zespołem. Dzięki temu możemy precyzyjnie dopasować odpowiedniego kandydata.
Kandydatów traktujemy po partnersku – chcemy ich poznać, zrozumieć motywacje i pomóc im zrobić kolejny krok w karierze. Wierzymy, że prawdziwe relacje oparte na zaufaniu są kluczem do sukcesu.
Nie jesteśmy pośrednikiem, który przekazuje CV dalej – znamy osoby, które rekomendujemy, i wierzymy w ich potencjał.

Kogo można znaleźć w Waszej bazie klientów i kandydatów?
Obecnie współpracujemy z ponad 30 firmami z Olsztyna i regionu – od lokalnych, rodzinnych biznesów po duże zakłady produkcyjne. Prowadzimy również stałą współpracę z partnerami z Norwegii, Danii i Holandii, wspierając ich w rekrutacji wykwalifikowanych specjalistów z Polski.
W ostatnich latach pomogliśmy setkom osób znaleźć pracę. Dla nas to coś więcej niż statystyka – za każdą rekrutacją stoi człowiek, jego historia i nowy początek w życiu zawodowym.
Dziś większość naszych klientów trafia do nas z polecenia, co traktujemy jako najlepsze potwierdzenie skuteczności i jakości naszej pracy.
Do jakich branż rekrutujecie najczęściej?
Najczęściej rekrutujemy w branży technicznej i produkcyjnej – szukamy spawaczy, ślusarzy, monterów, konstruktorów, technologów i specjalistów ds. jakości. Pomagamy też znaleźć ludzi do działów sprzedaży, księgowości czy obsługi klienta.
Olsztyn to region pełen przedsiębiorczości – działa tu wiele firm przemysłowych, budowlanych i hotelarskich, często realizujących projekty dla znanych europejskich marek. Niejednokrotnie lokalne zakłady dostarczają komponenty dla globalnych koncernów motoryzacyjnych czy spożywczych.
Współpracujemy zarówno z dużymi przedsiębiorstwami, jak i mniejszymi firmami, które szukają rzetelnych i lojalnych pracowników. Dla nas każdy klient jest równie ważny – niezależnie od branży czy skali działalności.
Czego można się spodziewać, oddając się w Wasze ręce? Jak wygląda proces rekrutacji w HR GO?
Wszystko zaczyna się od rozmowy z firmą. Ustalamy szczegóły, poznajemy oczekiwania, odwiedzamy miejsce pracy. To kluczowe – chcemy zobaczyć, w jakich warunkach i z kim kandydat będzie pracował.
Następnie przygotowujemy ogłoszenia, przeszukujemy bazę kontaktów, rozmawiamy z kandydatami. Spotykamy się z każdym osobiście lub online, analizujemy jego umiejętności i dopasowanie do zespołu.
Rekrutacja dla nas nie kończy się na wysłaniu CV. Wspieramy obie strony aż do momentu zatrudnienia, a często także później – dzwonimy, pytamy, jak się układa współpraca. Dzięki temu mamy pewność, że znaleźliśmy naprawdę dobre dopasowanie.
Nie szukamy ludzi na chwilę. Szukamy pracowników, którzy zostaną w firmie na lata.
Czego powinni unikać kandydaci? Jakie błędy najczęściej popełniają?
Najczęściej spotykamy się z niedbale przygotowanymi CV – brak aktualnych informacji, nieczytelny układ czy zbyt ogólne opisy doświadczenia utrudniają ocenę kandydata. Czasami oczekiwania finansowe są nieadekwatne do umiejętności, co również komplikuje rozmowę.
Jednocześnie wielu kandydatów zaniża swoją wartość, obawiając się, że nie spełniają wymagań. W rzeczywistości często okazuje się, że idealnie wpisują się w potrzeby zespołu. Nasze podejście polega na odkrywaniu potencjału i wspieraniu rozwoju – dla nas liczy się kompetencja, zaangażowanie i dopasowanie, a nie tylko perfekcyjnie napisane CV.
Czy pomagacie kandydatom w przygotowaniu się do rozmowy?
Tak, zdarza się to bardzo często. Doradzamy, jak najlepiej zaprezentować się na rozmowie, jak opowiadać o doświadczeniu i jak sprawić, by przebiegała naturalnie. Czasem drobny szczegół – np. sposób mówienia o poprzedniej pracy – może zrobić ogromną różnicę.
Pomagamy również w dopracowaniu CV. Nie piszemy ich za kandydatów, ale doradzamy, co warto poprawić lub wyeksponować. Często okazuje się, że dodatkowe kwalifikacje lub umiejętności, które kandydat uważa za mniej istotne, są kluczowe – wtedy podpowiadamy, jak je odpowiednio wyróżnić.
To wszystko zwiększa szanse na sukces i na satysfakcjonujące zatrudnienie.
Wasze działania obejmują też rekrutacje zagraniczne. Możecie powiedzieć o nich więcej?
Współpracujemy z agencjami z Danii, Norwegii i Holandii, pomagając znaleźć pracowników m.in. dla branży technicznej i budowlanej, a także fryzjerów czy kierowców.
Świadczymy kompleksowe wsparcie w procesie rekrutacyjnym – przygotowujemy kandydatów, kompletujemy dokumenty, wyjaśniamy zasady i przedstawiamy ich bezpośrednio naszym zagranicznym partnerom. Zatrudnienie odbywa się już na miejscu, a kandydat zna wszystkie warunki dotyczące wynagrodzenia, zakwaterowania i transportu.
Nie ma ukrytych kosztów, pośrednich opłat ani obietnic bez pokrycia. Wszystko jest transparentne.

Czy rynek pracy w Olsztynie i regionie jest aż taki zły?
Olsztyn prezentuje się dziś znacznie lepiej, niż mogłoby się wydawać. To nie „trudny rynek”, lecz niedoceniona przestrzeń pełna firm, które zatrudniają specjalistów i stale się rozwijają.
Coraz częściej obserwujemy powroty – osoby, które pracowały w Warszawie, Trójmieście czy za granicą, wracają do Olsztyna w poszukiwaniu stabilności i lepszego balansu między pracą a życiem.
Naszą rolą jest łączyć tych, którzy jeszcze się nie znaleźli, i pomagać w budowaniu trwałych relacji zawodowych.
Dlaczego olsztyńskie firmy powinny rozmawiać z Wami o współpracy? Co zyskują, decydując się na rekrutację z HR GO?
Przede wszystkim oferujemy wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Chcemy, aby lokalny biznes wiedział, że może na nas liczyć. Działamy jak zewnętrzny dział HR – odciążamy przedsiębiorców od czasochłonnych procesów rekrutacyjnych, a jednocześnie umożliwiamy prowadzenie własnej rekrutacji równolegle.
Współpraca z nami jest bezkosztowa do momentu zatrudnienia pracownika. Rozliczenie pojawia się dopiero wtedy, gdy firma zdecyduje się na konkretną osobę – dzięki temu współpracę można rozpocząć bez ryzyka.
Wierzymy w rozmowę – dlatego zachęcamy właścicieli i menedżerów z Olsztyna i okolic do krótkiej konsultacji. Wystarczy jedno spotkanie, by sprawdzić, kogo możemy pomóc znaleźć i jak szybko. Wielu naszych stałych klientów zaczęło właśnie w ten sposób – i dziś nie wyobrażają sobie rekrutacji bez naszego wsparcia.
Co planujecie w przyszłości?
Chcemy rozwijać naszą część doradczą, wprowadzając szkolenia i warsztaty dla osób, które chcą lepiej przygotować się do rozmów rekrutacyjnych, stworzyć profesjonalne CV i poznać swoje mocne strony.
Planujemy również powiększyć zespół, aby sprostać rosnącej liczbie zleceń. Jednocześnie zależy nam, aby nie zatracić naszego kameralnego stylu pracy – pełnego uwagi i empatii. To właśnie wyróżnia naszą agencję i stanowi naszą przewagę.
Czy pamiętacie jakąś szczególną historię z waszej pracy?
Takich historii jest mnóstwo. Czasem proces rekrutacyjny trwa dłużej niż zwykle – wynika to z konieczności dopasowania zarówno kandydata, jak i firmy do swoich potrzeb i oczekiwań. W takich sytuacjach pomagamy znaleźć rozwiązania logistyczne i wspieramy kandydatów w całym procesie, tak aby czuli się pewnie i komfortowo.
Często spotykamy też osoby, które przez wiele lat pracowały w jednym miejscu i boją się zmiany. W takich przypadkach nasza rola polega na wsparciu, doradztwie i budowaniu zaufania, aby mogli podjąć decyzję świadomie i bez obaw.
To pokazuje, że rekrutacja to nie tylko analiza CV – to przede wszystkim zrozumienie emocji, budowanie zaufania i wspieranie kandydatów w gotowości na nowy etap w karierze.
Jakie rady dalibyście osobom, które myślą o zmianie pracy?
Po prostu spróbujcie – wystarczy jedna rozmowa. Nic nie tracicie, a możecie zyskać bardzo wiele. Często kandydaci nie zdają sobie sprawy, że są znacznie bardziej atrakcyjni dla rynku, niż im się wydaje.
Najważniejsze to poznać własne potrzeby – wiedzieć, co Was motywuje i w jakim środowisku pracy chcecie się rozwijać. A potem przyjść do nas. My pomożemy znaleźć odpowiednie miejsce, dopasowane do Waszych oczekiwań.
Każdy kandydat ma swoją historię. Naszą misją jest sprawić, by miała szczęśliwe zakończenie.
A co powiedzielibyście lokalnym pracodawcom, którzy szukają ludzi?
Nie traćcie czasu na samodzielną rekrutację. Znamy rynek, mamy sprawdzoną bazę kandydatów i wiemy, jak znaleźć właściwe osoby i zweryfikować ich kompetencje. Wiele firm traci tygodnie na publikację ogłoszeń, selekcję CV i rozmowy, które nie przynoszą rezultatów. My działamy szybciej, skuteczniej i w pełni dyskretnie.
Jesteśmy partnerem, nie pośrednikiem. Naszym celem jest jeden wspólny sukces – kiedy dzięki naszej pomocy zatrudnicie odpowiednią osobę, Wasza firma rozwija się łatwiej i szybciej.
Szukasz pracy? Przyjdź z aktualnym CV i otwartym umysłem – resztą zajmie się nasz zespół, który naprawdę Cię wysłucha i pomoże znaleźć idealne miejsce.
Szukasz pracownika? Powierz nam proces rekrutacji – otrzymasz starannie wyselekcjonowaną listę kandydatów i pełne wsparcie aż do podpisania umowy (i nawet później).
HR GO Sp. z o.o.
Agencja Pośrednictwa Pracy
Olsztyn, Cezal Business Center, ul. Wyszyńskiego 1a
tel. 797 872 967
tel. 723 175 022
iwona.pawlik@hr-go.eu
bartosz.wasiak@hr-go.eu
