22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024

Oświadczenie Czesława Jerzego Małkowskiego w odpowiedzi na oskarżenia  Roberta Szewczyka  

W odpowiedzi na niedawne oskarżenia wysunięte przez Pana Roberta Szewczyka pragnę  wyrazić swoje głębokie oburzenie i rozczarowanie. Jestem przedstawiany jako osoba  rozpowszechniająca mowę nienawiści, co jest zupełnie absurdalne i nieprawdziwe. 

Osobiście nigdy nie zaatakowałem Pana Roberta, ani nie popierałem jakiejkolwiek formy  hejtu. 

Obecna kampania Pana Roberta, oparta na pomówieniach i insynuacjach, wykorzystuje  fałszywe oskarżenia w celu zdobycia kapitału politycznego. Przez ostatnie kilkanaście lat to  ja byłem celem niesprawiedliwych ataków, również ze strony osób związanych z jego kampanią wyborczą. 

Moje oczyszczenie ze stawianych mi zarzutów po wieloletniej walce o prawdę zostało  potwierdzone pełnym uniewinnieniem przez niezawisły sąd, łącznie z postanowieniem  Sądu Najwyższego. 

Moja kampania koncentruje się na promowaniu szacunku i życzliwości wśród mieszkańców  Olsztyna. Zależy mi na tym, aby miasto miało władze, które będą rzeczywiście służyć jego  mieszkańcom, a jako kandydat bezpartyjny, stawiam na łączenie ludzi, a nie dzielenie ich  ze względu na przynależność partyjną. 

Jestem zbulwersowany tym, że Pan Robert wybrał strategię ataku w swojej kampanii  politycznej zamiast skupić się na konstruktywnym dialogu i poszukiwaniu rozwiązań dla  naszego miasta. 

Olsztyn zasługuje na politykę pozbawioną fałszywych oskarżeń i niepotrzebnych  podziałów. 

Zapraszam Pana Roberta do zakończenia tej destruktywnej kampanii i przyłączenia się do dialogu na rzecz rozwoju i dobra mieszkańców Olsztyna.

Czesław Jerzy Małkowski

*Materiał sfinansowany przez KWW Czesława Jerzego Małkowskiego