24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024

Czesław Jerzy Małkowski: kandydat z doświadczeniem i ambitnym planem dla Olsztyna

Czesław Jerzy Małkowski, były prezydent miasta Olsztyn, po raz kolejny startuje wyborach z ambitnym planem działań dla miasta. Swoją kampanię sygnuje słowami #OlsztynCzasZmian.

Niektórzy mogą wspominać burzliwą przeszłość prezydenta.

Pomawiany, aresztowany a ostatecznie oczyszczony z zarzutów kandydat przez wiele lat toczył proces z Państwem (aż do 2019 roku). 

Po uniewinnieniu Czesław Jerzy Małkowski powrócił do polityki i teraz podkreśla silną potrzebę na ożywienie Olsztyna szeregiem inicjatyw.

Program wyborczy

Prezydent Małkowski w swoim programie wyborczym listuje masę problemów miasta, szczególnie tych infrastrukturalnych i społecznych. 

Przywrócenie wydarzeń

Jeden z głównych punktów, podczas którego wspomina lata przeróżnych, darmowych wydarzeń kulturowych, koncertów – tych rzeczy, które budowały „złote lata Olsztyna”, i które na nowo pomogłyby w przyciągnięciu turystów do miasta. Małkowski chce zwiększyć w ten sposób lokalną aktywność gospodarczą.

Infrastruktura miejska

Problemy z parkowaniem w okolicy Starego Miasta to problem, do którego każdy mieszkaniec Olsztyna już się przyzwyczaił. 

Czesław Jerzy Małkowski proponuje budowę wielopoziomowego parkingu na zaniedbanych gruntach przed Wysoką Bramą aby zlikwidować tą niedogodność.

Remonty i modernizacje

Małkowski obiecuje poprawić stan zaniedbanych dróg czy wyremontować most przy ulicy Limanowskiego, którego stan budzi obawy o bezpieczeństwo. 

Dodatkowo kładzie nacisk na rozbudowę miasto o dodatkowe zielone, estetyczne przestrzenie, wspominając że miasto w ostatnich latach zarosło „betonem” zamiast roślinnością.  

Otwarcie orlików 

Kandydat na prezydenta planuje otworzyć zamknięte na ten moment boiska dla dzieci i młodzieży. Jasno komunikuję potrzebę tworzenia możliwości dla wszystkich do zgłębiania swoich sportowych pasji i promocji zdrowego trybu życia. 

Czas zmian

Czesław Jerzy Małkowski podkreśla doświadczenie i znajomość problemów lokalnej społeczności jako dźwigni, która pozwoli mu odbudować miasto w nadchodzących latach. 

Wybory już 21 kwietnia

Już w przedostatnią niedzielę kwietnia mieszkańcy będą mogli zagłosować na swojego kandydata w wyborach prezydenckich. 

*finansowane przez KWW Czesława Jerzego Małkowskiego