22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024

Joanna Jędrzejczyk wpiera swoją księgową w wyborach do Sejmiku. Kim jest Joanna Grochal?

23 marca w Klewkach odbyło się spotkanie wyborcze, poświęcone roli samorządu w życiu każdego mieszkańca. Organizatorką spotkania była Joanna Grochal, kandydatka do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska.

Znaczenie samorządu w codziennym życiu

Wśród prelegentów znalazły się znaczące postaci życia publicznego, takie jak między innymi Teresa Chrostowska, Wójt Gminy Purda, Joanna Michalska-Reda, członkini Zarządu Powiatu Olsztyńskiego i pełniąca funkcję Wicestarosty, oraz Ewa Monika Kaliszuk, senator XI kadencji. Każda z nich podzieliła się swoimi doświadczeniami i wizją roli samorządu w kreowaniu lepszej przyszłości dla mieszkańców.

Specjalny gość – Joanna Jędrzejczyk

W trakcie spotkania wyborczego w Klewkach Joanna Jędrzejczyk podzieliła się swoją perspektywą na funkcjonowanie samorządu, porównując każdą miejscowość i województwo do firmy. Zaznaczyła, że sukces takiej “firmy” zależy od jakości współpracy między jej “współpracownikami” oraz od ich rzetelności i oddania. “To jakich mamy współpracowników i jaka jest rzetelność i oddanie, to powoduje, że ta firma lepiej prosperuje, ale to się zaczyna od każdego z nas” – mówiła, odnosząc się do nadchodzących wyborów samorządowych. Podkreśliła, że kluczowe jest pamiętanie o roli, jaką każdy z nas odgrywa w wyborach, oraz że zaangażowanie i odpowiedzialność to fundamenty, na których buduje się silne i prężnie działające społeczności lokalne.

Dodała również, jak wiele uczy się od Joanny Grochal w kwestiach biznesowych. “Nie mogło mnie tu zabraknąć, bo bardzo się uczę od Pani Joanny, również biznesowo” – wyznała Jędrzejczyk, podkreślając tym samym wartość doświadczeń i wiedzy, jaką można czerpać od innych, a także znaczenie wsparcia w realizacji wspólnych celów i aspiracji. Wypowiedź specjalnej gościni spotkania, Joanny Jędrzejczyk, wzmocniła przekaz o znaczeniu aktywnego udziału w życiu publicznym oraz o wpływie, jaki mieszkańcy mają na kształtowanie przyszłości swoich wspólnot. To przesłanie stanowi ważną refleksję przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi i podkreśla, że odpowiedzialność za rozwój lokalnych społeczności spoczywa na każdym z nas.

Wybory samorządowe – decydujący moment dla lokalnych społeczności

Spotkanie wyborcze w Klewkach stało się platformą do dyskusji na temat przyszłości samorządności i wyzwań, przed którymi stoją lokalne wspólnoty. Podkreślono, że zbliżające się wybory samorządowe są kluczowym momentem, który zadecyduje o kierunkach rozwoju regionów w najbliższych latach.

*Materiał KKW Koalicja Obywatelska