2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Gdyńska Szkoła Filmowa rozpoczyna nauki w Olsztynie! Historyczny moment dla miasta?

Na Warmii i Mazurach odbyło się wydarzenie, które można uznać za przełomowe w kontekście rozwoju polskiej kinematografii. W Centrum Szkoleń Branżowych ZDZ w Olsztynie, z udziałem Pani Sylwii Jaskulskiej, wice Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Warmińsko-Mazurskim Zakładem Doskonalenia Zawodowego a Gdyńską Szkołą Filmową.

Zapoczątkowanie współpracy

W ceremonii wzięli udział przedstawiciele obu stron. Za Gdyńską Szkołę Filmową podpis złożyli Pan Leszek Kopeć, Prezes Pomorskiej Fundacji Filmowej oraz Pan Włodzimierz Grzechnik, Członek Zarządu PFF w Gdyni. Z olsztyńskiej strony porozumienie podpisał Pan Radosław Szutowicz, Prezes W-M ZDZ. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Pani Karolina Zwiefka, Pan Wiesław i Oskar Jackowski oraz Pan Jacek Krasucki.

Inicjatywa na skalę regionu

To właśnie Pan Wiesław Jackowski, absolwent GSF i właściciel firmy DRON X system, był inspiracją dla W-M ZDZ do podjęcia starań o współpracę z Gdyńską Szkołą Filmową. Po obustronnych wizytach i rozmowach zdecydowano, że region warmińsko-mazurski zasługuje na warsztaty filmowe i fotograficzne pod okiem tak znanej marki jak GSF.

Oczekiwania i perspektywy

Otwarcie Gdyńskiej Szkoły Filmowej w Olsztynie to znakomite wydarzenie dla całego regionu. Warsztaty filmowe i fotograficzne są tylko początkiem. Czekamy na kolejne inicjatywy, które umożliwią rozwój branży filmowej na Warmii i Mazurach.

Dzięki tej współpracy mieszkańcy regionu mają teraz szansę stać się częścią dynamicznie rozwijającej się polskiej sceny filmowej. Nie możemy się doczekać, co przyniesie ta nowa karta w historii polskiego kina.

Warsztaty fotograficzne “Poruszenie”

Planowane na 7-8 października warsztaty filmowo-fotograficzne “Poruszenie” w Centrum Szkoleń Branżowych ZDZ w Olsztynie stanowią wyjątkową okazję dla lokalnych miłośników filmu i fotografii. Prowadzone przez Pawła Wyszomirskiego, fotografa i reżysera z doświadczeniem w branży, warsztaty zapewnią uczestnikom intensywne, dwudniowe szkolenie w specjalnie przygotowanym studio biała i czarna cyklorama (największa w regionie).

Pierwszy dzień będzie poświęcony głównie teorii: uczestnicy dowiedzą się, jak pracować z błyskowym i ciągłym światłem, jak korzystać z różnych typów sprzętu oraz jak modelować światło w fotografii studyjnej. Drugi dzień będzie już bardziej praktyczny: uczestnicy podzielą się na 4-osobowe grupy i pod nadzorem prowadzącego będą realizować zadania fotograficzne i oświetleniowe, korzystając z dostępnego modela lub modelki.

Ograniczona liczba miejsc, tylko 14, gwarantuje indywidualne podejście i możliwość realizacji własnych pomysłów pod okiem eksperta. Cena za uczestnictwo to 950 zł od osoby, co obejmuje również obiad. Zapisy są już otwarte i można się zgłaszać mailowo na csb@wmzdz.pl. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by stać się częścią rozwijającej się sceny filmowej i fotograficznej w Olsztynie.