25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024

Kredyty z myślą o przedsiębiorcach – oferta banków

Prowadzisz firmę i masz świadomość, że od jej rozwoju zależy twój biznesowy sukces? Jeśli nie chcesz stać w miejscu, lecz dążysz do pokonywania coraz większych wyzwań w branży, będziesz potrzebować środków finansowych. Są one potrzebne na każdym etapie rozwoju firmy. Sprawdź więc, co przedsiębiorcom oferują banki.

Oferta kredytowa skierowana do osób prowadzących działalność gospodarczą jest bardzo szeroka. Banki starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom, proponując produkty w coraz większym stopniu dostosowane do potrzeb i oczekiwań oraz specyfiki prowadzonej działalności.

Kredyty “na start”

Wielu “świeżych” przedsiębiorców już na starcie potrzebuje sporego finansowego zastrzyku. Problem w tym, że wiele banków odmawia kredytów z uwagi na brak stażu. Zwykle produkty kredytowe dedykowane są przedsiębiorstwom istniejącym co najmniej kilka miesięcy. Firmy bez żadnej historii przychodowej obarczone są dużym ryzykiem, więc mają małe szanse na finansowe wsparcie. Małe, nie znaczy, że żadne. Zaledwie kilka banków oferuje kredyty “na start” – nawet już od pierwszego dnia działalności. Chociaż obarczone są one koniecznością zabezpieczenia hipoteką, to korzystne rozwiązanie pozwalające pozyskać nawet 350 000 zł.

Kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe to produkty dedykowane przedsiębiorcom, którzy chcą pozyskać środki na uregulowanie bieżących wydatków. Pozyskane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Pozwala to na zachowanie płynności finansowej, bez obaw, że nierzetelny kontrahent spóźnia się z uregulowaniem należności, a właśnie mija termin płatności podatku dochodowego czy podatku VAT.

Jeśli chodzi o kredyty dla firm, np. Obrotomierz wydaje się być korzystnym rozwiązaniem. Oferowany przez Idea Bank, pozwala uzyskać nawet do 300 000 zł bez zbędnych formalności. O kredyt można ubiegać się online, oszczędzając czas na stanie w kolejkach. Nie są wymagane przy tym zaświadczenia z urzędów, a jedynie historia z rachunku bankowego z ostatnich sześciu miesięcy.

Kredyty inwestycyjne

Kredyty inwestycyjne, jak wynika z samej nazwy, dedykowane są przedsiębiorcom planującym rozwój firmy. Środki można przeznaczyć na cele związane m.in. z rozszerzaniem działalności, zakupem nieruchomości firmowej, zakupem nowego wyposażenia czy sprzętu.

W przypadku kredytów inwestycyjnych, maksymalne kwoty mogą dochodzić nawet do 500 000 zł – w zależności od banku oraz od wyliczonej zdolności kredytowej. Pozwala to pozyskać naprawdę duże kwoty, dzięki którym rozwijanie przedsiębiorstwa będzie łatwiejsze i szybsze.

Kredyty dedykowane konkretnym branżom

Wiele banków wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, oferując kredyty dedykowane konkretnym branżom. Są to kredyty przyznawane na indywidualnych warunkach, dzięki czemu bywają jeszcze korzystniejsze.

Za przykład może posłużyć kredyt dla deweloperów w ofercie Idea Banku. Pozwala na sfinansowanie nawet 80% wartości inwestycji na atrakcyjnych warunkach. Ocena zdolności kredytowej ustalana jest indywidualnie, co zwiększa szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.