-3 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023

Jeśli uroczystość, to w Familijnym. Co jest sekretem dobrej imprezy?

Nie za mały, nie za duży, przytulny i elegancki zarazem – idealny na uroczystości rodzinne Bar Familijny znany jest z doskonałej organizacji urodzin, jubileuszy, chrzcin oraz komunii. Co jest sekretem dobrej imprezy – opowiada Sylwia Kopczyńska, właścicielka.

– Bar Familijny na imprezy rodzinne, brzmi dobrze, od dawna się tym zajmujecie?


Choć nasi stali Goście kojarzą nas z domowych posiłków, od początku naszą równoległą działalnością jest organizacja imprez okolicznościowych.

Jeśli uroczystość, to w Familijnym. Co jest sekretem dobrej imprezy? gastronomia Artykuł sponsorowany, TOP, Wiadomości

– A co proponujecie osobom, które wyprawiają przyjęcie u Was w barze?

Zajmujemy się tematem od A do Zet. Na początek ustalamy menu, w którym uwzględniamy preferencje Gości, ale także indywidualne nawyki kulinarne i restrykcje żywieniowe gości. Po naszej stronie jest przygotowanie sali, odświętnych stołów, czasem drobnych elementów wystroju. Zwieńczeniem organizacji jest dzień imprezy, gdy kuchnia pracuje na najwyższych obrotach, a w chwili przyjścia pierwszych Gości wszystko czeka gotowe, zapięte na ostatni guzik.

– Kiedyś słyszałam takie zdanie, że dobrze zorganizowane przyjęcie pozwala gospodarzowi poczuć się gościem na własnej imprezie.

Dokładnie tak jest! U nas jubilat ma się dobrze bawić ze swoimi gośćmi, a nie stresować się obsługą, brudnymi naczyniami, napojami na stole czy podaniem kolejnego dania. To nasza rola. Twoim jedynym zadaniem, jako bohatera wieczoru, jest obecność.

– Jakie rodzaje przyjęć wyprawiacie najczęściej?

Czasami zdarzają nam się spotkania biznesowe, ale z racji naszego profilu przede wszystkim jest to wachlarz uroczystości rodzinnych. Począwszy od chrztu, przez komunię, urodziny, ale także ważne rocznice i wreszcie pożegnania. Nasz lokal ma coś takiego w sobie, że świetnie się czują u nas zarówno dzieci, jak i seniorzy. Poza obiadowym czy kolacyjnym menu, naszą specjalnością są słodkie bufety i torty. Mamy doskonałych cukierników i tu znów powtórzę – nasze ciasta i torty są jak z babcinej kuchni. Dla wielu ma to znaczenie, bo tzw. gotowe ciasta, czyli upieczone poza domem, zawsze smakują inaczej. Pewnie za sprawą chemii.

– A wy jej nie stosujecie

I tym wygrywamy!


– Co jeszcze przemawia za tym, że warto właśnie u Was wyprawić uroczystość?

Dobry dojazd, miejsca parkingowe i ogródek, który od wiosny do jesieni daje możliwość oddechu, cieszenia się słońcem, biesiadowania na zewnątrz. I coś, co trudno ująć w słowa – atmosfera. My naprawdę lubimy naszych klientów i sami tworzymy dużą i zgraną rodzinę, więc przekraczając próg Familijnego, nie czujesz, że wchodzisz do lokalu, w którym musisz przyjąć jakąś pozę. U nas możesz być sobą. Bo i my jesteśmy sobą. To bardzo uwalniające i goście naprawdę nas za to cenią.

– Organizujecie też catering zewnętrzny, prawda?

Obsługujemy zarówno kameralne domowe przyjęcia, kiedy gospodarze chcą po prostu mieć smaczną kuchnię, która przyjedzie na miejsce. Ale też zdarza nam się karmić Gości na dużych imprezach. W obu przypadkach serwujemy nieco inne menu niż na co dzień w barze. Stół szwedzki rządzi się swoimi prawami – w zimnych bufetach na przykład królują mini porcje, więc nie da rady przenieść domowej kuchni baru na imprezę. Przygotowując propozycje cateringowe, dostosowujemy się do charakteru eventu.

– I wtedy już nie jest zdrowo-domowo?

To się nie wyklucza! Wszystkie dania i te w barze, i te cateringowe, przygotowuje nasz zespół kucharzy. Wyznajemy filozofię gotowania od postaw, bez półproduktów i sztucznych dodatków. I ona obowiązuje zarówno w daniach kuchni domowej, jak i wykwintnych propozycjach cateringowych. Nie ma wtedy schabowego, ale to wcale nie znaczy, że przestało być zdrowo-domowo.

– Czy to jest Wasz główny atut cateringowy?

Pięknie i pysznie – to na pewno, ale nie tylko. Na sukces cateringowy składa się wiele czynników – to adekwatne zaopatrzenie i odpowiednie wyliczenie zapotrzebowania, to logistyka, to profesjonalna obsługa. Sam smak i piękny serwis nie wystarczy – catering czasem bywa skomplikowanym przedsięwzięciem, szczególnie, kiedy świadczymy go w nietypowym miejscu, np. w plenerze lub miejscu, gdzie nie ma kuchni. Trzeba wtedy przemyślanej organizacji, której zwieńczeniem są uraczone podniebienia Gości.

Bar Familijny

www.barfamilijny.com

ul. Herdera 26A, 10-691 Olsztyn

tel. 89 542 04 04

barfamilijny@wp.pl

facebook.com/bar.familijny