fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 13 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kupujemy mieszkanie dla studenta – jak wybrać najlepszą ofertę?

Większość studentów decyduje się na wynajem mieszkania, gdy studia mają odbywać się w innym mieście. Przyszłościowym wyborem może być także zakup własnego lokum. Jak wybrać to najlepsze przeznaczone dla studenta?

Studia najczęściej finansują rodzice i to zwykle oni opłacają również koszty związane z zamieszkaniem w innym mieście. Często rozwiązaniem jest wtedy wynajem mieszkania samodzielnie lub z innymi studentami, gdy nie ma możliwości skorzystania z taniego akademika.

Alternatywnym wyborem jest zakupienie mieszkania na własność – gdy, oczywiście, jest to możliwe pod kątem finansowym. Zazwyczaj jest ono potrzebne przez okres 5 lat, a zwykle okazuje się, że koszty związane z wynajmem oraz spłacaniem kredytu często są podobne lub nie wiele niższe. Gdy dodatkowo żak rozpoczynający naukę planuje po studiach pozostać w danym mieście, kupno mieszkania może być przyszłościową decyzją.

Jak jednak wybrać jednak odpowiednie mieszkanie dla studenta? Przede wszystkim pod uwagę trzeba będzie wziąć stan mieszkania – czy ma być ono nowe czy używane, również jego lokalizację oraz metraż, a także okolicę, w tym rozwiązania komunikacyjne czy dostępność sklepów.

Przykładowo, gdy poszukiwane są mieszkania na sprzedaż w Warszawie, w takim przypadku warto zapoznać się z ofertami w pobliżu uczelni albo alternatywnie w innych rejonach miasta, które są z nią dobrze skomunikowane. W stolicy można również zdecydować się na nowe mieszkania w dogodnej lokalizacji – warto jednak zrealizować zakup wcześniej, aby mieszkanie mogło być wykończone i urządzone przed rozpoczęciem roku akademickiego, dlatego warto zarezerwować w tym celu kilka miesięcy.

Największym zainteresowaniem wśród mieszkań dla studentów cieszą się kawalerki, jako że zapewniają wystarczającą przestrzeń dla jednej osoby i są niedrogie. Można również zdecydować się na większe lokum, na przykład z dwoma sypialniami i pomyśleć o wynajmie jednego pokoju – wtedy koszty związane z zakupem będą mogły się zamortyzować. Wówczas najlepiej, aby mieszkanie miało oddzielne pokoje, bez pokojów przechodnich.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...