fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 30 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kupujemy mieszkanie dla studenta – jak wybrać najlepszą ofertę?

Artykuł sponsorowany Kupujemy mieszkanie dla studenta – jak wybrać najlepszą ofertę?
Większość studentów decyduje się na wynajem mieszkania, gdy studia mają odbywać się w innym mieście. Przyszłościowym wyborem może być także zakup własnego lokum. Jak wybrać to najlepsze przeznaczone dla studenta?

Studia najczęściej finansują rodzice i to zwykle oni opłacają również koszty związane z zamieszkaniem w innym mieście. Często rozwiązaniem jest wtedy wynajem mieszkania samodzielnie lub z innymi studentami, gdy nie ma możliwości skorzystania z taniego akademika.

Alternatywnym wyborem jest zakupienie mieszkania na własność – gdy, oczywiście, jest to możliwe pod kątem finansowym. Zazwyczaj jest ono potrzebne przez okres 5 lat, a zwykle okazuje się, że koszty związane z wynajmem oraz spłacaniem kredytu często są podobne lub nie wiele niższe. Gdy dodatkowo żak rozpoczynający naukę planuje po studiach pozostać w danym mieście, kupno mieszkania może być przyszłościową decyzją.

Jak jednak wybrać jednak odpowiednie mieszkanie dla studenta? Przede wszystkim pod uwagę trzeba będzie wziąć stan mieszkania – czy ma być ono nowe czy używane, również jego lokalizację oraz metraż, a także okolicę, w tym rozwiązania komunikacyjne czy dostępność sklepów.

Przykładowo, gdy poszukiwane są mieszkania na sprzedaż w Warszawie, w takim przypadku warto zapoznać się z ofertami w pobliżu uczelni albo alternatywnie w innych rejonach miasta, które są z nią dobrze skomunikowane. W stolicy można również zdecydować się na nowe mieszkania w dogodnej lokalizacji – warto jednak zrealizować zakup wcześniej, aby mieszkanie mogło być wykończone i urządzone przed rozpoczęciem roku akademickiego, dlatego warto zarezerwować w tym celu kilka miesięcy.

Największym zainteresowaniem wśród mieszkań dla studentów cieszą się kawalerki, jako że zapewniają wystarczającą przestrzeń dla jednej osoby i są niedrogie. Można również zdecydować się na większe lokum, na przykład z dwoma sypialniami i pomyśleć o wynajmie jednego pokoju – wtedy koszty związane z zakupem będą mogły się zamortyzować. Wówczas najlepiej, aby mieszkanie miało oddzielne pokoje, bez pokojów przechodnich.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: