Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
0 C
Olsztyn
czwartek, 23 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Kupujemy mieszkanie dla studenta – jak wybrać najlepszą ofertę?

reklama
Większość studentów decyduje się na wynajem mieszkania, gdy studia mają odbywać się w innym mieście. Przyszłościowym wyborem może być także zakup własnego lokum. Jak wybrać to najlepsze przeznaczone dla studenta?

Studia najczęściej finansują rodzice i to zwykle oni opłacają również koszty związane z zamieszkaniem w innym mieście. Często rozwiązaniem jest wtedy wynajem mieszkania samodzielnie lub z innymi studentami, gdy nie ma możliwości skorzystania z taniego akademika.

Alternatywnym wyborem jest zakupienie mieszkania na własność – gdy, oczywiście, jest to możliwe pod kątem finansowym. Zazwyczaj jest ono potrzebne przez okres 5 lat, a zwykle okazuje się, że koszty związane z wynajmem oraz spłacaniem kredytu często są podobne lub nie wiele niższe. Gdy dodatkowo żak rozpoczynający naukę planuje po studiach pozostać w danym mieście, kupno mieszkania może być przyszłościową decyzją.

Jak jednak wybrać jednak odpowiednie mieszkanie dla studenta? Przede wszystkim pod uwagę trzeba będzie wziąć stan mieszkania – czy ma być ono nowe czy używane, również jego lokalizację oraz metraż, a także okolicę, w tym rozwiązania komunikacyjne czy dostępność sklepów.

reklama

Przykładowo, gdy poszukiwane są mieszkania na sprzedaż w Warszawie, w takim przypadku warto zapoznać się z ofertami w pobliżu uczelni albo alternatywnie w innych rejonach miasta, które są z nią dobrze skomunikowane. W stolicy można również zdecydować się na nowe mieszkania w dogodnej lokalizacji – warto jednak zrealizować zakup wcześniej, aby mieszkanie mogło być wykończone i urządzone przed rozpoczęciem roku akademickiego, dlatego warto zarezerwować w tym celu kilka miesięcy.

Największym zainteresowaniem wśród mieszkań dla studentów cieszą się kawalerki, jako że zapewniają wystarczającą przestrzeń dla jednej osoby i są niedrogie. Można również zdecydować się na większe lokum, na przykład z dwoma sypialniami i pomyśleć o wynajmie jednego pokoju – wtedy koszty związane z zakupem będą mogły się zamortyzować. Wówczas najlepiej, aby mieszkanie miało oddzielne pokoje, bez pokojów przechodnich.

reklama

styczeń, 2020

25STY(STY 25)19:00Koncert: Carnage + support II OlsztynCarpenter Inn Irish Pub, Stare Miasto 3

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X