-2 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023

Catering świąteczny z Gietrzwałdu. Smaki jak u mamy niezmiennie przez ponad 100 lat

Na mapie Polski jest wiele wspaniałych i wyjątkowych miejsc, które zachwycają nie tylko krajobrazami, ale przede wszystkim smakami, które pozwalają nam przenieść się w świat tradycji i poznawać bogatą kulturę mieszkańców tej ziemi.

Gietrzwałd na tej mapie zajmuje bardzo ważne miejsce. Wielu z nas kojarzy to miejsce z historią, jedynych w Polsce zatwierdzonych przez władzę kościelną, objawień Matki Bożej. To wydarzenie było niewątpliwie impulsem do rozwoju tej małej urokliwej miejscowości. W jej centrum tuż obok sanktuarium, na początku XX w. powstał domu – dziś zwany Domus Mariae – który niezmiennie przez ponad 100 lat jest miejscem gościnności oraz życzliwości w myśl zasady – JAK U MAMY! Ponad stuletnia tradycja to nasza siła!

To właśnie tu możemy doświadczyć nie tylko odpoczynku i wytchnienia, ale także możemy przenieść się w kulinarny świat smaków sprzed lat. Słyniemy przede wszystkim z doskonałych pierogów oraz wykwintnych dań mięsnych. Staramy się odtwarzać stare warmińskie przepisy, ale także otwieramy się na to, co nowe. Umiemy czytać wyzwania czasu i dlatego też zaprosiliśmy naszych przyjaciół z Ukrainy, którzy pokazali nam też wyjątkowość kuchni wschodnich sąsiadów. Połączenie tych dwóch kultur daje doskonały efekt. Aromatyczna oraz smaczna kuchnia to nasz priorytet.

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty wigilijnej. Boże Narodzenie nie może się odbyć bez tradycyjnych potraw, jednak przygotowanie wieczerzy wigilijnej i tradycyjnych, świątecznych dań bożonarodzeniowych wymaga czasu i nie lada wysiłku. Dla wielu idealnym rozwiązaniem będzie zamówienie cateringu wigilijnego. Pyszne domowe dania, znajdziemy właśnie w Domus Mariae w Gietrzwałdzie przy ul. Klasztornej 2. W ofercie mamy zarówno zupy, dania rybne, mięsa, jak i także coś słodkiego, bo bez słodyczy nie ma prawdziwych świąt.