23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024

„Rozwałkowane” na Jarotach uwielbiane przez klientów

“Spodziewałam się zainteresowania naszymi wyrobami, ale nie aż takiego” – mówi Pani Maja, właścicielka sklepu „Rozwałkowane” z tradycyjną polską żywnością. Od miesiąca wita klientów przy ulicy Wilczyńskiego w Olsztynie smacznymi i codziennie robionymi, świeżymi wyrobami.

Tradycja sprzedawanych od niedawna w Olsztynie pierogów, krokietów, naleśników czy gołąbków sięga lat dziewięćdziesiątych. Wtedy w Kętrzynie powstała rodzinna firma, w której babcia Irena przygotowywała dania według dawnych mazurskich przepisów. Po ponad 20 latach sklep z tymi wyrobami na dobre zadomowił się już w Olsztynie.
– Sekretem smaku i jakości sprzedawanych przez nas dań jest to, że są one robione według przepisów naszych prababć, do tego są codziennie rano przygotowywane i od razu przeznaczane do sprzedaży – mówi pani Maja, właścicielka sklepu „Rozwałkowane” – Aż trudno w to uwierzyć, ale od tylu lat moja ciocia wraz ze swoimi pracownikami wstaje codziennie o 3 nad ranem, lepi pierogi, przygotowuje farsz, naleśniki, kotlety mielone, tak żeby każdy miał dostęp do świeżych wyrobów każdego dnia – dodaje.

„Rozwałkowane” święta?

Co ważne ceny wyrobów są – jak na te czasy – bardzo atrakcyjne i zaczynają się od 3,50 zł za 100 gram. W ofercie znajdują się nie tylko wszystkie pierogi znane nam z domowej kuchni, ale też krokiety, szczupak faszerowany czy kotlety pożarskie. Prawdziwym hitem są kołduny z wołowiną, które pasują idealnie do rosołu czy barszczu zamiast makaronu.
– Klienci zachwalają, że dzięki takiemu połączeniu mają jednodaniowy sycący obiad – mówi właścicielka sklepu „Rozwałkowane”. – Zbliżają się święta, więc już przyjmujemy zamówienia na świąteczne wyroby. W związku z tym, że to rodzinna firma i każdy nasz wyrób jest robiony ręcznie, możliwości produkcji nie są nieograniczone. Stąd zachęta do składania zamówień jak najszybciej wtedy nie będzie mnie bolało serce, że muszę komuś odmówić – dodaje pani Maja.

Klient ma zawsze rację

Do sklepu trafiamy bez problemu. Znajduje się przy głównej ulicy olsztyńskich Jarot, czyli przy Wilczyńskiego 19b, niedaleko dawnego Rasta, vis a vis Rossmanna. Biała witryna z widoczną nazwą sklepu rzuca się w oczy jak tylko wysiądziemy z autobusu – przystanek jest tuż obok. W środku czysto i miło. Pytamy klientkę, która właśnie wychodzi z papierową torbą z logo sklepu pełną wyrobów, dlaczego robi tu zakupy.
– Bo tu jest bardzo smacznie, tak domowo, i cenowo dużo taniej, nawet 20 złotych taniej na kilogramie, to bardzo dużo dla mnie – mówi pani Ela.
Za chwilę wchodzi młody mężczyzna. Widać, że jest tu nie po raz pierwszy. Zamówienie składa z pamięci.
– Kilogram szczupaka faszerowanego, sześć gołąbków, sześć pyz, kilogram pierogów ruskich – mówi.
– U nas nazywają się ukraińskie – uśmiecha się pani Maja.

„Rozwałkowane” na Jarotach uwielbiane przez klientów gastronomia Artykuł sponsorowany, Olsztyn, TOP, Wiadomości

Pierogi jak świeże bułeczki?

Sklep czynny jest od wtorku do soboty od 10.00 do 17.00 (w soboty do 14.00), ale dzięki klientom zdarzają się wyjątki.

– Zdarza nam się zamknąć sklep wcześniej, gdy wszystko sprzedamy, więc z góry przepraszamy, gdy tak się zdarzy. Zależy mi na tym, aby każdego dnia sprzedawać wyłącznie świeże wyroby, choć wiem, że moi klienci często kupują na cały tydzień dania i je po prostu mrożą – przyznaje właścicielka.

Sklep dla stałych klientów oferuje atrakcyjne rabaty, a na swoim Facebook’u cały czas informuje o ofercie i dostawach. Nie pozostaje nam więc nic innego jak zaprosić Państwa do sklepu „Rozwałkowane”. Załączamy świąteczną ofertę, bo warto już zadbać o to, co stanie na naszym stole.

Kontakt:

Wilczyńskiego 19 B, Olsztyn, 10-686
tel. 604 679 898
www.rozwalkowane.pl
facebook.com/rozwalkowane.Olsztyn

„Rozwałkowane” na Jarotach uwielbiane przez klientów gastronomia Artykuł sponsorowany, Olsztyn, TOP, Wiadomości
Sklep “Rozwałkowane” sąsiaduje z “Komisem Damskim”, czyli mieści się pod adresem Wilczyńskiego 19 B

„Rozwałkowane” na Jarotach uwielbiane przez klientów gastronomia Artykuł sponsorowany, Olsztyn, TOP, Wiadomości
Zapraszamy do skorzystania ze świątecznej oferty.