13 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022

Rekrutacja specjalistów na wyciągnięcie ręki czyli AboutHR w akcji

Wiele firm boryka się w ostatnim czasie z problemem z wyborem i selekcją specjalistów – szczególnie w branży IT i kadry kierowniczej. W sukurs przychodzi agencja rekrutacyjna AboutHR, która pośredniczy w doborze ekspertów z Polski i Ukrainy. Z nimi rekrutacja specjalistów, to przyjemność.

Rekrutacja pracowników często spędza sen z powiek pracodawcom. Bywa bardzo czasochłonna i wymaga dogłębnej selekcji kandydatów: ich wiedzy, umiejętności, kompetencji społecznych, ale też określenia, co mogą wnieść do firmy. To proces, który – według Hirevue – średnio zajmuje 42 dni. Nie każdy może sobie pozwolić na tak długi wakat.

Jak przebiega rekrutacja specjalistów?

Rekrutacja specjalistów zwykle wiąże się ze spotkaniami z wieloma kandydatami, którzy posiadają wymagane kwalifikacje, a rozmowy są przeprowadzane wieloetapowo. W obecnych czasach same ogłoszenia o naborze to za mało, nie zawsze skuteczny jest też marketing szeptany czy własne bazy kandydatów. W takich przypadkach warto zdać się na agencję rekrutacyjną, która specjalizuje się w określonym obszarze i gromadzi informacje o dostępnych ekspertach z danej dziedziny.

AboutHR zajmuje się wyszukiwaniem i selekcjonowaniem managerów i Top managerów, deweloperów, project managerów, analityków biznesowych, specjalistów ds. baz danych, inżynierów ds. jakości i web deweloperów, dostępnych na rynku i ukraińskim, białoruskim, armeńskim, gruzińskim, tureckim, ale pracuje na terenie całej Europy i USA. Poza tym doradza w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Przeprowadzając rekrutację specjalistów, kieruje się nie tylko formalnymi kwalifikacjami, ale też ocenia cechy osobiste i kluczowe motywacje kandydatów, pomagając dostosować potrzeby obu stron procesu. AboutHR przyjmuje także zlecenia kompleksowe – tworzy i rozwija biura w Polsce i Ukrainie. Przedstawia jedynie najlepszych, wyselekcjonowanych kandydatów, którzy spełniają wszystkie wymagania niezbędne na konkretnym stanowisku oraz budżetowe.

Agencja AboutHR ma ponad 9-letnie doświadczenie na rynku rekrutacji, a w swojej bazie posiada ponad 70 tysięcy specjalistów z branży IT i kadry kierowniczej. Ponad 70 procent klientów z rynków krajowych i międzynarodowych jest zadowolonych z współpracy.