fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023

Ars Medica z najnowszym w regionie tomografem komputerowym

Centrum Medyczne Ars Medica wzbogaciło się o tomograf komputerowy, który nie ma sobie równych w województwie. Urządzenie wykrywa i monitoruje schorzenia płuc i choroby nowotworowe, a także narządów jamy brzusznej, miednicy i głowy. Z tomografu mogą skorzystać wszyscy, bo placówka przyjmuje w ramach kontraktu z NFZ i zapewnia, że kolejki oczekujących są naprawdę krótkie.

Większy komfort i krótszy czas badania

Ars Medica, która na rynku usług medycznych istnieje od 2008 roku, oddaje mieszkańcom regionu najnowocześniejszy tomograf komputerowy w województwie. To urządzenie oparte na technologii 64-rzędowego tomografu produkcji GE serii Revolution Evo, ale wyróżnia go aktualne oprogramowanie, które zostało skonfigurowane z myślą o diagnostyce, wykrywaniu i monitoringu głównie schorzeń onkologicznych i płuc.

Ars Medica z najnowszym w regionie tomografem komputerowym zdrowie Artykuł sponsorowany, Olsztyn, TOP, Wiadomości

Tomograf posiada także bogate oprogramowanie rekonstrukcyjne. Rozwiązania technologiczne, które zastosowano w urządzeniu, sprawiają, że znacząco zredukowano dawkę promieniowania, którą pochłania pacjent, skrócił się czas i poprawił się komfort badania. – Kobieca część zespołu dołożyła wszelkich starań, aby pracownia również cieszyła oko i nie straszyła surowym wyglądem placówek medycznych– mówi dr n.med. Janusz Jacek Gołota, Dyrektor CM Ars Medica. – Chcemy choć trochę umilić pacjentom to stresujące doświadczenie zarówno w sferze wizualnej, jak i emocjonalnej. Obecnie posiadamy też najkrótsze terminy badań. Możemy się też pochwalić bezkonkurencyjnym czasem oczekiwania na opis badania. To najlepsi lekarze specjaliści z regionu; empatyczne i profesjonalne pielęgniarki, technicy oraz profesjonalny personel niemedyczny To nasz najcenniejszy kapitał.

Pracownia Tomografii Komputerowej funkcjonuje w placówce od początku jej istnienia. Początkowo wspierała SP Zespół Chorób Płuc w Olsztynie, zabezpieczając pacjentów szpitala w diagnostykę obrazową oraz diagnostykę inwazyjną guzów płuc opartą o biopsje cienko i gruboigłowe. Ars Medica przez szereg lat uczestniczyła również w programie wczesnego wykrywania raka płuc, prowadzonym przez Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, zwiększając znacząco szanse pacjentów na leczenie zmian we wczesnym stadium zaawansowania i tym samym na całkowite wyleczenie. Wszystko to przekuwa się na bogate doświadczenie specjalistów, które wykorzystują w bieżącej pracy.

Zespół jest naszym największym atutem

Ars Medica oferuje także inne usługi, bo uzupełnieniem świetnie wyposażonej Pracowni Tomografii komputerowej, jest Poradnia Chirurgii Klatki Piersiowej, która aktywnie współpracuje z jednoimiennym oddziałem Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie, Poradnią Pulmonologiczną przy ul. Partyzantów oraz lekarzami z regionu.

Ars Medica z najnowszym w regionie tomografem komputerowym zdrowie Artykuł sponsorowany, Olsztyn, TOP, Wiadomości

Z kolei Pracownia Endoskopowa jest największą tego typu pracownią w regionie. W diagnostyce wykorzystywane są najnowocześniejsze endoskopy z systemem światła NBI, endoskopy o mniejszej średnicy, system zwiększonej elastyczności (przez co badanie jest mniej uciążliwe dla pacjenta), system scopeguide, dzięki któremu można śledzić anatomiczne położenie kolonoskopu. Ars Medica podkreśla, że jako jedna z niewielu placówek medycznych w północno-wschodniej Polsce pracuje wyłącznie na narzędziach jednorazowych, co zwiększa bezpieczeństwo pacjentów. – Sprzęt, który posiadamy, jest istotny, ale jednak najważniejsza jest doświadczona kadra medyczna, która współpracuje z nami już od wielu lat – podkreśla dr n.med. Artur Piktel, Kierownik pracowni endoskopowej.

Ars Medica na wszystkie świadczenia ma podpisane kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pacjenci mogą korzystać z usług placówki bezpłatnie w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Więcej na stronie: www.arsmedica.olsztyn.pl

Główne możliwości nowego tomografu komputerowego:

  • pozwala na wczesne wykrywanie zmian w płucach i śledzenie dynamiki ich wzrostu
  • monitoruje zmiany pocovidowe
  • poprawia diagnostykę chorób śródmiąższowych płuc
  • wykrywa wczesne zmiany nowotworowe tkanek miękkich narządów klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy
  • zaburzeń obwodowych naczyń krwionośnych
  • lepszą diagnostykę zmian stawów i kręgosłupa
  • diagnostykę pacjentów do 300 kg m.c.
Ars Medica z najnowszym w regionie tomografem komputerowym zdrowie Artykuł sponsorowany, Olsztyn, TOP, Wiadomości

Kontakt

tel. 89 532 45 60 lub 89 532 45 61

tomografia@arsmedica.olsztyn.pl

ul. Kopernika 30 (parter)
10-513 Olsztyn