fbpx
-1 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022

Chciałabyś piękne, białe zęby zęby na Święta? Świetnie się składa bo jest promocja

Coraz więcej osób decyduje się na wybielanie zębów, ponieważ marzymy o pięknym uśmiechu. Piękny i zdrowy uśmiech zwiększa pewność siebie, co z kolei ma wpływ na jakość życia. Najprostszym sposobem na estetyczną poprawę uśmiechu jest wybielanie. W klinice Alfa Dental stosujemy kilka metod wybielania jedną z nich jest PREVDENT. Metoda ta pozwala na uzyskanie efektu bielszych zębów nawet o kilka odcieni. Efekt wybielania uzależniony jest od naturalnego koloru zębów. Zęby o odcieniu C, D według kolornika VITA trudniej się wybielają, co nie oznacza jednak, że nie można uzyskać jaśniejszego koloru. Czasem potrzebne jest po prostu kilka zabiegów. Pacjenci powinni być jednak świadomi, że śnieżnobiałe uśmiechy jak z reklam tzw. „hollywoodzki uśmiech” to zazwyczaj licówki lub korony. A ponieważ takie odcienie nie wyglądają naturalnie, dlatego w stomatologii zaczyna się od nich odchodzić- obecnie dominuje trend wzorowania się na naturze.

Wybielanie powinno być poprzedzone badaniem lekarskim- pacjent musi mieć zdrowe zęby oraz wykonany zabieg higienizacji czyli profesjonalnego oczyszczanie z osadu i kamienia. W klinice Alfa Dental higienizację przeprowadzają profesjonalne higienistki, których zespołem mam przyjemność kierować. Wszystkie zabiegi przeprowadzamy pod kontrolą lekarską a do każdego z nich solidnie jesteśmy przygotowani dzięki licznym szkoleniom. Pracujemy też na najlepszym sprzęcie- najnowszej piaskarce EMS, która dzięki podgrzewanej wodzie i specjalnemu piaskowi sprawia, że nawet osoby z nadwrażliwością podkreślają, że zabieg „czyszczenia zębów” był nawet przyjemny.

Są również przeciwwskazania dyskwalifikujące z zabiegu. Muszą odmówić go sobie kobiety w ciąży i karmiące , osoby poniżej 18 r. ż, osoby noszące aparat ortodontyczny, ciężko chore (np. choroby nowotworowe), osoby ze złym stanem jamy ustnej (ubytki próchnicowe, nieszczelne wypełnienia, stany zapalne w jamie ustnej, choroby przyzębia), uczulone na składniki preparatu do wybielania. Przeszkodą jest również duża ilość koron i wypełnień, ponieważ preparat ich nie wybieli.

A więc jak wygląda wybielanie? Wybielanie PREVDENT jest to całkowicie bezpieczny i bezbolesny zabieg rekomendowany dla osób z nadwrażliwością zębów, wykonywany w gabinecie stomatologicznym. To co wyróżnia tą metodę od innych metod wybielania to połączenie wybielania z remineralizacją czyli odbudową szkliwa oraz zniesieniem nadwrażliwości.. Jest to możliwe dzięki połączeniu preparatu do wybielania (nadtlenek wodoru) z nano-Hydroksyapatytem (substancja syntetyczna naturalnego składnika szkliwa jakim jest Hydroksyapatyt- budulec zębów i kości.

Czytaj też:  21-latka wjechała VW Touareg w kiosk na ul. Bałtyckiej

Wybielanie trwa około 2 godzin i składa się z 3 etapów: 1- zabezpieczenie jamy ustnej i nałożenie preparatu ochronnego na dziąsła 2- aplikacja na zęby preparatu usuwającego głębokie przebarwienia, których nie udało się usunąć podczas higienizacji. Nałożenie aktywnej piany (nadtlenek wodoru, nano-Hydroksyapatyt) na zęby i włączenie lampy na 10 minut.3- Usunięcie zabezpieczeń z jamy ustnej oraz aplikacja serum z duża zawartością skoncentrowanego Hydroksyapatytu

Metoda PREVDENT zakłada maksymalnie 10 sesji (każda po 10 minut). W praktyce zadowalający efekt daje minimum sześć, a zwykle osiem sesji wszystkie podczas jednego zabiegu (efekt jest natychmiast po zabiegu). Wybielana jest tylko powierzchnia licowa czyli przód zęba.

Po zabiegu przychodzi czas na odpowiednią profilaktykę. W innym wypadku efekt może być krótkotrwały. Przez pierwsze 3-5 dni powinno się stosować tzw. białą dietę, czyli unikać produktów zawierających jakiekolwiek barwniki (herbata, kawa, cola, czerwone wino, sos sojowy, jagody, buraki itp.) oraz bezwzględnie zrezygnować z palenia papierosów. Zresztą palacze nie mogą spodziewać się oszałamiających efektów, chyba że zabieg ma być dla nich motywacją do zerwania z nałogiem.

Efekt końcowy jest uzależniony od tego, jak pacjent dba o higienę jamy ustnej i jakich produktów do tego używa. W Alfa Dental opracowaliśmy autorski „podręcznik” z przepisami, które sami wypróbowaliśmy na sobie nawzajem- tzw. Podręcznik białej diety- propozycje kulinarne do przygotowania w domu. Istotną rolę odgrywają również regularne wizyty u stomatologa oraz wykonywanie profesjonalnego zabiegu higienizacji co 6 miesięcy. Stomatolodzy oraz higienistki stomatologiczne rekomendują sprawdzone produkty, czyli pasty o niskim współczynniku RDA (poniżej 40), płyny do płukania oraz nici dentystyczne. Wówczas efekt utrzyma się spokojnie 2-3 lata.W Alfa Dental mamy przygotowany cały pakiet dobranych indywidualnie środków higienizacyjnych dedykowanych dla pacjentów po poszczególnych zabiegach.

Alfa Dental
ul. Iwaszkiewicza 22A/01 10-089 Olsztyn

Kontakt

+48 508 424 525
[email protected]

alfadental.pro

Zobacz również: