RAPORT Koronawirus: Olsztyn, powiat, gmina, warmińsko-mazurskie

[dane: 06.08.2020, godz. 10:30]

Sumarycznie zainfekowanych z woj. warmińsko-mazurskiego koronawirusem SARS-CoV-2 jest 414 osób, 282 osoby wyzdrowiały, 2 osoby zmarły.

Raport jest aktualizowany codziennie wieczorem. Statystyki są prowadzone od momentu pojawienia się pierwszego przypadku zarażenia na Warmii i Mazurach czyli 5 marca.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w poszczególnych powiatach województwa warmińsko-mazurskiego:

[dane: 06.08.2020, godz. 10:30]

Powiat bartoszycki – 6
Powiat braniewski – 10
Powiat działdowski – 15
Miasto Elbląg – 28
Powiat elbląski – 8
Powiat ełcki – 48
Powiat giżycki – 20
Powiat iławski – 73
Powiat kętrzyński – 6
Powiat lidzbarski – 1
Powiat mrągowski – 13
Powiat nidzicki – 6
Powiat nowomiejski – 31
Powiat olecki – 2
Miasto Olsztyn – 55
Powiat olsztyński – 11
Powiat ostródzki – 34
Powiat piski – 40
Powiat szczycieński – 5
Powiat węgorzewski – 2

Udział powiatów w ogólnej liczbie zarażonych koronawirusem na Warmii i Mazurach

Statystyki dla województwa warmińsko-mazurskiego

[dane: 06.08.2020, godz. 14:00]

 

[dane: 29.05.2020, godz. 14:00] (z tym dniem Starosta Olsztyński podjął decyzję o zaprzestaniu informowania opinii publicznej od danych z powiatu).

Liczba osób na kwarantannie domowej w powiecie Olsztyn (m. Olsztyn)

[dane: 06.07.2020, godz. 10:30]

m. Olsztyn – 87

** Od dnia 6 lipca KMP i ratusz nie przekazują informacji o liczbie osób na kwarantannie w Olsztynie

* Od dnia 26 marca zmienił się sposób podawania liczby osób na kwarantannie. Od teraz podawana jest sumaryczna liczba osób na kwarantannie domowej i osób na kwarantannie domowej której przyjechały z zagranicy.

Liczba osób na kwarantannie domowej w powiecie olsztyńskim: 111

Lista gmin powiatu olsztyńskiego:

gm. Barczewo – 11
m. Barczewo – 5
gm. Biskupiec – 10
m. Biskupiec – 12
gm. Dobre Miasto – 0
m. Dobre Miasto – 4
gm. Dywity – 2
gm. Gietrzwałd – 0
gm. Jeziorany – 7
m. Jeziorany – 1
gm. Jonkowo – 9
gm. Kolno – 0
gm. Olsztynek – 14
m. Olsztynek – 3
gm. Purda – 17
gm. Stawiguda –  14
gm. Świątki – 2

 

Źródło danych: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olsztynie i Straż Graniczna

127 KOMENTARZE

 1. Jak przeprowadzają więcej testów to i wychodzą chorzy na cov2. Robili tylko 10 tys testów przed wyborami to ujawnionych chorych było ok.200 zrobili 36 tys. to mamy prawie 700 . Nie było Szumowskiego i ktoś w MZ pozwolił na testowanie większej ilości ludzi , – a może sam BOSS ?
  Więcej testów!!!

  5
  3
 2. I co Morawiecki ,Duda ,Szumowski jest koniec epidemii??? Czy chodziło wam o wybory , jak nie bić aby wygrać w stylu „Gołoty” ciosy poniżej pasa i gryzienie przeciwnika . Każdy kan jest dobry aby prowadził do wygranej . Jak Hitler i jego banda morderców.

  10
  5
 3. Dlaczego policja mimo tego, ze informowali o tym na plakatach, nie kontroluje tramwajow i sklepow? Ludzie za nic maja obostrzenia, a policja jak zwykle nic nie robi. Jak widac skuteczni byli tylko kiedy trzeba bylo postraszyc przeciwnikow politycznych obecnego prezydenta.

  18
  4
 4. Co oznacza informacja ” zgon w domu wywiad obciążający covid19 , brak testu” . Czyli pozostawiono chorą kobietę na covid 19 w domu bez robienia testów , aż zmarła bo stwierdzenie choroby popsułoby statystyki. A tak dranie mają jednego człowieka ” z głowy”. Ta sprawa powinna trafić do prokuratury. Wybory już się odbyły i nie wiem dlaczego ciągle KŁAMIĄ , że jest lepiej nią to fachowcy oceniają.

  20
  4
 5. A dlaczegóż Starosta Olsztyński podjął decyzję o zaprzestaniu informowania opinii publicznej od danych z powiatu o ilości osob na karantannie??? Czy opinia publiczna nie ma prawa do informacji??
  Na podstawie ustawy z dn 6 .09.2001 o dostępie do informacji publicznej. D.U z 2019 poz 1421 proszę o udzielanie mieszkańcom powiatu takich informacji.

  40
  1
 6. Ciekawe jak teraz postąpi Sanepid olsztyński. Czy zacznie masowo testować ludzi z miasta Olsztyn i okolic tak jak górników a wtedy się faktycznie okaże jaką faktycznie mamy skalę zachorowań. Ponoć od 17.06.2020 ok 40 osób z Stomil Olsztyn poszło na kwarantanne jest podejrzenie Covid-19 u 7 osób pracowników tej firmy. Te osoby miały kontakt z innymi ludźmi od około tygodnia czasu w sklepie na ulicy w pracy.
  Prawdziwy wysyp nas czeka za parę dni. Czas pokaże.

  17
  4
 7. Ciekawe czy w Ełckich Zakładach Mięsnych przebadają pracowników , jak górników skoro brygadzista z tych zakładów ma SARS – CoV-2
  i jego żona ze SP 4 oraz ich córka. Jak to ukryją to się wirus rozsieje na okolicę. WIĘCEJ testów . Mamy takie same prawa jak górnicy i ich rodziny. Już się do nas zjeżdżają rodacy z całej Polski i jest duża szansa ,że to świństwo (CoV-2) zawiozą do siebie . Więcej testów.

  33
  4
 8. Więcej testów !!! Wirus jest nadal bardzo grożny.Wychodzą Kłamstwa Szumowskiego. On mówi co mu każe Kaczyński, a jemu nigdy nie ufałem.
  On to robi aby ponownie wygrał Duda. Więcej testów.

  36
  14
 9. iczba osób na kwarantannie domowej w powiecie Olsztyn (m. Olsztyn)

  [dane: 08.06.2020, godz. 10:00]

  m. Olsztyn – 985?????? chyba jakaś pomylka

  12
  2
 10. Jeśli ludzie będą świadomi swoich czynów i będą postępować zgodnie z zaleceniami służb medycznych zwalczymy wirusa. W przeciwnym razie może być nawet gorzej niż w innych krajach. Tylko świadomość i odpowiedzialność przyniosą sukces

  32
  4
 11. Zwiększenie ilości przeprowadzanych testów CoV 2 na Śląsku pokazuje dobitnie , że chorych jest zdecydowanie więcej
  niż wmawiają nam rządzący. Oni oszukują jak Chińczycy świat. Gdyby u nas więcej wykonano badań to pewnie byłoby chorych kilka razy więcej
  niż oficjalnie się zgłasza.

  56
  14
  • ze dwa dni temu chyba na stronie onetu było zestawienie ile testów zostało wykonanych w poszczególnych województwach, jeżeli sprawdzi się ilość mieszkańców to te dwa dni temu przelicznik był następujący: województwo warmińcko-mazurskie 1,21% ludzi jest przebadanych, województwo śląskie 0,95%, więc patrząc od tej strony na ilośc testów to robi się ich u nas więcej- tam jest po prostu większe skupisko ludzi (iloś ludzi jest ponad 3 krotnie większa niż u nas)

   16
   11
 12. Ostatnie zachorowania to efekt wizyt , które x z tirówką nie musiały się odbyć. Przyjmujesz syfiarza to twoja wina. W Indiach takich kijami okładają. Może u nas tak trzeba.
  To jak seks z obcym lub tirówką nie wiesz co ma w majtkach lub w rozporku. A kwarantanna
  chorych w domu to jakieś nieporozumienie oni też zarażają jak ci w szpitalach i są niebezpieczni dla otoczenia. Roznoszą zarazki choć sami tego nie czują. Narażają otoczenie , matki i dzieci.

  24
  7
 13. Czy chorzy bez objawów nie rozsiewają wirusa tak jak ci co przechodzą ciężko chorobę?
  To dlaczego tacy chorzy nie są izolowani w specjalnych lecznicach ??? Czy to normalne ,że do ciężko chorujących medycy ubierają sie w podwójne a nawet potrójne ubiorki , a bezobjawowców pozostawia się samych sobie w środowisku społecznym . Chyba tylko dla tego aby roznosili chorobę!!!!

  25
  12
 14. W mojej miejscowości jest na kwarantannie (ponoć) chora na covid 2 .Jedna z tych 4 ostatnio zdiagnozowanych . Wszyscy są przerażeni , jest społeczna depresja. Cz takich chorych nie powinno się umieszczać w specjalnych klinikach dla bezobjawowców? Przecież wirus może sie przedostać nawet na workach na śmieci , a czy takie worki nie powinny być odbierane przez specjalistyczne firmy. Jak w szpitalach jednoimiennych są specjalne obostrzenia bo chorzy ( ciężko) rozsiewają wirusy , to czy ci bezobjawowi już nie zarażają lub mniej zarażają bo po nich nie widać choroby??? To skandal . PiS i Szumowski tylko udają , że zarządzaja chorobą i służba zdrowia . Oni się nie nadają do rządzenia. Ich działania to chocholi taniec.

  27
  36
  • ale chyba osoba chora ma obowiązek kwarantanny więc nie wiem w czym masz problem, jeżeli widzisz, że osoba, która powinna być na kwarantannie jest poza miejscem do tego wyznaczonym poinformuj sanepid/ policję, a jeżeli ta osoba jest w odizolowaniu to nie wiem w czym masz problem. W przypadkach, gdy u jednej osoby z rodziny stwierdzają wirusa to cała rodzina jest poddana kwarantannie.

   19
   6
  • i tak, prędzej czy póxniej, wiekszość z nas zakazi się wirusem. Moze juz tak profilaktycznie tych wszystkich przerazonych zamknać w odosobnieniu. Nie dajmy sie zwariować.

   5
   6
  • oczywiscie ze masz racje ale po co wydawac kase na takich zakazonych ….pocichu niech w domu choruja ! dobrze ze dzwi nie zaspawują!

   3
   3
  • popatrz człowieku na statystyki zachorowan i zgonow w Europie i na swiecie i nie pisz bredni, siedzisz bezpiecznie w Polsce, może wolisz Hiszpanię albo Brazylię?

   2
   2
 15. Zrobiono 13 tys testów z czego podejrzanych chorych było 6 tys (wykres). Osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu spada(wykres) a na kwarantannie utrzymuje się od jakiegoś czasu bez zmian. Więc kogo oni badają jeśli od 2 tyg osób na kwarantannie utrzymuje się na takim samym poziomie. No chyba że robią po 10 testów dziennie. Coś tu nie gra

  16
  3
  • Bo chyba ludzi cały czas przybywa tak ? Jedni wracają z wczasów lub z pracy zagranicy inni mieli kontakt z osoba chora a inni po prostu źle sie czuja i podejrzewaja u nich wirusa to sa poddawani kwarantanie . Czego tu nie rozumiec 🙂

   2
   3
 16. Ta nowa fala zachorowań to efekt wizyty chorego Warszawiaka w Olsztynie. Tak też będzie z turystami zaczną przyjeżdżać na mazury i się zacznie.Więcej testów !!!!

  44
  2
 17. A o co tu chodzi??? Nie wszystkie posty są pokazywane!!!!! Nie zamieściłem żadnego przekleństwa tylko napisałem prawde a zostało pominięte !!!! I kto kłamie?!!!!!!

  22
  2
 18. Ta kwarantanna. W kierwinach jest kobieta co przyjechała z Danii i objęta jest kwarantanna. Tylko odjedzie patrol policji a ona standardowo z domu bo już kontrola była a szybko drugi czy trzeci raz nie przyjadą! Tak to jest z kwarantanna!!!!

  32
  2
  • To zrób zdjęcie i zadzwoń na 112 jak dostanie 30000 to się nauczy siedzieć na dupie
   Dbaj o swoje bezpieczeństwo i Twoich bliskich i zrób powiadomienie obywatelskie

   69
   5
   • A potem zaprzyjaźniony z baba policjant powie jej przy kawusi kto ją podkablowal i wtedy obywatel się obudzi ze snu. Polska to nie Niemcy czy Ameryka. Tu wcześniej niż później jęzory doniosą.

    1
    2
  • Polak na Polaka nadaje ładnie to tak ? Ty masz pandemię ale strachu 🙂 otwórz oczy i wyłącz tv i zacznij szukać w necie informacji event 201 itp 🙂 miłego czytania

   2
   37
 19. Po co są komentarze ,każdy jest kowalem własnego losu.Wystarczy że sytuacja się zmieni i będzie tak jak w Włoszech czy Hiszpanii ,że około 1000 osób zacznie umierać DZIENNIE i wtedy zacznie się lament jaki „ja głupi byłem”. Po to ktoś wymyślił kwarantanne i izolację od innych ludzi żeby przejść tą epidemie.Głupich nie sieją sami się rodzą .Nikt nie jest niezniszczalny.Dlatego w miarę swoich możliwości siedź w domu szanuj zdrowie Swoje i Innych.Doceniaj to co masz. Niestety jest powiedzenie dotyczące POLAKÓW .”Polak modry po szkodzie” Dlatego masz na to wpływ i zmień to. Trudne sytuacje jednoczą też Polaków.Każdy z was ma na to wpływ. Dlatego siedź w domu i nie spi…..l tego.
  Pozdrawiam.

  59
  4
 20. Majero,to chyba jest piekarz(ż),któ(u)ry bu(ó)łki piecze,albo policjant co to boi się wyjść z radiowozu(ó). Chłop dobrze pisze a Ty malkom x czepiasz się,poczytaj inne komentarze i skoment?j. Jakie tu u ó wstawić?

  2
  4
 21. I ci z tego. Okaże się ze pilicja nie go w papierach i tobie sie distsnie , za szkalowanie niewinnego. U mnie sasiad wrocil z niemiec i na bezczela terrortzował osiedle , śmiejąc się w twarz przerażonym sąsiadom, mówiąc że jak sa przewrażliwieni , to niech myją ręce , a jak zadzwoniłem na policje , to pan policjant stwierdził , że on nic nie może , bo człowieka nie ma w papierach i prosze mu gitary nie zawracać bo ukarze zgłaszającego. Pytam sie go czy interesuje go stsn faktyczny , czy papiery……stwierdził że za moment patrol odwiedzi mnie , i wypisze mandat za utrudnianie pracy.
  Ksrtonowe państwo.

  9
  5
 22. Czy to Olsztyn,czy Elbląg, czy też inne miasta powiatowe,czy też wioski i wioseczki,nikt sobie nic z tego nie robi a już zdecydowana większość.Wystarczy spojrzeć na zatłoczone ulice i chodniki,każdy ma powód żeby wyjść z domu,jeden idzie po bólki,drugi po chleb a trzeci po kielbase i to po kilka razy dziennie. Kto ma ich kontrolować? W moim mieście Mragowie od momentu wprowadzenia ograniczeń widziałem tylko trzy razy radiowóz policyjny. Chodzę dużo po mieście ze względu na wykonywaną pracę listonosza. A już o pieszym patrolu to można w Mrągowie pomarzyć. Niestety,ale Państwo nasze nie jest do takich zadań logistycznie przygotowane. A ludzie będę robili na przekór,bo przecież Państwo ograniczylo ich swobody obywatelskie. Kompletna ignorancja. Izolujac się możemy uchronić siebie,swoją rodzinę i ludzi wokół. Widzisz kogoś kto lamnie kwarantannę,dzwon na policję albo do sanepidu,dzwon,bo może zakazić Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich. ZOSTAN W DOMU .Z chęcią sam bym został,ale ma taką pracę,że.musze chodzić, a wierzcie mi,w powiecie mragowskim nie ma jeszcze żadnego przypadku covid-19,ale chodzę z duszą na ramieniu. Pozdrawiam.

  26
  2
  • Tego policjanta co mył radiowóz w Olsztynie powinno się zwolnić dyscyplinarnie i to w trybie natychmiastowym za łamanie prawa!!!!!! Dam wlepia mandaty s CO ON ZROBIŁ?!!!!!! Wonnnn do zwolnienia!!!!!!

   15
   5
  • Kolego sympatyczny zapraszam do lidzbarka warminskiego . Robią zakupy ludzie co są na kwarantannie i bezczelnie śmieją się ze im się udało !!!!!! Pytam się gdzie te kontrole?!!!!!! GDZIE?!!!!!!

   28
   3
  • Coraz więcej jest osób które, uważają że rząd celowo przetrzymuje ich w domach żeby mieć nad nimi władze I doprowadzić do zrujnowania firm , i nie dociera proste tłumaczenie że życie jest ważniejsze od pieniędzy , do jedzenia zawsze coś się znajdzie , można zgłosić się o pomoc . Życia bliskim już nie odzyskamy a ono jest najcenniejsze . Fakt firmy upadają , rząd nie daje wystarczająco pieniędzy na utrzymanie pozycji rynkowej , ale nasz rząd tak nas okradł i roztrwonił pieniążki ze naprawdę ich nie ma. Sami już nie wiedza co robić , wyszło szydło z worka

   10
   7
 23. A czemu policja nie zagłada na osiedla gdzie zbierają się młodzi ludzie w grupach tylko głupio pyta się w mieście przechodzących ludzi „gdzie Pani Pan idzie” ?!!!! Cwaniaczki oby odwalić swoje godziny w pracy i wolne!!!!!

  21
  4
  • Bo policja tylko łapie stare samochody bo zawsze można za coś wlepić mandat i wykazać się u komendanta ze zrobiłem wynik !!!

   18
   6
 24. Ludzie jeżeli znacie tego kogoś a wiecie , że jest na kwarantannie a wychodzi z domu dzwonić na policję jak najszybciej a nie tu wypisujcie..

  19
  3
 25. Za duzo kasy mają,więc po slepach łażą nieroby pier……. 13 emerytura,500+ itp.Po co sie martwic o zdrowie i życie innych co muszą harowac na nich.

  2
  15
  • Zapieprzaj całe życie budując Polskę, dorób się garba i 1000 miesięcznie, a jeśli dożyjesz osiemdzisiątki, to nikt Ci nie będzie zazdrościł nawet 14-tej emerytury. Chyba, że tacy jak Ty (i w tym miejscu kilka ciepłych słów z Twojego słownika).

   4
   2
  • Zapylaj całe życie budując Polskę, dorób się garba i 1000 miesięcznie, a jeśli dożyjesz osiemdzisiątki, to nikt Ci nie będzie zazdrościł nawet 14-tej emerytury. Chyba, że tacy jak Ty (i w tym miejscu kilka ciepłych słów z Twojego słownika).

   1
   2
 26. O jakiej kwarantannie mówicie i piszecie kwarantanna byłaby wtedy gdyby od razy z granicy zawiezli do miejsca kwarantanny i po 14 dniach zdrowy to do domu a nie jak obecnie przyjeżdża do domu gdzie są pozostali domownicy którzy chodzą na zakupy i po mieście nawet nie wiedząc że są nośnikami wirusa i zarażając innych. A nie np.przylot na lotnisko samolotem a z lotniska autobusem czy pociągiem do domu wraz z innymi. A le najłatwiej ściągnąć jak najwięcej i po problemie bo organizacja wymaga wysiłku i pracy i to że część ludzi przestrzega zaleceń nic to nie da do puki nie przestaną przyjężdżać i przestrzegać Ci co wracają

  132
  3
  • Przyjedź do lidzbarka warmińskiego . Gdzie policja i ich kary za łamanie kwarantanny? W Lidzbarku jest pełno ludzi co chodzą po sklepach a są na kwarantannie.

   26
   1
   • Podobnie jest w Górowie. Facet wrocil wczorsj z Niemiec. Ludzie go znają , wiedzą gdzie był . Na zwrócenie uwagi reaguje śmiechem w twarz. Telefon na policję z ppdanuem danych człowieka , a ta z rozbrającą szczerością stwierdza że czlowieka nie ma na liście objetych kwarantanną.
    Kolejny przykład malzenstwo wraca z zagranicy. Wypełniają wszystkie procedury….związane z nakazem ewidencji. Okazuje sie ze według papierów kwarantanna wynosi 20 dni a nie 14, co więcej poddana kwarantannie jest tylko żona….Mąż nie…
    Kartonowe państwo….

    19
    3
  • Typowe dla polaczkow, jebac zakazy bo to „rzad tak kaze”, „musk maja w dupie, albo to co odpowiada za podstawowe funkcje…taka Karyna i Sebus, Janusz i Mariola co wrocili z saksow, mysla ze „ich o nie dotyczy”, jebana patola noc wiecej, z calego zlego licze ze KORONA zbierze odpowiednie żniwo 😉

   11
   9
 27. Zawsze można zgłosić policji w jakim sklepie robili zakupy. Jest monitoring. Jak zapłacą 30tyś to będą się śmiać debile

  31
  1
 28. Na Bartąskiej olewają kwarantanne. Przyjezdza Policja, pogadają przez megafony i odjadą a ci Wychodzą sobie na zakupy. A klatki nikt nie dezynfekuje.

  18
  4
 29. Ja powiem tak, to jest lekka ściema, znajomi wrócili z Hiszpanii i pani wieczorem siada w auto i jedzie po zakupy. Zero kontroli przez policję. Edmund.

  16
  2
  • To skoro pan wie o takim przypadku należy zadzwonić do sanepidu lub na policję /lub pouczyć ich o kwarantannie/w innym wypadku współpracuje pan z koronawirusem i jeszcze sie tym pan chwali gratuluje

   35
   1
   • Lepiej do sanepidu. U nas pani zwróciła uwagę dla policjantów którzy po wiosce sprawdzali ile osób jest na podwórku. Zero reakcji na prośbę pani ktora poprosiła patrol aby coś zrobili z dziewczyną która wróciła z zagranicy i sobie normalnie wychodzi. Gości zaprasza. Policja odpowiedziała ze oni nie są od tego. Myślę że powinni zareagować normalnie. Ale pani która ich o to prosiła zgłosiła ta sprawę do sanepidu

    8
    1
 30. Mogliby rejony podać. Chociaż byłoby wiadomo czy jeszcze można wyjść z domu czy sobie odpuścić. I sąsiedzi też byliby czujniejsi czy chorzy nie wychodą z domu

  30
  2
 31. K73 to nie prawda, że nie ma nikogo. Osobiście znam 3 osoby na kwaranannie. Oprócz tel. z sanepidu z zapytanien o samopoczucie nie mieli zadnej kontroli. Jak widac dane nie są w 100% prawidłowe.

  14
  1
 32. Też uważam, że powinno podawać się takie informacje, byłaby większa czujność. Te 3 osoby z Olsztyna, wiadomo, z których rejonów? Czy to osoby, które wróciły zza granicy?

  29
  2
 33. najlepiej jakby podawali adresy osób na kwarantannie wtedy sąsiedzi by pilnowali, czy nie wychodzą sobie do sklepu po piwo ludzie.

  41
  2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here