RAPORT Koronawirus

[dane: 09.04.2020, godz. 21:00]

Sumarycznie zainfekowanych z woj. warmińsko-mazurskiego koronawirusem SARS-CoV-2 jest 95 osoby, 18 osób wyzdrowiało, 1 osoba zmarła.

Raport jest aktualizowany codziennie wieczorem. Statystyki są prowadzone od momentu pojawienia się pierwszego przypadku zarażenia na Warmii i Mazurach czyli 5 marca.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w poszczególnych powiatach województwa warmińsko-mazurskiego:

[dane: 09.04.2020, godz. 10:00]Powiat braniewski – 5
Miasto Elbląg – 14
Powiat elbląski – 6
Powiat giżycki – 1
Powiat iławski – 15
Powiat kętrzyński – 1
Powiat nidzicki – 1
Powiat nowomiejski – 26
Powiat olecki – 2
Miasto Olsztyn – 12
Powiat olsztyński – 5
Powiat ostródzki – 4
Powiat piski – 2
Powiat szczycieński – 1

Udział powiatów w ogólnej liczbie zarażonych koronawirusem na Warmii i Mazurach

Liczba osób na kwarantannie domowej w powiecie olsztyńskim: 337

[dane: 09.04.2020, godz. 21:00]

Lista gmin powiatu olsztyńskiego:gm. Barczewo – 23
m. Barczewo – 16
gm. Biskupiec – 28
m. Biskupiec – 28
gm. Dobre Miasto – 12
m. Dobre Miasto – 28
gm. Dywity – 30
gm. Gietrzwałd – 10
gm. Jeziorany – 10
m. Jeziorany – 4
gm. Jonkowo – 21
gm. Kolno – 20
gm. Olsztynek – 34
m. Olsztynek – 14
gm. Purda – 31
gm. Stawiguda –  24
gm. Świątki – 7

Liczba osób na kwarantannie domowej w powiecie Olsztyn (m. Olsztyn)

[dane: 09.04.2020, godz. 21:00]

m. Olsztyn – 299

* Od dnia 26 marca zmienił się sposób podawania liczby osób na kwarantannie. Od teraz podawana jest sumaryczna liczba osób na kwarantannie domowej i osób na kwarantannie domowej której przyjechały z zagranicy.

Statystyki dla województwa warmińsko-mazurskiego

[dane: 09.04.2020, godz. 21:00]

osób na kwarantannie jest 4742

 

Źródło danych: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olsztynie i Straż Graniczna66 KOMENTARZE

 1. Czy to Olsztyn,czy Elbląg, czy też inne miasta powiatowe,czy też wioski i wioseczki,nikt sobie nic z tego nie robi a już zdecydowana większość.Wystarczy spojrzeć na zatłoczone ulice i chodniki,każdy ma powód żeby wyjść z domu,jeden idzie po bólki,drugi po chleb a trzeci po kielbase i to po kilka razy dziennie. Kto ma ich kontrolować? W moim mieście Mragowie od momentu wprowadzenia ograniczeń widziałem tylko trzy razy radiowóz policyjny. Chodzę dużo po mieście ze względu na wykonywaną pracę listonosza. A już o pieszym patrolu to można w Mrągowie pomarzyć. Niestety,ale Państwo nasze nie jest do takich zadań logistycznie przygotowane. A ludzie będę robili na przekór,bo przecież Państwo ograniczylo ich swobody obywatelskie. Kompletna ignorancja. Izolujac się możemy uchronić siebie,swoją rodzinę i ludzi wokół. Widzisz kogoś kto lamnie kwarantannę,dzwon na policję albo do sanepidu,dzwon,bo może zakazić Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich. ZOSTAN W DOMU .Z chęcią sam bym został,ale ma taką pracę,że.musze chodzić, a wierzcie mi,w powiecie mragowskim nie ma jeszcze żadnego przypadku covid-19,ale chodzę z duszą na ramieniu. Pozdrawiam.

  6
  1
 2. A czemu policja nie zagłada na osiedla gdzie zbierają się młodzi ludzie w grupach tylko głupio pyta się w mieście przechodzących ludzi „gdzie Pani Pan idzie” ?!!!! Cwaniaczki oby odwalić swoje godziny w pracy i wolne!!!!!

  11
  1
  • Bo policja tylko łapie stare samochody bo zawsze można za coś wlepić mandat i wykazać się u komendanta ze zrobiłem wynik !!!

   16
   4
 3. Ludzie jeżeli znacie tego kogoś a wiecie , że jest na kwarantannie a wychodzi z domu dzwonić na policję jak najszybciej a nie tu wypisujcie..

  14
 4. Za duzo kasy mają,więc po slepach łażą nieroby pier……. 13 emerytura,500+ itp.Po co sie martwic o zdrowie i życie innych co muszą harowac na nich.

  2
  6
 5. O jakiej kwarantannie mówicie i piszecie kwarantanna byłaby wtedy gdyby od razy z granicy zawiezli do miejsca kwarantanny i po 14 dniach zdrowy to do domu a nie jak obecnie przyjeżdża do domu gdzie są pozostali domownicy którzy chodzą na zakupy i po mieście nawet nie wiedząc że są nośnikami wirusa i zarażając innych. A nie np.przylot na lotnisko samolotem a z lotniska autobusem czy pociągiem do domu wraz z innymi. A le najłatwiej ściągnąć jak najwięcej i po problemie bo organizacja wymaga wysiłku i pracy i to że część ludzi przestrzega zaleceń nic to nie da do puki nie przestaną przyjężdżać i przestrzegać Ci co wracają

  127
  1
  • Przyjedź do lidzbarka warmińskiego . Gdzie policja i ich kary za łamanie kwarantanny? W Lidzbarku jest pełno ludzi co chodzą po sklepach a są na kwarantannie.

   25
   • Podobnie jest w Górowie. Facet wrocil wczorsj z Niemiec. Ludzie go znają , wiedzą gdzie był . Na zwrócenie uwagi reaguje śmiechem w twarz. Telefon na policję z ppdanuem danych człowieka , a ta z rozbrającą szczerością stwierdza że czlowieka nie ma na liście objetych kwarantanną.
    Kolejny przykład malzenstwo wraca z zagranicy. Wypełniają wszystkie procedury….związane z nakazem ewidencji. Okazuje sie ze według papierów kwarantanna wynosi 20 dni a nie 14, co więcej poddana kwarantannie jest tylko żona….Mąż nie…
    Kartonowe państwo….

    18
    1
  • Typowe dla polaczkow, jebac zakazy bo to „rzad tak kaze”, „musk maja w dupie, albo to co odpowiada za podstawowe funkcje…taka Karyna i Sebus, Janusz i Mariola co wrocili z saksow, mysla ze „ich o nie dotyczy”, jebana patola noc wiecej, z calego zlego licze ze KORONA zbierze odpowiednie żniwo 😉

   8
   7
 6. Na Bartąskiej olewają kwarantanne. Przyjezdza Policja, pogadają przez megafony i odjadą a ci Wychodzą sobie na zakupy. A klatki nikt nie dezynfekuje.

  18
  3
 7. Ja powiem tak, to jest lekka ściema, znajomi wrócili z Hiszpanii i pani wieczorem siada w auto i jedzie po zakupy. Zero kontroli przez policję. Edmund.

  16
  1
  • To skoro pan wie o takim przypadku należy zadzwonić do sanepidu lub na policję /lub pouczyć ich o kwarantannie/w innym wypadku współpracuje pan z koronawirusem i jeszcze sie tym pan chwali gratuluje

   31
   • Lepiej do sanepidu. U nas pani zwróciła uwagę dla policjantów którzy po wiosce sprawdzali ile osób jest na podwórku. Zero reakcji na prośbę pani ktora poprosiła patrol aby coś zrobili z dziewczyną która wróciła z zagranicy i sobie normalnie wychodzi. Gości zaprasza. Policja odpowiedziała ze oni nie są od tego. Myślę że powinni zareagować normalnie. Ale pani która ich o to prosiła zgłosiła ta sprawę do sanepidu

 8. Mogliby rejony podać. Chociaż byłoby wiadomo czy jeszcze można wyjść z domu czy sobie odpuścić. I sąsiedzi też byliby czujniejsi czy chorzy nie wychodą z domu

  30
  1
 9. K73 to nie prawda, że nie ma nikogo. Osobiście znam 3 osoby na kwaranannie. Oprócz tel. z sanepidu z zapytanien o samopoczucie nie mieli zadnej kontroli. Jak widac dane nie są w 100% prawidłowe.

  13
 10. Też uważam, że powinno podawać się takie informacje, byłaby większa czujność. Te 3 osoby z Olsztyna, wiadomo, z których rejonów? Czy to osoby, które wróciły zza granicy?

  28
  1
 11. najlepiej jakby podawali adresy osób na kwarantannie wtedy sąsiedzi by pilnowali, czy nie wychodzą sobie do sklepu po piwo ludzie.

  40
  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here