RAPORT Koronawirus: Olsztyn, powiat, gmina, warmińsko-mazurskie

[dane: 26.09.2020, godz. 10:30]

Sumarycznie zainfekowanych z woj. warmińsko-mazurskiego koronawirusem SARS-CoV-2 jest 1430 osób, 892 osoby wyzdrowiały, 13 osób zmarło.

Raport jest aktualizowany codziennie wieczorem. Statystyki są prowadzone od momentu pojawienia się pierwszego przypadku zarażenia na Warmii i Mazurach czyli 5 marca.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w poszczególnych powiatach województwa warmińsko-mazurskiego:

[dane: 26.09.2020, godz. 10:30]

Powiat bartoszycki – 83
Powiat braniewski – 19
Powiat działdowski – 123
Miasto Elbląg – 71
Powiat elbląski – 38
Powiat ełcki – 81
Powiat giżycki – 47
Powiat gołdapski – 6
Powiat iławski – 174
Powiat kętrzyński – 36
Powiat lidzbarski – 9
Powiat mrągowski – 16
Powiat nidzicki – 55
Powiat nowomiejski – 61
Powiat olecki – 3
Miasto Olsztyn – 200
Powiat olsztyński – 129
Powiat ostródzki – 160
Powiat piski – 43
Powiat szczycieński – 68
Powiat węgorzewski – 7

Udział powiatów w ogólnej liczbie zarażonych koronawirusem na Warmii i Mazurach

Statystyki dla województwa warmińsko-mazurskiego

[dane: 25.09.2020, godz. 17:00]

 

[dane: 29.05.2020, godz. 14:00] (z tym dniem Starosta Olsztyński podjął decyzję o zaprzestaniu informowania opinii publicznej od danych z powiatu).

Liczba osób na kwarantannie domowej w powiecie Olsztyn (m. Olsztyn)

[dane: 06.07.2020, godz. 10:30]

m. Olsztyn – 87

** Od dnia 6 lipca KMP i ratusz nie przekazują informacji o liczbie osób na kwarantannie w Olsztynie

* Od dnia 26 marca zmienił się sposób podawania liczby osób na kwarantannie. Od teraz podawana jest sumaryczna liczba osób na kwarantannie domowej i osób na kwarantannie domowej której przyjechały z zagranicy.

Liczba osób na kwarantannie domowej w powiecie olsztyńskim: 111

Lista gmin powiatu olsztyńskiego:

gm. Barczewo – 11
m. Barczewo – 5
gm. Biskupiec – 10
m. Biskupiec – 12
gm. Dobre Miasto – 0
m. Dobre Miasto – 4
gm. Dywity – 2
gm. Gietrzwałd – 0
gm. Jeziorany – 7
m. Jeziorany – 1
gm. Jonkowo – 9
gm. Kolno – 0
gm. Olsztynek – 14
m. Olsztynek – 3
gm. Purda – 17
gm. Stawiguda –  14
gm. Świątki – 2

 

Źródło danych: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olsztynie i Straż Graniczna

143 KOMENTARZE

 1. Czytelniku .Twój wpis jest najgłupszy od wypowiedzi Łukaszenki , żeby nie zachorować potrzeba wódki i wędzonego łososia , i równy z tymi występami Morawieckiego i Dudy z okresu kampanii wyborczej . Tak myślę , że to ty chyba jesteś IDIOTĄ , a nie ci obrażani przez ciebie .

  4
  5
 2. Dane z ministerstwa. na dzień 11 sierpnia 2020 r. – zmarło 1844 osób na Covid-19 razem z chorobami towarzyszącymi, natomiast wyłącznie z powodu Covid-19 – tylko 296 osób. Oznacza to, że w ciągu około 5 miesięcy śmiertelność z powodu Covid-19 wynosi około 2 osób dziennie w sytuacji, gdy w Polsce dziennie umiera około 1100 osób!!! Jeśli ktoś myśli, że taki wynik to zasługa służby zdrowia czy też władz, to jest idiotą. Ludzie obudźcie się i żyjcie normalnie, zdejmijcie te szkodliwe szmaty z twarzy. Naprawdę nie ma czego się bać, inaczej samo życie was zabije.

  6
  9
 3. Co za bzdury. W samym Biskupcu na kwarantannie jest cała klasa V plus 12 nauczycieli z SP3. A napisane jest od miesiąca to samo: m. Biskupiec 10,a gmina 12.

 4. Prof. dr med. John Ioannidis, epidemiolog i biostatystyk, jeden z najczęściej cytowanych naukowców świata: … wirus wpływa w znacznie wyolbrzymiony sposób na nasze życie. To jest zupełnie nieproporcjonalne do rzeczywistego zagrożenia, które pochodzi od koronawirusa. Astronomiczne, gospodarcze szkody, które teraz powstają, nie są adekwatne do zagrożenia tym wirusem. Jestem przekonany, że umieralność z powodu koronawirusa nie będzie widoczna w umieralności rocznej nawet w postaci piku (wzrost zgonów odbiegający od średniej).
  … każdy, kto umarł na tzw. koronawirusa, miał choroby współistniejące.
  … koronawirus tylko na zasadzie wyjątku jest śmiertelny, a w większości wypadków jest w znacznej mierze nieszkodliwą infekcją wirusową.
  „Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani” – Mark Twain

  17
  23
 5. uciekł Szumowski bo się wystraszył kłamstw swoich i bossów PiS o Cov19. Skończyła się kampania Dudy i teraz już nie mogą dalej ukrywać prawdy.
  Widać dlaczego tak bardzo PiSowi zależało na szybkich wyborach . Obecnie Długopis przegrałby.

  24
  22
 6. I bardzo dobrze ze jest tyle zachorowań na w naszym regionie !!! Ciężko było nosić maseczki ? Zachciało się jeździec na urlopy to się ma codiva!!!!

  36
  22
 7. Jak przeprowadzają więcej testów to i wychodzą chorzy na cov2. Robili tylko 10 tys testów przed wyborami to ujawnionych chorych było ok.200 zrobili 36 tys. to mamy prawie 700 . Nie było Szumowskiego i ktoś w MZ pozwolił na testowanie większej ilości ludzi , – a może sam BOSS ?
  Więcej testów!!!

  16
  14
 8. I co Morawiecki ,Duda ,Szumowski jest koniec epidemii??? Czy chodziło wam o wybory , jak nie bić aby wygrać w stylu „Gołoty” ciosy poniżej pasa i gryzienie przeciwnika . Każdy kan jest dobry aby prowadził do wygranej . Jak Hitler i jego banda morderców.

  31
  26
  • Dlatego, że mamy ciemnogród i gdyby dokładnie wskazali chorego, to zostałby obrzucony kamieniami, opluty albo przesladowany w swoim państwie katolickim. Wracamy do epoki kamienia lupanego.

 9. Dlaczego policja mimo tego, ze informowali o tym na plakatach, nie kontroluje tramwajow i sklepow? Ludzie za nic maja obostrzenia, a policja jak zwykle nic nie robi. Jak widac skuteczni byli tylko kiedy trzeba bylo postraszyc przeciwnikow politycznych obecnego prezydenta.

  40
  14
 10. Co oznacza informacja ” zgon w domu wywiad obciążający covid19 , brak testu” . Czyli pozostawiono chorą kobietę na covid 19 w domu bez robienia testów , aż zmarła bo stwierdzenie choroby popsułoby statystyki. A tak dranie mają jednego człowieka ” z głowy”. Ta sprawa powinna trafić do prokuratury. Wybory już się odbyły i nie wiem dlaczego ciągle KŁAMIĄ , że jest lepiej nią to fachowcy oceniają.

  32
  11
 11. A dlaczegóż Starosta Olsztyński podjął decyzję o zaprzestaniu informowania opinii publicznej od danych z powiatu o ilości osob na karantannie??? Czy opinia publiczna nie ma prawa do informacji??
  Na podstawie ustawy z dn 6 .09.2001 o dostępie do informacji publicznej. D.U z 2019 poz 1421 proszę o udzielanie mieszkańcom powiatu takich informacji.

  61
  2
 12. Ciekawe jak teraz postąpi Sanepid olsztyński. Czy zacznie masowo testować ludzi z miasta Olsztyn i okolic tak jak górników a wtedy się faktycznie okaże jaką faktycznie mamy skalę zachorowań. Ponoć od 17.06.2020 ok 40 osób z Stomil Olsztyn poszło na kwarantanne jest podejrzenie Covid-19 u 7 osób pracowników tej firmy. Te osoby miały kontakt z innymi ludźmi od około tygodnia czasu w sklepie na ulicy w pracy.
  Prawdziwy wysyp nas czeka za parę dni. Czas pokaże.

  24
  4
 13. Ciekawe czy w Ełckich Zakładach Mięsnych przebadają pracowników , jak górników skoro brygadzista z tych zakładów ma SARS – CoV-2
  i jego żona ze SP 4 oraz ich córka. Jak to ukryją to się wirus rozsieje na okolicę. WIĘCEJ testów . Mamy takie same prawa jak górnicy i ich rodziny. Już się do nas zjeżdżają rodacy z całej Polski i jest duża szansa ,że to świństwo (CoV-2) zawiozą do siebie . Więcej testów.

  41
  5
 14. Więcej testów !!! Wirus jest nadal bardzo grożny.Wychodzą Kłamstwa Szumowskiego. On mówi co mu każe Kaczyński, a jemu nigdy nie ufałem.
  On to robi aby ponownie wygrał Duda. Więcej testów.

  42
  19
 15. iczba osób na kwarantannie domowej w powiecie Olsztyn (m. Olsztyn)

  [dane: 08.06.2020, godz. 10:00]

  m. Olsztyn – 985?????? chyba jakaś pomylka

  12
  2
 16. Jeśli ludzie będą świadomi swoich czynów i będą postępować zgodnie z zaleceniami służb medycznych zwalczymy wirusa. W przeciwnym razie może być nawet gorzej niż w innych krajach. Tylko świadomość i odpowiedzialność przyniosą sukces

  39
  6
 17. Zwiększenie ilości przeprowadzanych testów CoV 2 na Śląsku pokazuje dobitnie , że chorych jest zdecydowanie więcej
  niż wmawiają nam rządzący. Oni oszukują jak Chińczycy świat. Gdyby u nas więcej wykonano badań to pewnie byłoby chorych kilka razy więcej
  niż oficjalnie się zgłasza.

  60
  17
  • ze dwa dni temu chyba na stronie onetu było zestawienie ile testów zostało wykonanych w poszczególnych województwach, jeżeli sprawdzi się ilość mieszkańców to te dwa dni temu przelicznik był następujący: województwo warmińcko-mazurskie 1,21% ludzi jest przebadanych, województwo śląskie 0,95%, więc patrząc od tej strony na ilośc testów to robi się ich u nas więcej- tam jest po prostu większe skupisko ludzi (iloś ludzi jest ponad 3 krotnie większa niż u nas)

   18
   11
 18. Ostatnie zachorowania to efekt wizyt , które x z tirówką nie musiały się odbyć. Przyjmujesz syfiarza to twoja wina. W Indiach takich kijami okładają. Może u nas tak trzeba.
  To jak seks z obcym lub tirówką nie wiesz co ma w majtkach lub w rozporku. A kwarantanna
  chorych w domu to jakieś nieporozumienie oni też zarażają jak ci w szpitalach i są niebezpieczni dla otoczenia. Roznoszą zarazki choć sami tego nie czują. Narażają otoczenie , matki i dzieci.

  30
  9
 19. Czy chorzy bez objawów nie rozsiewają wirusa tak jak ci co przechodzą ciężko chorobę?
  To dlaczego tacy chorzy nie są izolowani w specjalnych lecznicach ??? Czy to normalne ,że do ciężko chorujących medycy ubierają sie w podwójne a nawet potrójne ubiorki , a bezobjawowców pozostawia się samych sobie w środowisku społecznym . Chyba tylko dla tego aby roznosili chorobę!!!!

  28
  14
 20. W mojej miejscowości jest na kwarantannie (ponoć) chora na covid 2 .Jedna z tych 4 ostatnio zdiagnozowanych . Wszyscy są przerażeni , jest społeczna depresja. Cz takich chorych nie powinno się umieszczać w specjalnych klinikach dla bezobjawowców? Przecież wirus może sie przedostać nawet na workach na śmieci , a czy takie worki nie powinny być odbierane przez specjalistyczne firmy. Jak w szpitalach jednoimiennych są specjalne obostrzenia bo chorzy ( ciężko) rozsiewają wirusy , to czy ci bezobjawowi już nie zarażają lub mniej zarażają bo po nich nie widać choroby??? To skandal . PiS i Szumowski tylko udają , że zarządzaja chorobą i służba zdrowia . Oni się nie nadają do rządzenia. Ich działania to chocholi taniec.

  30
  41
  • ale chyba osoba chora ma obowiązek kwarantanny więc nie wiem w czym masz problem, jeżeli widzisz, że osoba, która powinna być na kwarantannie jest poza miejscem do tego wyznaczonym poinformuj sanepid/ policję, a jeżeli ta osoba jest w odizolowaniu to nie wiem w czym masz problem. W przypadkach, gdy u jednej osoby z rodziny stwierdzają wirusa to cała rodzina jest poddana kwarantannie.

   22
   8
  • i tak, prędzej czy póxniej, wiekszość z nas zakazi się wirusem. Moze juz tak profilaktycznie tych wszystkich przerazonych zamknać w odosobnieniu. Nie dajmy sie zwariować.

   5
   13
  • oczywiscie ze masz racje ale po co wydawac kase na takich zakazonych ….pocichu niech w domu choruja ! dobrze ze dzwi nie zaspawują!

   3
   7
  • popatrz człowieku na statystyki zachorowan i zgonow w Europie i na swiecie i nie pisz bredni, siedzisz bezpiecznie w Polsce, może wolisz Hiszpanię albo Brazylię?

   6
   3
 21. Zrobiono 13 tys testów z czego podejrzanych chorych było 6 tys (wykres). Osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu spada(wykres) a na kwarantannie utrzymuje się od jakiegoś czasu bez zmian. Więc kogo oni badają jeśli od 2 tyg osób na kwarantannie utrzymuje się na takim samym poziomie. No chyba że robią po 10 testów dziennie. Coś tu nie gra

  17
  3
  • Bo chyba ludzi cały czas przybywa tak ? Jedni wracają z wczasów lub z pracy zagranicy inni mieli kontakt z osoba chora a inni po prostu źle sie czuja i podejrzewaja u nich wirusa to sa poddawani kwarantanie . Czego tu nie rozumiec 🙂

   2
   5
 22. Ta nowa fala zachorowań to efekt wizyty chorego Warszawiaka w Olsztynie. Tak też będzie z turystami zaczną przyjeżdżać na mazury i się zacznie.Więcej testów !!!!

  48
  4
 23. A o co tu chodzi??? Nie wszystkie posty są pokazywane!!!!! Nie zamieściłem żadnego przekleństwa tylko napisałem prawde a zostało pominięte !!!! I kto kłamie?!!!!!!

  22
  2
 24. Ta kwarantanna. W kierwinach jest kobieta co przyjechała z Danii i objęta jest kwarantanna. Tylko odjedzie patrol policji a ona standardowo z domu bo już kontrola była a szybko drugi czy trzeci raz nie przyjadą! Tak to jest z kwarantanna!!!!

  32
  2
  • To zrób zdjęcie i zadzwoń na 112 jak dostanie 30000 to się nauczy siedzieć na dupie
   Dbaj o swoje bezpieczeństwo i Twoich bliskich i zrób powiadomienie obywatelskie

   70
   7
   • A potem zaprzyjaźniony z baba policjant powie jej przy kawusi kto ją podkablowal i wtedy obywatel się obudzi ze snu. Polska to nie Niemcy czy Ameryka. Tu wcześniej niż później jęzory doniosą.

    1
    4
  • Polak na Polaka nadaje ładnie to tak ? Ty masz pandemię ale strachu 🙂 otwórz oczy i wyłącz tv i zacznij szukać w necie informacji event 201 itp 🙂 miłego czytania

   4
   37
 25. Po co są komentarze ,każdy jest kowalem własnego losu.Wystarczy że sytuacja się zmieni i będzie tak jak w Włoszech czy Hiszpanii ,że około 1000 osób zacznie umierać DZIENNIE i wtedy zacznie się lament jaki „ja głupi byłem”. Po to ktoś wymyślił kwarantanne i izolację od innych ludzi żeby przejść tą epidemie.Głupich nie sieją sami się rodzą .Nikt nie jest niezniszczalny.Dlatego w miarę swoich możliwości siedź w domu szanuj zdrowie Swoje i Innych.Doceniaj to co masz. Niestety jest powiedzenie dotyczące POLAKÓW .”Polak modry po szkodzie” Dlatego masz na to wpływ i zmień to. Trudne sytuacje jednoczą też Polaków.Każdy z was ma na to wpływ. Dlatego siedź w domu i nie spi…..l tego.
  Pozdrawiam.

  61
  5
 26. Majero,to chyba jest piekarz(ż),któ(u)ry bu(ó)łki piecze,albo policjant co to boi się wyjść z radiowozu(ó). Chłop dobrze pisze a Ty malkom x czepiasz się,poczytaj inne komentarze i skoment?j. Jakie tu u ó wstawić?

  2
  4
 27. I ci z tego. Okaże się ze pilicja nie go w papierach i tobie sie distsnie , za szkalowanie niewinnego. U mnie sasiad wrocil z niemiec i na bezczela terrortzował osiedle , śmiejąc się w twarz przerażonym sąsiadom, mówiąc że jak sa przewrażliwieni , to niech myją ręce , a jak zadzwoniłem na policje , to pan policjant stwierdził , że on nic nie może , bo człowieka nie ma w papierach i prosze mu gitary nie zawracać bo ukarze zgłaszającego. Pytam sie go czy interesuje go stsn faktyczny , czy papiery……stwierdził że za moment patrol odwiedzi mnie , i wypisze mandat za utrudnianie pracy.
  Ksrtonowe państwo.

  9
  5
 28. Czy to Olsztyn,czy Elbląg, czy też inne miasta powiatowe,czy też wioski i wioseczki,nikt sobie nic z tego nie robi a już zdecydowana większość.Wystarczy spojrzeć na zatłoczone ulice i chodniki,każdy ma powód żeby wyjść z domu,jeden idzie po bólki,drugi po chleb a trzeci po kielbase i to po kilka razy dziennie. Kto ma ich kontrolować? W moim mieście Mragowie od momentu wprowadzenia ograniczeń widziałem tylko trzy razy radiowóz policyjny. Chodzę dużo po mieście ze względu na wykonywaną pracę listonosza. A już o pieszym patrolu to można w Mrągowie pomarzyć. Niestety,ale Państwo nasze nie jest do takich zadań logistycznie przygotowane. A ludzie będę robili na przekór,bo przecież Państwo ograniczylo ich swobody obywatelskie. Kompletna ignorancja. Izolujac się możemy uchronić siebie,swoją rodzinę i ludzi wokół. Widzisz kogoś kto lamnie kwarantannę,dzwon na policję albo do sanepidu,dzwon,bo może zakazić Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich. ZOSTAN W DOMU .Z chęcią sam bym został,ale ma taką pracę,że.musze chodzić, a wierzcie mi,w powiecie mragowskim nie ma jeszcze żadnego przypadku covid-19,ale chodzę z duszą na ramieniu. Pozdrawiam.

  27
  4
  • Tego policjanta co mył radiowóz w Olsztynie powinno się zwolnić dyscyplinarnie i to w trybie natychmiastowym za łamanie prawa!!!!!! Dam wlepia mandaty s CO ON ZROBIŁ?!!!!!! Wonnnn do zwolnienia!!!!!!

   15
   5
  • Kolego sympatyczny zapraszam do lidzbarka warminskiego . Robią zakupy ludzie co są na kwarantannie i bezczelnie śmieją się ze im się udało !!!!!! Pytam się gdzie te kontrole?!!!!!! GDZIE?!!!!!!

   28
   5
  • Coraz więcej jest osób które, uważają że rząd celowo przetrzymuje ich w domach żeby mieć nad nimi władze I doprowadzić do zrujnowania firm , i nie dociera proste tłumaczenie że życie jest ważniejsze od pieniędzy , do jedzenia zawsze coś się znajdzie , można zgłosić się o pomoc . Życia bliskim już nie odzyskamy a ono jest najcenniejsze . Fakt firmy upadają , rząd nie daje wystarczająco pieniędzy na utrzymanie pozycji rynkowej , ale nasz rząd tak nas okradł i roztrwonił pieniążki ze naprawdę ich nie ma. Sami już nie wiedza co robić , wyszło szydło z worka

   11
   9
 29. A czemu policja nie zagłada na osiedla gdzie zbierają się młodzi ludzie w grupach tylko głupio pyta się w mieście przechodzących ludzi „gdzie Pani Pan idzie” ?!!!! Cwaniaczki oby odwalić swoje godziny w pracy i wolne!!!!!

  21
  5
  • Bo policja tylko łapie stare samochody bo zawsze można za coś wlepić mandat i wykazać się u komendanta ze zrobiłem wynik !!!

   18
   6
 30. Ludzie jeżeli znacie tego kogoś a wiecie , że jest na kwarantannie a wychodzi z domu dzwonić na policję jak najszybciej a nie tu wypisujcie..

  19
  5
 31. Za duzo kasy mają,więc po slepach łażą nieroby pier……. 13 emerytura,500+ itp.Po co sie martwic o zdrowie i życie innych co muszą harowac na nich.

  2
  17
  • Zapieprzaj całe życie budując Polskę, dorób się garba i 1000 miesięcznie, a jeśli dożyjesz osiemdzisiątki, to nikt Ci nie będzie zazdrościł nawet 14-tej emerytury. Chyba, że tacy jak Ty (i w tym miejscu kilka ciepłych słów z Twojego słownika).

   4
   2
  • Zapylaj całe życie budując Polskę, dorób się garba i 1000 miesięcznie, a jeśli dożyjesz osiemdzisiątki, to nikt Ci nie będzie zazdrościł nawet 14-tej emerytury. Chyba, że tacy jak Ty (i w tym miejscu kilka ciepłych słów z Twojego słownika).

   1
   2
 32. O jakiej kwarantannie mówicie i piszecie kwarantanna byłaby wtedy gdyby od razy z granicy zawiezli do miejsca kwarantanny i po 14 dniach zdrowy to do domu a nie jak obecnie przyjeżdża do domu gdzie są pozostali domownicy którzy chodzą na zakupy i po mieście nawet nie wiedząc że są nośnikami wirusa i zarażając innych. A nie np.przylot na lotnisko samolotem a z lotniska autobusem czy pociągiem do domu wraz z innymi. A le najłatwiej ściągnąć jak najwięcej i po problemie bo organizacja wymaga wysiłku i pracy i to że część ludzi przestrzega zaleceń nic to nie da do puki nie przestaną przyjężdżać i przestrzegać Ci co wracają

  132
  3
  • Przyjedź do lidzbarka warmińskiego . Gdzie policja i ich kary za łamanie kwarantanny? W Lidzbarku jest pełno ludzi co chodzą po sklepach a są na kwarantannie.

   26
   1
   • Podobnie jest w Górowie. Facet wrocil wczorsj z Niemiec. Ludzie go znają , wiedzą gdzie był . Na zwrócenie uwagi reaguje śmiechem w twarz. Telefon na policję z ppdanuem danych człowieka , a ta z rozbrającą szczerością stwierdza że czlowieka nie ma na liście objetych kwarantanną.
    Kolejny przykład malzenstwo wraca z zagranicy. Wypełniają wszystkie procedury….związane z nakazem ewidencji. Okazuje sie ze według papierów kwarantanna wynosi 20 dni a nie 14, co więcej poddana kwarantannie jest tylko żona….Mąż nie…
    Kartonowe państwo….

    19
    3
  • Typowe dla polaczkow, jebac zakazy bo to „rzad tak kaze”, „musk maja w dupie, albo to co odpowiada za podstawowe funkcje…taka Karyna i Sebus, Janusz i Mariola co wrocili z saksow, mysla ze „ich o nie dotyczy”, jebana patola noc wiecej, z calego zlego licze ze KORONA zbierze odpowiednie żniwo 😉

   11
   9
 33. Zawsze można zgłosić policji w jakim sklepie robili zakupy. Jest monitoring. Jak zapłacą 30tyś to będą się śmiać debile

  31
  1
 34. Na Bartąskiej olewają kwarantanne. Przyjezdza Policja, pogadają przez megafony i odjadą a ci Wychodzą sobie na zakupy. A klatki nikt nie dezynfekuje.

  18
  4
 35. Ja powiem tak, to jest lekka ściema, znajomi wrócili z Hiszpanii i pani wieczorem siada w auto i jedzie po zakupy. Zero kontroli przez policję. Edmund.

  16
  2
  • To skoro pan wie o takim przypadku należy zadzwonić do sanepidu lub na policję /lub pouczyć ich o kwarantannie/w innym wypadku współpracuje pan z koronawirusem i jeszcze sie tym pan chwali gratuluje

   35
   1
   • Lepiej do sanepidu. U nas pani zwróciła uwagę dla policjantów którzy po wiosce sprawdzali ile osób jest na podwórku. Zero reakcji na prośbę pani ktora poprosiła patrol aby coś zrobili z dziewczyną która wróciła z zagranicy i sobie normalnie wychodzi. Gości zaprasza. Policja odpowiedziała ze oni nie są od tego. Myślę że powinni zareagować normalnie. Ale pani która ich o to prosiła zgłosiła ta sprawę do sanepidu

    8
    1
 36. Mogliby rejony podać. Chociaż byłoby wiadomo czy jeszcze można wyjść z domu czy sobie odpuścić. I sąsiedzi też byliby czujniejsi czy chorzy nie wychodą z domu

  30
  2
 37. K73 to nie prawda, że nie ma nikogo. Osobiście znam 3 osoby na kwaranannie. Oprócz tel. z sanepidu z zapytanien o samopoczucie nie mieli zadnej kontroli. Jak widac dane nie są w 100% prawidłowe.

  14
  1
 38. Też uważam, że powinno podawać się takie informacje, byłaby większa czujność. Te 3 osoby z Olsztyna, wiadomo, z których rejonów? Czy to osoby, które wróciły zza granicy?

  29
  2
 39. najlepiej jakby podawali adresy osób na kwarantannie wtedy sąsiedzi by pilnowali, czy nie wychodzą sobie do sklepu po piwo ludzie.

  41
  2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here