ShataQS / WEDA przedpremierowo / Olsztyn

  0
  ShataQS / WEDA przedpremierowo / Olsztyn

  Kiedy

  15/10/2022    
  20:00 - 22:00

  Gdzie

  Browar Warmia
  Nowowiejskiego 15, Olsztyn

  Event Type

  Zapraszamy na koncerta ShataQS w Olsztynie, podczas którego usłyszymy przedpremierowo utwory z nadchodzącego albumu WEDA. Premiera płyty planowana jest na grudzień 2022, a jesienny koncert będzi wyjątkową okazją, aby usłyszeć na żywo całość nadchodzącego materiału. Oprócz nowych kompozycji, nie zabraknie też najważniejszych utworów z płyty Fenix. Przed nami magiczny wieczór pełen wzruszeń, emocji i kojących rytmów. Do zobaczenia!

  ShataQS to artystka, która w 2019 roku obdarzyła nas magicznym albumem zatytułowanym „Fenix”. Płyta wyróżniła się etniczno – trasnowym brzmieniem oraz inspirującą warstwą tekstową, znajdując szerokie grono świadomych słuchaczy. Na początku grudnia 2022 roku światło dzienne ujrzy nowa płyta artystki, zatytułowana „Weda”.

  “Weda to płyta, która wnosi nowe spojrzenie na wiedzę. Nie czuję, że uczy czegokolwiek, raczej nawołuje do zagłębienia się w siebie by zasięgnąć własnej mądrości, zamiast poszukiwać na zewnątrz. Nawołuje do oddechu, do zatrzymania się w tym gdzie się jest. Do pracy z tym co się już ma. Inspiruje by postarać się otworzyć przepływ z wiedzą rodu, czyli by zasięgnąć bogactwa naszych przodków. Jest to płyta, podczas której odkrywałam wiele ciekawostek na temat własnej kobiecości i rozumienia męskości. Wnosi dla mnie wiele nowych wartości. Jest to przebudzająca się kobiecość nie tylko w kobiecie, ale i w mężczyznach. Jest w niej dużo o odpuszczaniu i prostocie. Jest o równoważeniu oraz miłości i akceptacji do siebie samej. Jest o konfrontacji i oswajaniu swojej dzikiej natury. O podążaniu za wołaniem, o zaufaniu do siebie. W odróżnieniu od Fenixa jest znacznie spokojniejsza i łagodniejsza, ale nie brakuje jej nawoływania do refleksji i zatrzymuje w Tu i Teraz.”

  Muzyczne korzenie artystki rozwijały się nie tylko w Polsce, ale i w Azji oraz Nowym Yorku, w którym spędziła 5 lat, doskonaląc wokalny warsztat. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. W 2001 roku wygrała finał popularnego telewizyjnego programu „Szansa na sukces” w Sali Kongresowej w repertuarze Edyty Gepert. Następnie po spróbowaniu swoich sił jako aktorka i tancerka teatru muzycznego Buffo w Warszawie wyjechała z kraju w celu szukania własnej drogi artystycznej oraz duchowej.
  Wróciła do Polski w 2013 roku, przywożąc ze sobą pierwszy swój krążek EP „The Colors I Know”. Chwilę później wygrała szóstą edycję muzycznego programu telewizyjnego „Must Be The Music” po którym wydała swoją pierwszą autorską płytę “Mr. Mankind”.

  W 2015 r. odchodząc tymczasowo od sceny, rozpoczęła budowę własnej samowystarczalnej przestrzeni i miejsca działań twórczych “Harmonia” w Kotlinie Kłodzkiej. To w niej oddała się badaniom nad świadomością dźwięku i jego wpływu na organizm i umysł ludzki. Stało się to inspiracją do napisania drugiej, autorskiej płyty „Fenix” i powrotu na scenę muzyczną w 2019 r. z całkiem nową energią. Nowy album szybko trafił do serc szerokiej liczby odbiorców w Polsce oraz poza jej granicami. “Fenix” opowiada o przemianach, o budowaniu własnej rzeczywistości a przede wszystkim o ujarzmianiu Ego, by mogło zaistnieć Ja. W całości nagrana jest w języku polskim w przyjaznym dla człowieka stroju 432Hz przy użyciu instrumentów akustycznych okraszona ciekawymi transowymi rytmami oraz elementami etnicznymi, co daje słuchaczowi duży komfort pulsującej wibracji. Współtworzyli ją wrocławski gitarzysta, kompozytor oraz producent Maciek Czemplik, perkusjonalista i aranżer o południowych korzeniach Eddy oraz wrocławski kontrabasista Bartek Chojnacki. To połączenie kilku unikatowych energii muzycznych sprawiło, że płyta ma niepowtarzalne brzmienie, które trudno zamknąć w konkretnych ramach muzycznych.

  ShataQS – Weda Przedpremierowo
  15.10.2022 – Olsztyn – Scena Browar, ul. Feliksa Nowowiejskiego 15
  www.facebook.com/events/847376303089994

  Godzina otwarcia drzwi: 19:00
  Koncert: 20:00

  Teledyski:
  ShataQS – “Weda” https://youtu.be/GmskWt7FQ
  ShataQS – „Światło” https://youtu.be/62QavrMmGGo
  ShataQs – „Fenix” https://youtu.be/eI5nODqanmI

  Strona zespołu: www.ShataQS.com
  Organizator: Agencja Perspektywy
  www.agencjaperspektywy.pl
  Kontakt: biuro@agencjaperspektywy.pl
  Regulamin koncertu: https://agencjaperspektywy.pl/regulamin

  0 komentarzy
  Informacje zwrotne w treści
  Wyświetl wszystkie komentarze