Kortowiada 2022

  0
  Kortowiada 2022

  Kiedy

  02/06/2022 - 04/06/2022    
  Całodniowe

  Gdzie

  Event Type

  Kortowiada 2022, jeden z największych festiwali studenckich w Polsce, odbędzie się w tym roku już po raz 61! Trzy dni z muzyką na scenie głównej – taki jest podstawowy plan na tegoroczne olsztyńskie juwenalia. Od 2 do 4 czerwca na Plaży przy Jeziorze Kortowskim w Olsztynie wystąpią m.in. Kaśka Sochacka, Baranovski, Happysad, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni i Enej. Wkrótce poznamy nazwiska kolejnych gwiazd.

  KUP BILET

  O Kortowiadzie
  Kortowiada to wydarzenie, które nie mieści się w ramach tradycyjnie rozumianych juwenaliów. Między innymi za sprawą wyjątkowej przestrzeni, w której się odbywa, ewoluowała ona w festiwal studencki, stając się rozpoznawalną marką. Jej renomę potwierdzają zdobyte nagrody – Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur oraz dwukrotnie Pro Juvenes w kategorii Najlepsze Juwenalia w Polsce.

  TERAZ
  W 2022 roku odbędzie się 61. edycja olsztyńskich juwenaliów. Impreza potrwa cztery dni (1-4 czerwca), podczas których na uczestników czekać będą niezapomniane wydarzenia muzyczne, kulturalne i sportowe.

  W tym roku scena główna stanie na plaży kortowskiej. Koncerty na niej będą odbywać się od czwartku do soboty (2-4 czerwca). Nazwiska kolejnych z 15 artystów, którzy zagrają w Kortowie, ujawniane są w cotygodniowych komunikatach.

  Mając świadomość potencjału tkwiącego w Kortowie, najpiękniejszym i najbardziej funkcjonalnym miasteczku akademickim w Polsce, hasłem przewodnim tegorocznej Kortowiady uczyniliśmy „Green Camp”. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie jest często określany mianem zielonego uniwersytetu, więc staramy się traktować to jako wyzwanie i motywację, by jeszcze bardziej rozwijać i realizować idee zrównoważonego rozwoju oraz promować ekologię. Uczestnikom festiwalu zaproponujemy więc wiele form aktywności będących wskazówkami dotyczącymi tego, jak (i dlaczego) dbać o środowisko.

  ZAWSZE
  O sile Kortowiady decyduje kilka cech. Pierwsza z nich to bez wątpienia wspomniane urokliwe miejsce: przestrzeń Kortowa, niezwykłego miasteczka akademickiego, w granicach którego są dwa jeziora, plaża i parki. Po drugie: muzyka. Przez lata na scenie głównej swoje koncerty grały największe polskie gwiazdy i tak ma być, oczywiście!, także tym razem. Nie zapominamy też o dawaniu szansy tym, którzy dopiero wydeptują swoją ścieżkę na rynku muzycznym. Kortowska publiczność wiele razy udowadniała, że z otwartymi ramionami przyjmuje także bardzo młodych muzyków. Trzecią ważną ideą towarzyszącą Kortowiadzie jest różnorodność. Dotyczy ona zarówno muzyki wykonywanej przez zaproszonych artystów, jak i wydarzeń dodatkowych.

  WARTO PAMIĘTAĆ
  Przypominamy, że karnety sprzedawane są na imprezę masową (2-4 czerwca), czyli koncerty na plaży kortowskiej, a nie na wydarzenia towarzyszące.

  Studenci i pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie upoważnieni są do zakupu karnetów ulgowych. W czasie wymiany karnetu na opaskę festiwalową muszą oni mieć przy sobie ważną legitymację (studencką lub pracowniczą), a dane na dokumencie muszą być takie same jak na zakupionym karnecie.

  KUP BILET

  0 komentarzy
  Informacje zwrotne w treści
  Wyświetl wszystkie komentarze