Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2 C
Olsztyn
wtorek, 21 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

listopad, 2019

23LIS20:00ZINFEST / KONCERT: JANUSZ REICHEL & RHL ANSAMBL, PULSE GENERATIONZajezdnia trolejbusowa, KnosałyKategoria wydarzenia:Darmowe,Festiwale,Koncerty

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Janusz Reichel – ur. 1965, muzyk (znany jako bard piosenki ekologicznej), poeta, działacz społeczno-kulturalny i ekologiczny, wykładowa akademicki (doktor habilitowany w dyscyplinie nauk o zarządzaniu). Na alternatywnej scenie muzycznej aktywny od początku lat 80. (zespoły Ego 4,5; No Pasaran, Zima), wspierał kampanię „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”, publicysta takich pism jak ekologiczne „Zielone Brygady” czy anarchistyczna „Mać Pariadka”. Gra solo (z gitarą elektro-akustyczną) oraz w projekcie RHL Ansambl.

RHL Ansambl – to trio powstałe w 2018 r. Na gitarze gra i śpiewa Janusz Reichel. Na perkusji Jarek Urbanowski, jeden z perkusistów Złodziei Rowerów, April, Oreiro i kilku innych projektów. Na gitarze basowej, grający już wcześniej z Jarkiem w kilku zespołach, rewelacyjny poeta młodego pokolenia Tomek Bąk, wielokrotnie nagradzany m.in. w 2019 roku otrzymał Poznańską Nagrodę Literacką – Stypendium im. S. Barańczaka. Grupa wykonuje utwory Janusza Reichela, grupy Zima, a także nowe kompozycje. W sensie stylistycznym wyrasta z szeroko rozumianego punk rocka.

Pulse Generation o sobie: mieszkamy w sercu zielonej Warmii. Tu jest nasz dom. Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy kochają muzykę reggae. Nie gonimy za modą ani muzycznymi trendami. Tworzymy kawałki demokratycznie, w zgodzie i bez lidera. W naszych tekstach mówimy o rzeczach ważnych, o sprawach, na które dzisiejsze społeczeństwo przymyka oczy. Ktoś powiedział kiedyś, że gramy polskie reggae oldschool. Może i tak. Tacy ludzie jak my są już trochę odlschoolowi, bo pomimo wieku nasz bunt nie przeminął. Wszyscy w sercach nosimy dredy i prowadzimy walkę z systemem. Czasem tylko słowem, ale największe pożary rozpoczynają się od jednej iskry.
Kamil „Olsen” Onyszk – gitarka, śpiew i jazda,
Marek „Dziku” Płotast – bas, puls i ogar,
Dominik Gałązka -saksofon, wokal,
Rafał „Żuki” Żukowski – klawisz, efekty i styl,
Tomek „Guzik” Iljasiuk – gary i czary mary,
Adrian „Adi” Kaczmarczyk – gitara solowa i cuda wianki.

Zin – forma kontrkulturowego aktywizmu. Wyzwania współczesnej alternatywy, od testamentu metalowca po ekologiczny anty-kapitalizm. Wystawa i warsztaty tworzenia zinów i szablonów, nowy numer olsztyńskiej Papierówki, koncerty zespołów Cerber, Janusz Reichel & RHL Ansambl, Pulse Generation, dyskusje.

Rozkład jazdy ZINFEST:

21.11. (CZ) g. 18:00 – PAPIERÓWKA VOL. 6
22.11. (PT) g. 17:00 – WYSTAWA „DIY OR DIE!”
22.11. (PT) g. 18:00 – DYSKUSJA PT. „TESTAMENT METALOWCA”
22.11. (PT) g. 20:00 – KONCERT ZESPOŁU CERBER
23.11. (SB) g. 15:00 – WARSZTATY „WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE SĄ PORONIONE – KOPIOWANIE MILE WIDZIANE”
23.11. (SB) g. 17:00 – SPOTKANIE Z TWÓRCĄ FANZINA XIDEALNY MOMENTX (VEGAN/STRAIGHT EDGE)
23.11. (SB) g. 18:00 – DYSKUSJA PT. „ARTZINY, LITERATURA I EKOLOGICZNY ANTYKAPITALIZM”
23.11. (SB) g. 20:00 – KONCERT: JANUSZ REICHEL & RHL ANSAMBL, PULSE GENERATION

Data

(Sobota) 20:00

Miejsce

Zajezdnia trolejbusowa

Knosały

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

X