Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
1 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

listopad, 2019

14LIS18:0020:00Wernisaż: Eda Yukov "What do you really want?"BWA Olsztyn, Al. Marszałka J. Piłsudskiego 38

Więcej

Szczegóły wydarzenia

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „What do you really want?” autorstwa Edy Yukov, który odbędzie się 14 listopada (czwartek) o godz. 18:00 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztynie.

Wystawa „What do you really want?” jest prezentacją najnowszych prac artystki. Tematyka oscyluje pomiędzy jej fascynacją sztuką renesansu i baroku, a współczesną formą wyrazu nawiązującą do street art’u. Yukov łączy ikony sztuki dawnej z bezpretensjonalnością sztuki ulicy. Sama jednak odcina się od nurtu street art. Uważa, że jest on w pewien sposób filozofią życia osób które go tworzą, często przejawem buntu i przede wszystkim jest sztuką w przestrzeni miejskiej. Fascynuje ją natomiast forma i środki wyrazu używane do jej tworzenia. / Ewa Czułowska

Eda Yukov urodzona w 1976 r. Olsztynie. W 2008 r. uzyskała dyplom na Wydziale Sztuki, UWM w Olsztynie. W 2009 r. i w 2010 r. wyróżniona Stypendium artystycznym Prezydenta miasta Olsztyn. W 2009 r. otrzymała Stypendium artystyczne Marszałka województwa Warmińsko-Mazurskiego. Laureatka nagrody Talent Roku 2010. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych m.in. w CA PAN, Warszawa; Muzeum Warmii i Mazur, Lidzbark Warmiński; TA3, Warszawa; Galeria Marszałkowska, Olsztyn; Scena X, Olsztyn oraz wielu projektów artystycznych m.in. Warmia nju dizajn, Malalit, Śladami kultur. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych m.in. BWA, Bydgoszcz; BWA, Sieradz; Mostra, Warszawa; BWA, Olsztyn. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i małymi formami rzeźbiarskimi.

KURATORKA: Ewa Czułowska

SPONSOR WERNISAŻU: Alkohole Winoteka Partyzantów

Data

(Czwartek) 18:00 - 20:00

Miejsce

BWA Olsztyn

Al. Marszałka J. Piłsudskiego 38

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

X