Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2 C
Olsztyn
wtorek, 21 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

listopad, 2019

15LIS20:00TO JEST MÓJ DOMEK: OSTATNI POCIĄG DO WARSZAWYGaleria DOBRO, Stare Miasto 24/25Kategoria wydarzenia:Darmowe,Kino

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Dom Mody Limanka to powołany w połowie 2017 roku i upadły w maju 2019, łódzki kolektyw artystyczny. Działalność grupy w większości skupiała się na organizowaniu wydarzeń artystycznych w mieszkaniu wynajmowanym przez członków i członkinie DML. Jego siedziba mieściła się w byłym gabinecie ginekologicznym, gdzie praca zawodowa i życie prywatne toczyły się równolegle. Podobnie dla kolektywu mieszkanie funkcjonowało jednocześnie jako przestrzeń prywatna i publiczna, stając się: pracownią, galerią, showroomem, domem, a przy okazji najnowszej produkcji również planem zdjęciowym.

Film Ostatni pociąg do Warszawy jest produkcją wieńczącą działalność grupy, opowiada o życiu kolektywu, którego mityczne 5 minut sławy minęło. Bohaterowie stają u progu decyzji, czy przeprowadzić się do stolicy, z doszczętnie rozkopanej i trapionej niedostatkiem Łodzi, czy zostać i realizować utopijny projekt o „prowadzeniu działalności artystycznej na peryferiach tego kraju”

http://www.dwutygodnik.com/artykul/7864-raz-nazywamy-sie-sklotem-a-raz-showroomem.html

Data

(Piątek) 20:00

Miejsce

Galeria DOBRO

Stare Miasto 24/25

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

X