Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2 C
Olsztyn
wtorek, 18 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

wrzesień, 2019

20WRZ16:0019:00Protest Tysięcy Miast - Olsztyn | Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Więcej

Szczegóły wydarzenia

20 WRZEŚNIA DOŁĄCZ DO NAJWIĘKSZEJ MOBILIZACJI KLIMATYCZNEJ W HISTORII! Wyjdź razem z nami na ulice Olsztyna aby pokazać, że i MY mamy głos i nie zgadzamy się na taki los naszej planety!

STRAJK KLIMATYCZNY rozpocznie GLOBALNY TYDZIEŃ DLA KLIMATU.

Miliony ludzi na całym świecie – uczniów, studentów, rodziców i dziadków, będą protestować w tysiącach miast, by pokazać, że nie zgadzają się na bierność rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego – NAJWIĘKSZEGO wyzwania, z jakim do tej pory jako ludzkość musieliśmy się zmierzyć. 20 września to ostatni piątek przed szczytem klimatycznym ONZ w Nowym Jorku, podczas którego zapadną kluczowe decyzje dla losu naszej planety – a zarazem naszego. Rządzący muszą wiedzieć, że MY – obywatele świata, nie zgadzamy się by przyszłość nasza i przyszłych pokoleń została zaprzepaszczona przez ich ignorancję.

Skutki katastrofalnych zmian klimatycznych zaczynamy odczuwać nawet w Polsce. Upały, ograniczenia w dostępie do wody, susze, powodzie i gwałtowne burze to zaledwie przedsmak świata, w którym przyjdzie nam żyć, jeśli nie zatrzymamy wzrostu globalnej temperatury na poziomie 1,5℃. Żeby było to możliwe już teraz musimy podjąć drastyczne kroki w kierunku osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Indywidualne zmiany, jak ważne by nie były, przestały juz wystarczać. Bez nacisku na polityków czy wielkie koncerny doprowadzimy do zniszczenia jedynego świata, jaki mamy.

Cała nadzieja w NAS! Wiele razy udowodniliśmy już, jak ogromną siłę rażenia ma nasz głos! Masowe protesty w Wielkiej Brytanii skłoniły tamtejszych polityków do daleko idących zobowiązań przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu, a nasze protesty doprowadziły do pierwszego Klimatycznego Panelu Obywatelskiego w Warszawie. Wszystkie te sukcesy to wynik zaangażowania tysięcy ludzi – starszych i młodszych. Możemy (i musimy) osiągnąć jeszcze wiele więcej – jednak do tego będziemy potrzebować Was wszystkich.

20 WRZEŚNIA MŁODZI LUDZIE Z CAŁEGO ŚWIATA ZJEDNOCZĄ SIĘ W SPRAWIE SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI – POKAŻ, ŻE I TOBIE NIE JEST ONA OBOJĘTNA.

Chcesz zaangażować się w organizację/przemówić podczas strajku?
Napisz do nas w wiadomości prywatnej 🙂

Data

(Piątek) 16:00 - 19:00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

X