Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2 C
Olsztyn
niedziela, 19 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

sierpień, 2019

22SIE(SIE 22)17:0024(SIE 24)22:00Olsztyński Festiwal Teatrów Ulicznych 2019Olsztyn Stare Miasto

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Teatry uliczne ponownie ożywią olsztyńskie plenery! Sztuka ulicy w zasięgu wszystkich zmysłów. Taniec, muzyka, performance, sztuka cyrkowa i teatr. Oryginalność, odwaga i twórcze refleksje. Słowem: trzy dni artystycznej uczty!💥

Program Olsztyńskiego Festiwalu Teatrów Ulicznych 2019 poniżej 👇👇👇

📣 CZWARTEK

22.08 CZ 17:00 – Scena Staromiejska
🎭 Teatr Fuzja: spektakl familijny 👉„Ciocia Jadzia”👈
Ciocia Jadzia to taka ciocia, o jakiej marzy każde dziecko. A przynajmniej niezależne i zadziorne dziewczynki, którym ciągle ktoś dorosły mówi, co mają robić. Ciepły, pełny humoru i zaskakujący spektakl, w którym oprócz tytułowej bohaterki zobaczymy inne barwne postaci, jak Pelagia Rzepa, Wujek Zenek czy osiedlowy urwis Łukasz Metka.
Wiek odbiorców:4-105 lat
Scenografia i reżyseria: Anna i Tomasz Rozmianiec
Scenariusz: Anna Rozmianiec
Muzyka: Artur „Sosen” Klimaszewski
Piosenki: Jakub Woźniak
Kostiumy: Ewa Wawrow
Obsada: Jakub Woźniak, Tomasz Rozmianiec, Anna Rozmianiec
Czas trwania: 50 min.
Wstęp wolny

22.08 CZ 19:00 – Rynek Starego Miasta
🎭 Teatr KTO: spektakl w drodze 👉„Drom – ścieżkami Romów”👈
Romowie, Cyganie, Kalderasze, Lowarzy, Polska Roma, Bergitka Roma… czy wiecie kim są, skąd się wzięli, jakie są ich tradycje, jak żyli kiedyś i jak żyją teraz? Spektakl to poetycko-filozoficzna opowieść o wędrówce i o historii Romów. Osią narracyjną tego przedstawienia bez słów będzie muzyka romska z różnych krajów świata.
Scenariusz, reżyseria, wybór muzyki: Monika Kozłowska
Choreografia: Aleksander Kopański
Choreografia flamenco: Bogumiła Delimata
Scenografia i Kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
Występują: Karolina Bondaronek, Anna Jedlikowska, Paulina Lasyk, Justyna Orzechowska, Marta Zoń, Grażyna Srebrny-Rosa, Sławomir Bendykowski, Marek Gierat, Aleksander Kopański, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński
Wstęp wolny

22.08 CZ 21:00 – Plac Solidarności
🎭 Teatr Akt: spektakl 👉„Poza czasem”👈
Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko. To metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Bo istotą podróży jest droga, a nie dotarcie do celu.
Reżyseria – Agnieszka Musiałowicz i zespół
Scenografia – Tomasz Musiałowicz, Hektor Werios
Muzyka – Dominik Strycharski / vocal performance i Grzegorz Szyma / DJ
Występują: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Janusz Porębski, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Krzysztof Skarżyński, Maciej Czarski
Wstęp wolny

📣 PIĄTEK

23.08 PT 18:00 – Targ Rybny
🎭 Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop”: spektakl dla dzieci 👉 Festiwal Teatrów Ulicznych w Olsztynie „Eunika w krainie cyrku”👈
Niezwykłe widowisko teatralne oparte na motywach powieści Lewisa Carrolla „Alicja w krainie czarów”. Tym razem artyści przenieśli akcję powieści do świata cyrku. Tytułowa bohaterka zasypiając przenosi się do fantastycznego świata, gdzie poznaje wiele niezwykłych postaci. Eunika wędruje z widzem przez cyrkowe krainy swojej wyobraźni, napotyka niesamowite postacie, nieziemskie zwierzęta i inne, wręcz surrealistyczne istoty. Przeżywając niezwykłe przygody coraz bardziej zagłębia się w świecie wyobraźni, który zauroczył ją bez reszty. Czy Eunika znajdzie drogę do świata realnego, a być może, co ważniejsze, czy będzie chciała do tego świata powrócić?
Scenariusz i reżyseria: Michał Brańka
Produkcja: Piotr Kulczyk
Wstęp wolny

23.08 PT 20:00 – Kościół Ewangelicko-Augsburski
🎵 Koncert grupy Księżyc // OFTU
Słowiański folk łączy się tu z psychodelią, a muzyka wymyka się prostym podziałom gatunkowym. Nastroje generowane przez Księżyc zmieniają się od dawności do dziwności, od melancholii do groteski.
Wstęp wolny

📣 SOBOTA

24.08 SO 12:00-14:00 – Plac przed Aura Centrum Olsztyna
🤹‍♀️ Olsztyński Teatr Uliczny: warsztaty kuglarskie
Jak piszą o sobie: Olsztyński Teatr Uliczny to grupa teatralno-cyrkowa powstała w wyniku zderzenia dwóch młodych dramaturgów. Zrzesza artystów o potencjale scenicznym. Prowadzi Otwarte Treningi Kuglarskie oraz warsztaty, konstruuje autorskie widowiska ogniowe oraz teatralne w duchu Nowego Cyrku. Warsztaty kuglarskie i cyrkowe odbędą się przy wejściu od strony Rossmanna do Aura Centrum. Slacklining, żonglerka, monocykl, szczudła i nie tylko. Zapraszamy młodych i nieco starszych!
Wstęp wolny

24.08 SO 14:00 – Plac przy Muzeum Nowoczesności Olsztyn Tartak Raphaelsonów
🎭 Teatr Jednej Miny: spektakl familijny 👉„TotoTitoTamto”👈
Zapraszamy na familijny spektakl cyrkowy, osadzony w klimacie komedii dell`arte. Piękne maski, umiejętności pantomimiczne oraz wspaniała muzyka zespołu Ethnogarden przeniosą widza w magiczny świat dawnego cyrku. Jednocześnie Widz będzie mógł przekroczyć granicę sceny, współuczestniczyć w spektaklu dzięki zastosowaniu scen interaktywnych. „TotoTitoTamto” to także okazja do podziwiania umiejętności cyrkowych artystów.
Niejednoznaczne rekwizyty, gagi sytuacyjne, Can Can z rybami, żonglowanie hamburgerami, łapanie ogromnego motyla oraz ciekawa fabuła zapewnią rozrywkę nie tylko dla najmłodszego widza!
Scenariusz i reżyseria: Bartłomiej Zdeb
Obsada:
Olga Rudek (Tamto)
Bartłomiej Zdeb (Tito)
Jakub Zydlewski / Maciej Nastalski (Toto)
Czas Trwania: 38 minut
Wstęp wolny

24.08 SO 15:00-17:00 – Scena Staromiejska
🤹‍♀️ Animacje dla dzieci z Warmiolandia Miasto Dzieci
Zabawy z hula-hop, zawody sportowe, wyścigi w workach, rzucanie do celu, malowanie buziek, skręcanie balonów, bańki mydlane i wiele innych!
Wstęp wolny

24.08 SO 17:00 – Plac przy Zajezdni Trolejbusowej/ Muzeum Nowoczesności Olsztyn Tartak Raphaelsonów
🎭 Teatr Snów: spektakl 👉„Pokój”👈
Samotny mieszkaniec niezwykłego pokoju, usytuowanego na pograniczu marzenia i rzeczywistości, czeka, śni, wspomina. Jego przestrzeń przyciąga uwagę. Dla nas jest miejscem gry, zabawy.
Świat, który otacza bohatera jest karłowaty, chociaż licznie zaludniony. Nawet zazdrości czasem żyjącym tam postaciom. W normalnym pokoju nie potrafiłby jednak zamieszkać i żyć szczęśliwie.
Marząc o miłości nie dostrzega tej, która troszczy się o niego organizując jego życie. A czasem, chyba nie tylko we śnie, staje się jego partnerką. Mogłaby nią być. Gdyby ją dostrzegł.
Scenariusz, reżyseria i oprawa plastyczna: Zdzisław Górski
Muzyka: collage
Występują: Zdzisław Górski, Katarzyna Michna, Monika Pluto-Prądzyńska, Monika Roguszczak, Roksana Wiczk.
Wstęp wolny

24.08 SO 18:00 – Targ Rybny
🎭 Warszawskie Centrum Pantomimy Teatr Pantomimy Mimo: 👉„Dom z moich snów”👈
Opowieść o naszej własnej przestrzeni, codziennych sprawach, ukazanych w sposób nieoczywisty. Obserwujemy parę, niegdyś pełną pięknych wzajemnych uczuć, dziś coraz bardziej względem siebie obojętną. Wydarzy się jednak coś, co zmieni ten stan. Tak zacznie się nowy etap w ich relacji. Będzie to podróż poprzez wspomnienia, powolne odkrywanie samych siebie oraz rozumienie wszystkiego, co początkowo wydawać się mogło dziwaczne.
Mozaika życia, ułożona w prosty i zabawny sposób. Galeria różnorodnych, często zabawnych postaci w historii skierowanej do całych rodzin.
Scenariusz, reżyseria Bartłomiej Ostapczuk
Muzyka: Maja Pietraszweska-Koper
Scenografia: Sławomir Szondelmajer
Projekt i wykonanie masek: Michał Lach
Występują: Paulina Staniaszek/ Aleksandra Batko, Renata Birska / Maja Rękawek, Gabriela Całun, Maciej Jan Kraśniewski.
Wstęp wolny

24.08 SO 19:00 – Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie
🎵 Koncert Piotr Machalica: Mój Ulubiony Młynarski
„Mój ulubiony Młynarski” to hołd składany Mistrzowi przez Piotr Machalica, który Jego piosenki śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert Machalicy (przeplatany opowieścią i poezją) składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury.
W programie koncertu m.in. „Jeszcze w zielone gramy”, „Tango desperado”, „Nie ma jak u mamy”, „Bynajmniej”, „Moje ulubione drzewo”, „Najpiękniejszy list miłosny”, „Idź swoją drogą” czy „Blue Tango”.
Bilety: 30 zł / bilety.mok.olsztyn.pl

24.08 SO 21:00 – Plac Solidarności
🎭 Teatr Usta Usta: spektakl 👉„Cykl”👈
Spektakl multimedialny, łączący instalacje przestrzenne, grę aktorską oraz animacje komputerowe. Odnosi się do regularności, powtarzalności elementów codzienności, natręctw, cykliczności marzeń sennych, które wpływają na naszą osobowość i sposób istnienia. Przedstawienie składa się z „cyklu” tych obrazów, które od zawsze śnimy wspólnie, wydobytych z podświadomości, symbolizujących ludzkie lęki, słabości i pragnienia.
Reżyseria: Wojciech Wiński
Scenariusz: Ewa Kaczmarek, Wojciech Wiński
Animacje: Arek Nowakowski
Kostiumy: Idalia Mantas Muzyka: Michał Kowalonek
Aktorzy: Ewa Kaczmarek, Agnieszka Nowacka, Roman Andrzejewski, Marcin Głowiński, Mikołaj Podworny, Artur Śledzianowski
Wstęp wolny

Data

22 (Czwartek) 17:00 - 24 (Sobota) 22:00

Miejsce

Olsztyn Stare Miasto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

X