Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2 C
Olsztyn
piątek, 22 Listopad, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

czerwiec, 2019

21CZE(CZE 21)18:0022(CZE 22)04:00Dubowa (W)armia w natarciu!Skolity Jezioro, Jezioro Skolickie; Skolity

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Dubowa (W)armia z nieukrywaną radością zaprasza na wydarzenie , które odbędzie się dzięki uprzejmości mieszkańców Skolit i okolic w ramach IV Skolickiej Nocy Kupały , czyli dubowo-regowe słowiańsko-jamajskie preludium.
Puentą IV Skolickiej Nocy Kupały jest m.in. puszczanie wianków na wodzie i poszukiwanie liści paproci, więc nasze bataliony i kompanie postarają się stworzyć klimat odprężenia i relaksu „dzień przed”.
Zaczniemy spokojnymi, kołyszącymi utworami reggae w stylu Bob Marley, UB 40, czy Peter Tosh po czym przejdziemy do konsumpcji głównego dania.

Wystąpią:

1. Skank Ranger – czyli znany i kochany Ojciec Chrzestny olsztyńskiego dubu, po raz kolejny wystąpi jako członek elitarnego batalionu „olstarsów”, składający się z utalentowanych muzycznych wojowników. Artysta od najmłodszych lat, zaczynał jako graficiarz przeobrażając się w wokalno-gitarowe poczwary wciąż poszukując swojego brzmienia. Znalazł je w mikserach, bitmaszynach i samplach. Współpracuje z wieloma muzykami z kraju jak i zagranicy, obiecał że postara się wystrzelić Was wszystkich na chwilę w kosmos. Z pewnego źródła wiemy, że nie będzie łapał wianków dnia następnego.

https://www.facebook.com/Skank-Ranger-562503323931430/

2. Lonely Tree Sound System – to trzech wykręconych (no może poza Patem Listonoszem) jak ręce na zapasach ziomeczków, którzy się nie narodzili – wyrośli razem z klonami, bukami, dębami, sosnami i świerkami. Ludzie-drzewa, Leśne Skrzaty Pieczewa i Jarot po raz kolejny zaprezentują Wam swoje umiejętności. Przed Wami Kapłan olsztyńskiego dubu Gorzki aka Binx, wraz z back-upem tj. samplistą Miłoszem i biciarzem Senderem. W sobotę pierwszy będzie się unosił nad jeziorem i zbierał wianki, drugi zakupił nawet tykwę, zaś trzeci podbierak. Będzie się działo.

https://www.facebook.com/lonelytreesound/
https://www.youtube.com/watch?v=gbuyoJbSrGk

3. Roots Trippin Sound System – chłopaki z Ostródy, dzięki którym będziemy mieli ściankę soundsytemową z prawdziwego zdarzenia – jak na kingstońskich czy londyńskich ulicach lat 60-70ych. Zaprezentują nie lada mieszankę najlepszych specjałów od Ska, przez Roots, po ciężkie Dubowe brzmienia, płynąca z ręcznie i zręcznie zbudowanych głośników. Płonące wianki będą zjadali w hurtowych ilościach. Najprawdopodobniej będą występowali razem z plutonem ze Szczytna.

Z zamysłem stworzenia czegoś więcej niż tylko dj’skiego kolektywu nosili się od dłuższego czasu. W 2015 powstały pierwsze „szafy” z OSB. Nie był to może szczyt jakości, ale doświadczenia, które udało się zebrać podczas pierwszych imprez zaowocowały i misja szerzenia dobrej muzyki z jamajskim zacięciem trwa nadal.

https://www.facebook.com/RootsTrippin

4.DUBPAMINA SOUND – dwóch podróżników ze Szczytna uwielbiających zwiedzać wibracje ciężkich dubowych brzmień przeplecione rootsową odpinką. Wielbiciele pulsującego basu i całonocnych sesji. King Shiloh, Jah Shaka czy Channel One są dla nich wzorem do naśladowania a kultura sound systemowa jest czymś więcej niż tylko muzyka… Gwarantowany powrót do korzeni i głośne syreny! Niewykluczone, że chłopaki staną się wiankami i to płonącymi bo tak kręcą, a ich muza to prawdziwy ogień! Najprawdopodobniej będą nacierać z kompanią ostródzką – stworzą kolektywny sound.

https://www.facebook.com/DuBpamina-Sound-1089507394559394/
https://www.youtube.com/watch?v=iD02pT0p0bo

5. SAKIN OL (tur. ochłoń) to soundsystem, który powstał 2013 r. w składzie dwóch wokalistów + selektor. Aktualnie w skład zespołu wchodzi wokalista i lider Robert Tyczyński oraz Mateusz „DJ KlapSon” Raczkowski.
Duet gra muzykę z pogranicza reggae, dancehall, roots, rap. W 2017 roku zespół wydał pierwszą płytę na licencjonowanych podkładach firmy LionRiddims pt. „Dziś Jest Jakieś Inne”. Album promowano w wielu miastach przy współpracy z wieloma artystami. W 2018 roku wyszedł ich drugi album pt. „Ultradźwięki”. Z wiankami nie chcą mieć nic wspólnego.

https://www.facebook.com/Sakinolelblag/

W ramach wydarzenia przewidujemy możliwość:
1. przygotowania do puszczania wianków dnia następnego;
2. palenia ognisk;
3. biwakowania (już od 20.VI.19);
4. nabycia szamy.

Data

21 (Piątek) 18:00 - 22 (Sobota) 04:00

Miejsce

Skolity Jezioro

Jezioro Skolickie; Skolity

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

X