Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
poniedziałek, 21 Październik, 2019
12.7 C
Olsztyn

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

lipiec, 2019

15LIP(LIP 15)10:0019(LIP 19)14:00Autobus Kultury na ZatorzuSzkoła Podstawowa nr 11, Jagiellońska 8

Więcej

Szczegóły wydarzenia

#AUTOBUSKULTURY 🚌
Dobra, zdradzimy Wam sekret: nasz autobus nie jest zwykłym autobusem. Tak naprawdę to magiobus – pojazd, w którym wydarzają się czary, a silnik – jego serce – napędzany jest wyobraźnią. Przez całe wakacje jeździć będzie po dzielnicach Olsztyna, zapraszając dzieciaki i dorosłych do krain niesamowitości. Szukajcie go na swoich podwórkach i placach. Gdy tylko usłyszycie tajemne zaklęcia klaksonu, biegnijcie ku niemu czym prędzej. Magiobus otworzy przed Wami światy arcyciekawych zdarzeń. Z kolorowych farb wyłonią się obrazy, teatr stanie się baśnią, muzyka będzie płynąć razem z tworzonymi opowieściami. Kto wie, może nawet trzepak dostanie skrzydeł i zacznie latać, a łysemu sąsiadowi wyrosną różowe włosy. Aha, i jeszcze jedno: żadne, ale to żadne inne miasto na świecie nie ma takiego pojazdu. On jest dla Was! Z Magiobusem zostawicie nudę daleko w tyle.

👉 PROGRAM:
15-19.07 PN-PT 10:00-14:00
Osiedle Zatorze (boisko SP 11 przy ul. Jagiellońskiej/Okrzei)

👉 15.07 (poniedziałek) – Trzepak Rządzi / projekcja filmowa
Cykl pt.”Trzepak rządzi” to spotkania, których głównym celem jest zachowanie przy życiu i upowszechnianie dawnych zabaw i gier podwórkowych stanowiących nieformalną, a przez to bliską i autentyczną część naszej kultury.
Przywołując zapomniane gry, zabawy i tradycję wspólnego spędzania czasu, chcemy zachęcić do zainteresowania obyczajami naszego regionu, obudzić wspomnienia z dzieciństwa, które mogą stanowić pierwszy krok na drodze integracji społecznej
Pragniemy również promować ideę spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.
Zapraszamy całe rodziny!

👉 16.07 (wtorek) – Parparusza. Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń „Muzykanci Konfabulanci”.
Opowieści Katarzyny Jackowskiej-Enemuo – to zabawa dla dzieci szkolnych, ale też dla dorosłych. Muzyka na żywo, gry tańce, zabawy i piękne pieśni tworzące opowieść. Na pewno dla otwartych dzieci szkolnych, które nie boją się same tworzyć historii, dla dzieci lubiących śpiewać, o zainteresowaniach literackich, dla dzieci lubiących tańczyć.
Zapraszamy wszystkich w wieku 1-101

👉 17.07 (środa) – Biały Teatr: warsztaty teatralne „W świecie kamishibai”
Podczas warsztatów, wraz z Białym Teatrem, młodzi teatromani odkryją sztukę tworzenia teatru ilustracji i opowieści – kamishibai, opartą na warmińskich klechdach i legendach.
Kamishibai (jap. kami– papier, shibai– sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

👉 18.07 CZ – Warsztaty fotograficzne z Mateuszem Kopaczem
Ideą zajęć z podstaw fotografii jest rozwijanie zainteresowań artystycznych. Mimo szalonego postępu technologicznego – od pierwszego utrwalonego zdjęcia na płycie szklanej w 1827 do aparatów cyfrowych, to idea wykonywania zdjęć pozostała ta sama – utrwalanie najważniejszych wydarzeń z życia ludzi.
Nasze warsztaty fotograficzne to wspaniała propozycja dla dzieci i młodzieży, chcących rozwinąć swoją wyobraźnię poza dotychczasowe horyzonty. W programie m.in. :
– Zdjęcia przy Foto – Stand
– Przegląd aparatów analogowych oraz cyfrowych
– Film poklatkowy
– Wprowadzenie w świat „Makro” fotografii
– Zdjęcia błyskawiczne
– Foto-budka
– zamrażanie ruchu

Zapraszamy dzieciaki od 10 roku życia

👉 19.07 PT – Akademia Młodych Twórców, czyli sztuka XX wieku bez tajemnic: FOWIZM.
Zapraszamy na cykl warsztatów, przedstawiających najważniejsze kierunki sztuki nowej. Naszą podróż zaczniemy od ekspresjonistycznych poszukiwań, żeby krętą drogą przez kanciaste labirynty kubizmu, organiczne i nieorganiczne szlaki abstrakcji dojść do ostrego, dadaistycznego zakrętu i zadać sobie pytanie czym w ogóle jest sztuka? Udowodnimy, że twórczość ma niejedno oblicze i spróbujemy zrozumieć, dlaczego coś co z pozoru wydaje się proste – wielką sztuką jest!
Fowizm – stajemy się obrazem
Czy niebo może być zielone, a drzewa różowe? Otóż tak! Wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni. Podczas warsztatów stworzymy duże fowistyczne dzieło i spróbujemy wejść do jego wnętrza!

Projekt #autobuskultury nie jest kierowany do grup kolonijnych oraz innych grup zorganizowanych.

Zajrzyj też: mok.olsztyn.pl/projekty/autobuskultury

Data

15 (Poniedziałek) 10:00 - 19 (Piątek) 14:00

Miejsce

Szkoła Podstawowa nr 11

Jagiellońska 8

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

X