Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
-1 C
Olsztyn
wtorek, 28 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

lipiec, 2019

22LIP(LIP 22)14:0026(LIP 26)14:00Autobus Kultury na Pojezierzu

Więcej

Szczegóły wydarzenia

#AUTOBUSKULTURY 🚌
Dobra, zdradzimy Wam sekret: nasz autobus nie jest zwykłym autobusem. Tak naprawdę to magiobus – pojazd, w którym wydarzają się czary, a silnik – jego serce – napędzany jest wyobraźnią. Przez całe wakacje jeździć będzie po dzielnicach Olsztyna, zapraszając dzieciaki i dorosłych do krain niesamowitości. Szukajcie go na swoich podwórkach i placach. Gdy tylko usłyszycie tajemne zaklęcia klaksonu, biegnijcie ku niemu czym prędzej. Magiobus otworzy przed Wami światy arcyciekawych zdarzeń. Z kolorowych farb wyłonią się obrazy, teatr stanie się baśnią, muzyka będzie płynąć razem z tworzonymi opowieściami. Kto wie, może nawet trzepak dostanie skrzydeł i zacznie latać, a łysemu sąsiadowi wyrosną różowe włosy. Aha, i jeszcze jedno: żadne, ale to żadne inne miasto na świecie nie ma takiego pojazdu. On jest dla Was! Z Magiobusem zostawicie nudę daleko w tyle.

👉 PROGRAM:
22-26.07 PN-WT 14:00-18:00 / ŚR-PT 10:00-14:00
Park im. Janusza Kusocińskiego
Boisko przy Cukiernia Tortex

👉 22.07 G:14.00 (poniedziałek) – Trzepak Rządzi / koncert Sonbird
Cykl pt.”Trzepak rządzi” to spotkania, których głównym celem jest zachowanie przy życiu i upowszechnianie dawnych zabaw i gier podwórkowych stanowiących nieformalną, a przez to bliską i autentyczną część naszej kultury.
Przywołując zapomniane gry, zabawy i tradycję wspólnego spędzania czasu, chcemy zachęcić do zainteresowania obyczajami naszego regionu, obudzić wspomnienia z dzieciństwa, które mogą stanowić pierwszy krok na drodze integracji społecznej
Pragniemy również promować ideę spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.
Zapraszamy całe rodziny!

Sonbird zagra po godz. 16.oo

Zespół SONBIRD tworzy czwórka przyjaciół z Żywca, którzy mimo młodego wieku pięknie potrafią opowiadać o emocjach i przekładać je na muzykę. Są zwycięzcami Festiwalu Supportów 2017, gdzie głosami jury oraz dzięki wsparciu publiczności zdobyli kontrakt sponsorski na nagranie swojej debiutanckiej płyty.
Po sukcesie wspólnych jesiennych koncertów z zespołem happysad Sonbird ponownie wsytąpił jako gość specjalny podczas marcowej odsłony ich trasy.
Teraz czas na występ przed olsztyńską publicznością.

👉 23.07 G:14.00 (wtorek) –
Piknik Niespodzianka dla dzieci i koncert zespołu VHS 🙂

Wielki piknik dla dzieciaków z Pojezierza. Mnóstwo pozytywnej zabawy a po godz. 16.oo koncert zespołu VHS.

VHS Jeszcze niedawno jako Create pokazywali, jak grać alternatywny pop. Teraz, już jako VHS, konsekwentnie nie dają zamknąć się w żadnej z szuflad. Emocjonalne teksty, ciekawe brzmienia i dużo świeżości!

👉 24.07 (środa) i 25.07 (czwartek) G: 10.00 – Akademia Reggae!
Zapraszamy dzieciaki w wieku 7-15 lat na artystyczne warsztaty interdyscyplinarne w klimacie reggae, podczas których będziemy starali się rozbudzić w najmłodszych pasję do tego fascynującego gatunku muzycznego. Zostań gwiazdą reggae!

W programie warsztatów: krótka historia reggae, malowanie koszulek i tworzenie instrumentów recyklingowych!

Całość zwieńczy absolutny hit: wspólny koncert dzieciaków z towarzyszeniem artysty dla mieszkańców osiedla!
Naszym gościem będzie Lonely Tree Soundsystem.

👉 26.07 (piątek) G: 10.00 – Akademia Młodych Twórców, czyli sztuka XX wieku bez tajemnic: KUBIZM
Zapraszamy na cykl warsztatów, przedstawiających najważniejsze kierunki sztuki nowej. Naszą podróż zaczniemy od ekspresjonistycznych poszukiwań, żeby krętą drogą przez kanciaste labirynty kubizmu, organiczne i nieorganiczne szlaki abstrakcji dojść do ostrego, dadaistycznego zakrętu i zadać sobie pytanie czym w ogóle jest sztuka? Udowodnimy, że twórczość ma niejedno oblicze i spróbujemy zrozumieć, dlaczego coś co z pozoru wydaje się proste – wielką sztuką jest!

Jak to się stało, że Picasso zaczął widzieć świat składający się kanciastych brył? Czy potrafimy spojrzeć jego oczami na jabłko, czajnik, autobus, a może na kolegę, czy koleżankę?
Wszystkiego dowiecie się podczas piątkowych warsztatów w Aademii Młodych Twórców.

Projekt #autobuskultury nie jest kierowany do grup kolonijnych oraz innych grup zorganizowanych.

Zajrzyj też: mok.olsztyn.pl/projekty/autobuskultury

Data

22 (Poniedziałek) 14:00 - 26 (Piątek) 14:00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

X