Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
niedziela, 17 Listopad, 2019
5.9 C
Olsztyn

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

sierpień, 2019

12SIE(SIE 12)10:0016(SIE 16)14:00Autobus Kultury na Nagórkach

Więcej

Szczegóły wydarzenia

#AUTOBUSKULTURY 🚌
Dobra, zdradzimy Wam sekret: nasz autobus nie jest zwykłym autobusem. Tak naprawdę to magiobus – pojazd, w którym wydarzają się czary, a silnik – jego serce – napędzany jest wyobraźnią. Przez całe wakacje jeździć będzie po dzielnicach Olsztyna, zapraszając dzieciaki i dorosłych do krain niesamowitości. Szukajcie go na swoich podwórkach i placach. Gdy tylko usłyszycie tajemne zaklęcia klaksonu, biegnijcie ku niemu czym prędzej. Magiobus otworzy przed Wami światy arcyciekawych zdarzeń. Z kolorowych farb wyłonią się obrazy, teatr stanie się baśnią, muzyka będzie płynąć razem z tworzonymi opowieściami. Kto wie, może nawet trzepak dostanie skrzydeł i zacznie latać, a łysemu sąsiadowi wyrosną różowe włosy. Aha, i jeszcze jedno: żadne, ale to żadne inne miasto na świecie nie ma takiego pojazdu. On jest dla Was! Z Magiobusem zostawicie nudę daleko w tyle.

👉 PROGRAM:
12-16.08 PN-PT 10:00-14:00
Nagórki (parking przy ul. Wańkowicza, naprzeciw pętli autobusu linii 111)

👉 12.08. (poniedziałek) G:10.00 – Trzepak Rządzi / projekcja filmowa
Wskrzeszamy gry oraz zapomniane zabawy naszych rodziców i dziadków, gdy świat kręcił się wokół trzepaka. Świat analogu może wchłonąć lepiej niż niejeden wirtualny poziom platformówy.
Zapraszamy całe rodziny na otwarte warsztaty podwórkowe, podczas których odkurzymy gry oraz zabawy naszych rodziców i dziadków.
Cykl pt. „Trzepak rządzi” to spotkania, których głównym celem jest zachowanie przy życiu i upowszechnianie dawnych zabaw i gier podwórkowych stanowiących nieformalną, a przez to bliską i autentyczną część naszej kultury.
Przywołując zapomniane gry, zabawy i tradycję wspólnego spędzania czasu, chcemy zachęcić do zainteresowania obyczajami naszego regionu, obudzić wspomnienia z dzieciństwa, które mogą stanowić pierwszy krok na drodze integracji społecznej.
Pragniemy również promować ideę spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.
Zapraszamy całe rodziny.

👉 13.08. (wtorek) G:10.00 – Mateusz Kopacz: warsztaty foto
Ideą zajęć z podstaw fotografii jest rozwijanie zainteresowań artystycznych. Mimo szalonego postępu technologicznego – od pierwszego utrwalonego zdjęcia na płycie szklanej w 1827 do aparatów cyfrowych, to idea wykonywania zdjęć pozostała ta sama – utrwalanie najważniejszych wydarzeń z życia ludzi.
Nasze warsztaty fotograficzne to wspaniała propozycja dla dzieci i młodzieży, chcących rozwinąć swoją wyobraźnię poza dotychczasowe horyzonty. W programie m.in. :
– Zdjęcia przy Foto – Stand
– Przegląd aparatów analogowych oraz cyfrowych
– Film poklatkowy
– Wprowadzenie w świat „Makro” fotografii
– Zdjęcia błyskawiczne
– Foto-budka
– Zamrażanie ruchu
Zapraszamy dzieciaki od 10 roku życia

👉 14.08. (środa) G:10.00 – Ola Rajska z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: warsztaty storytellingu
Poszukiwacze! Podczas naszego spotkania będziemy poszukiwać historii zamkniętych w pozornie zwyczajnych przedmiotach. Czy zwykły kamień, albo znaleziony guzik może skrywać jakąś opowieść? Przekonajmy się! Z tych tajemniczych przedmiotów stworzymy wspólnie własną galerię sztuki. Galerię niezwykłą, bo w autobusie!
Aleksandra Rajska – psycholożka, pedagożka teatru, edukatorka, aktorka. Współpracowała z kilkoma teatrami min. Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Ateneum w Katowicach, Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie czy Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze, tworząc programy i działania edukacyjne. Obecnie pracuje w Dziale Edukacji i Upowszechniania w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, gdzie prowadzi autorskie warsztaty i cykle edukacyjne.
Zapraszamy dzieci od 8 roku życia.

👉 16.08. (piątek) G:10.00 – Akademia Młodych Twórców, czyli sztuka XX wieku bez tajemnic: wizja surrealisty
Akademia Młodych Twórców, czyli sztuka XX wieku bez tajemnic to cykl warsztatów, przedstawiających najważniejsze kierunki sztuki nowej. Naszą podróż zaczniemy od ekspresjonistycznych poszukiwań, żeby krętą drogą przez kanciaste labirynty kubizmu, organiczne i nieorganiczne szlaki abstrakcji dojść do ostrego, dadaistycznego zakrętu i zadać sobie pytanie czym w ogóle jest sztuka? Udowodnimy, że twórczość ma niejedno oblicze i spróbujemy zrozumieć, dlaczego coś co z pozoru wydaje się proste – wielką sztuką jest!
Wizja surrealisty
Każdy kiedyś miał bardzo dziwny sen, może czasem wydawało się nam, że ten sen to jawa? A gdyby tak sen mógł stać się realny? Otóż może! Wystarczy go namalować i już! W sztuce wszystko może się zdarzyć.
Zapraszamy dzieci od 7 roku życia

Projekt #autobuskultury nie jest kierowany do grup kolonijnych oraz innych grup zorganizowanych.

Zajrzyj też: mok.olsztyn.pl/projekty/autobuskultury

Data

12 (Poniedziałek) 10:00 - 16 (Piątek) 14:00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

X