Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
czwartek, 14 Listopad, 2019
5 C
Olsztyn

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

sierpień, 2019

17SIE13:0017:00Alchemia Czucia w OlsztynieJoga Centrum Olsztyn, ul. Mickiewicza 31/1

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Zapraszamy do błogiej podróży w głąb siebie, w bezpiecznej przestrzeni. Odczuwanie przyjemności i rozluźnienia przychodzi Ci z trudem? Masz dosyć ciągłego napięcia, stresu i zmęczenia? Chcesz być w głębszym kontakcie ze sobą i czerpać jeszcze więcej radości z życia?

Co będziemy robić?
– rozmawiać i śmiać się
– dotykać uważnie
– przytulać z czułością
– wzdychać, ziewać i wydobywać z siebie inne dźwięki
– wchodzić w proste praktyki ruchowe
– swobodnie koncentrować się na czuciu i na tym, co się dzieje w naszym ciele
– wyrażać się i odpoczywać

Czego możesz nauczyć się w praktyce?
– jak dawać i jak przyjmować
– jak komunikować swoje potrzeby i granice
– jak uwalniać napięcie i wchodzić w głęboki relaks
– jak zauważać własne emocje i wyrażać je dokładnie tak potrzebujesz
– jak obejmować trudne emocje takie jak lęk, wstyd, złość i smutek
– jak klarownie dostrzegać potencjały drzemiące w Twoim ciele i jak z nich korzystać.

“Alchemia czucia” warsztat Essential Being

Liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacja miejsca oznacza wysłanie zgłoszenia na adres mailowy: touch.essentialbeing@gmail.com

Emocje dzieją się w ciele a to, na ile i jak czujemy swoje ciało ma bezpośredni wpływ na nasze emocje. Poza wyjątkowymi sytuacjami im więcej naszej zgody na doświadczanie i przeżywanie różnych stanów a jednocześnie im mniej przywiązywania się do nich tym bardziej nasze życie staje się przyjemne, swobodne, wypełnione wdzięcznością i miłością. Tak, miłością. Do nas samych, do innych, do życia. Kiedy pozwalamy sobie przeżyć jakiś stan dokonuje się alchemia. Otwieramy się na czucie, zgadzamy się na to, co się w nas i z nami dzieje, wszystko czego doświadczamy naturalnie dopełnia się i przechodzi w kolejny stan. Kiedy na przykład powstrzymujemy się przed czuciem smutku siłą rzeczy będziemy musieli odciąć się od czucia w ogóle, stać się “zombie”, by przetrwać konkretną sytuację. Sam smutek nie zniknie, będzie z nami dalej ale często pod inną postacią. Będzie trudniejszy do uchwycenia i do nazwania. Alchemia czucia polega na odwrotnym działaniu. By móc iść dalej i pozostać “żywą” lub “żywym” potrzebujemy pozwolić sobie na przeżycie smutku. Potrzebujemy dać sobie czas i przestrzeń na poczucie go. Kiedy ten stan się dopełni dosłownie i samoistnie zrobi się miejsce na radość, wdzięczność lub inne doświadczenia i emocje, na nową perspektywę.

Cała praktyka na spotkaniach “Alchemia czucia” opiera się na prostych narzędziach. Możemy je nazwać: mindfulness, uważność, joga śmiechu, bezpieczny dotyk, lekki, pozbawiony wysiłkowego charakteru ruch. To pomocne punkty odniesienia a jednocześnie tylko nazwy. A co praktykujemy? Miłość. A dokładniej bycie w miłości z samą_ym sobą. Lekkie, swobodne rozpuszczanie napięć, czułość i nasycanie się tym wszystkim, czego doświadczamy w trakcie spotkania. Ta praktyka to zdumiewająco mocna a zarazem przyjemna ścieżka wprowadzania głębokich zmian w swoim życiu. Poza nurtami zorganizowanej duchowości i psychologii, praktyczna i odczuwalna a jednocześnie osadzona w naszych duchowych potencjałach.

Czas trwania: 4h
Inwestycja: 140 zł (w tym 50 zł zaliczki)
Dla stałych uczestników: 300 zł (pakiet trzech spotkań)

Jeśli dodatkowo zachęcisz do przyjścia:
1 osobę zapłacisz 50 zł mniej za Twój udział
2 osoby Twój udział będzie bezpłatny, zwrócimy Ci również zaliczkę.

Wystarczy, że w zgłoszeniu zachęcone przez Ciebie osoby napiszą Twoje imię i nazwisko.

Zgłoszenia, kontakt i informacje potrzebne do rezerwacji miejsca: touch.essentialbeing@gmail.com lub chat Adrian Jedwabny

Prowadzenie:

Piotr Jör Grabowski, dla jednych psychoterapeuta, dla innych mentor. Wspieraniem ludzi w mierzeniu się z wyzwaniami życiowymi zajmuje się od 1998 roku. Od 2008 dużo uwagi w swojej pracy poświęca ludzkiej seksualności, duchowym aspektom seksu, relacjom, związkom, komunikacji oraz miłości. Pracuje na sesjach z osobami różnej płci i orientacji, z parami, konstelacjami i rodzinami oraz na warsztatach z kameralnymi grupami i takimi, które liczą więcej niż 60 osób. W 2017 roku zaczął włączać w rozwojowe i terapeutyczne prace indywidualne doświadczenia VR (Virtual Reality). Ukończył m. in. Dwuletnie Studium Psychoterapii metodą Psychologii Zorientowanej na Proces (2004/2006). W swoich artykułach i jako gość w mediach porusza zarówno pragmatyczne wątki związane z rozwojem osobistym jak i tematy kontrowersyjne dotykające tabu i wymagające przedefiniowania tego, co uznajemy za oczywiste.

Data

(Sobota) 13:00 - 17:00

Miejsce

Joga Centrum Olsztyn

ul. Mickiewicza 31/1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

X