fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Andruszkiewicz w Olsztynie: do 2024 roku koniec internetowych „białych plam” w regionie

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Do końca 2024 roku w woj. warmińsko-mazurskim nie powinno być miejsc, w których nie ma internetu – powiedział w sobotę Olsztynie na konferencji prasowej prezentującej Nowy Ład sekretarz stanu w kancelarii premiera Adam Andruszkiewicz.

Minister Andruszkiewicz podkreślił, że w Nowym Ładzie ważne miejsce zajmuje cyfryzacja. „Cyfrowe będą samorządy, urzędy gmin, w znacznie większym stopniu niż dziś będą zinformatyzowane różne procesy” – zapowiedział. Dodał, że choć dziś w warmińsko-mazurskim są miejsca, w których nie ma dostępu do internetu, to do 2024 roku ma się to zmienić.

„Zakładamy, że za 2-3 lata, do 2024 roku wszędzie powinien być internet, w tym ten najszybszy, szerokopasmowy” – powiedział Andruszkiewicz.

reklama

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki mówił, że „dzięki szczepieniom wychodzimy z kryzysu pandemicznego, ale przed nami ogromna praca związana z odbudową gospodarki”. Dodał, że Nowy Ład to nie tylko nowe ustawy i rozporządzenia ale także nowe, ogromne środki, w tym te skierowane do regionu.

Szef okręgu olsztyńskiego PiS Jerzy Szmit po raz kolejny powtórzył, że w jego ocenie pieniądze, która mają trafić do Olsztyna i powiatu olsztyńskiego – w sumie blisko 6 mld zł – winny uczynić ze stolicy regionu metropolię. „Do Olsztyna powinien być szybki dojazd z wielu miast w regionie, a w samym mieście powinna się znaleźć szeroka oferta sportowa, kulturalna, oświatowa” – wyjaśnił.

Czytaj też:  Kolejne samobójstwo. Mężczyzna wyskoczył z wieżowca i spadł na wejście do klatki schodowej

Poseł PiS Iwona Arent oceniła, że w Nowym Ładzie jest też miejsce na sprawiedliwość społeczną pojmowaną jako troska o seniorów. „Obecnie już emeryci dostali 13 emerytury, jesienią otrzymają 14 emerytury, będziemy dążyć do podwyżki świadczeń emerytalnych, w czym pomoże zwolnienie części emerytów z podatku” – powiedziała.

W sobotę w całym kraju działacze PiS prezentują założenia Nowego Ładu tj. firmowanego przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowego programu społeczno-gospodarczego na okres po pandemii. Jego fundamenty to: 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł i zwiększenie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 m kw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. W programie zaproponowano też m.in. zlikwidowanie odliczenia składki zdrowotnej od podatku. 

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama