fbpx
2 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

Ćwiczenia z krwawienia w Olsztynie odbędą się już w czerwcu

reklama

Już w czerwcu w Olsztynie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Będą to warsztaty dla kobiet, których głównym tematem będzie menstruacja.

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie wraz z Izą Moczarną-Pasiek, czyli koordynatorką ogólnopolskiego projektu, postanowili przenieść warsztaty o nazwie Czerwony Namiot – Ćwiczenia z krwawienia również do naszego miasta.

Wydarzenie to odbędzie się 10 czerwca 2021 roku w Spichlerzu na ul. Piastowskiej 13 w godzinach 18:00-21:00. Wstęp jest wolny, jednak liczba osób będzie ograniczona, dlatego obowiązują zapisy pod adresem mailowym: [email protected]

reklama

Ćwiczenia z Krwawienia mają być przestrzenią wzajemnej kobiecej (ko)edukacji osób menstruujących o integralnej części ich tożsamości. Na kameralnych warsztatach zapraszamy do stworzenia kręgu, wspólnej medytacji, podzielenia się swoją opowieścią krwi oraz utkania tej opowieści manualnie – stworzenie osobistego menstruacyjnego artefaktu. Kolejne opowieści połączą się w jedną, tworząc kolektywną opowieść krwi – Czerwony Namiot! – czytamy w opisie oficjalnego wydarzenia.

Czytaj też:  Awaria zegara na wieży ratusza, naprawa dopiero w przyszłym tygodniu

Organizatorka tej i wielu innych akcji, Izabela Moczarna-Pasiek, od wielu lat działa na rzecz praw kobiet. Stara się również przełamywać tematy tabu związane z kobiecością, np. starość, otyłość czy choroby.

Więcej szczegółów na temat akcji i jej genezy znajduje się tutaj: Czerwony namiot // Ćwiczenia z krwawienia.

Warsztaty odbędą się w reżimie sanitarnym.