fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 27 stycznia, 2022
reklama

Urząd Wojewódzki znowu przyjmie interesantów. Zmiany nastąpią od 10 maja

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Z dniem 10 maja Urząd Wojewódzki przywraca bezpośrednią obsługę obywatela i możliwość osobistego załatwiania spraw w jego poszczególnych wydziałach w Olsztynie oraz delegatur w Elblągu i Ełku. Wszystkie wejścia do Urzędu zostaną ponownie otwarte.

W Oddziale Paszportów następuje powrót do numerkowego systemu obsługi klienta, bez konieczności uprzedniego umawiania się telefonicznie. System na bieżąco monitoruje ilość pobranych numerków i reguluje ruch adekwatnie do czasu trwania przyjęcia wniosków oraz ilości oczekujących klientów według dziennego limitu. Dla osób preferujących umawianie się na wizytę w wyznaczonym terminie i określonym czasie zachowane jest stanowisko rezerwacji on-line.

W Oddziale Cudzoziemców zachowane zostaną dotychczasowe zasady obsługi.
Wszystkie tytuły pobytowe cudzoziemców i wydane im zezwolenia na pracę ulegają automatycznemu przedłużeniu. W maju i czerwcu planowane jest uruchomienie dodatkowego kanału telefonicznej rezerwacji wizyt dla osób, które potrzebują pomocy w uzupełnieniu i skompletowaniu wniosku.

Czytaj też:  Prezes SM “Jaroty” Roman P. w rękach Olsztyńskiej prokuratury
reklama

W dalszym ciągu jednak interesanci proszeni są o zachowanie odpowiednich rygorów sanitarnych. Pracownicy wciąż zachęcają do korzystania z elektronicznych form komunikacji z Urzędem.

Źródło: UW w Olsztynie

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama