fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 27 stycznia, 2022
reklama

Olsztyńskie kamyki. Już setki mieszkańców Olsztyna bierze udział w tej grze

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Mieszkańcy Olsztyna zaczerpnęli z istniejącej już akcji, aby urozmaicić sobie zarówno wyjścia na spacery, jak i przebywanie w domu. A to wszystko za sprawą kamieni.

Akcja pojawiła się już w innych miastach w Polsce, a teraz została przeniesiona również do Olsztyna. Cała rozrywka polega na zbieraniu, malowaniu i szukaniu kamieni.

Zasady zabawy są proste. Wystarczy znaleźć kamień, pomalować go według własnego uznania, a następnie pozostawić go w jakimś miejscu na terenie miasta. Po ukryciu kamienia należy podać jego przybliżoną lokalizację, aby inni uczestnicy mogli znaleźć je w trakcie spaceru.

reklama

Wszystko odbywa się w grupie na Facebook’u o nazwie Olsztyńskie kamyki, gdzie dołączyło już ponad tysiąc osób. Uczestnicy wstawiają tam zdjęcia kamieni pomalowanych przez siebie lub znalezionych gdzieś w Olsztynie.

Czytaj też:  Miliony osób w Polsce przyjęło dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19

Do zabawy zaproszeni są zarówno dorośli, jak i dzieci, dlatego kamyki należy zostawiać na odpowiedniej wysokości, na której z sięgnięciem ich nie będzie żadnego problemu.

Kolejną ważną zasadą jest to, że ozdabianie kamieni ma polegać tylko na malowaniu ich. Cekiny, koraliki czy inne ozdoby mogą odpaść i zostać połknięte przez dzieci lub zwierzęta.

Znalezione kamienie można zatrzymać dla siebie, przełożyć w inne miejsce lub schować w zupełnie innej lokalizacji.

fot. Olsztyńskie Kamyki / Facebook

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama