fbpx
5 C
Olsztyn
sobota, 8 maja, 2021
reklama

53-latka rozkochiwała w sobie mężczyzn. Mieszkaniec Olsztyna stracił przez miłość 50 tys. zł

reklama

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop 53-letniej kobiety, która wyłudzała pożyczki od poznanych przez Internet mężczyzn. Okazało się, że niektórzy w celu zaspokojenia potrzeb 53-latki zaciągali nawet pożyczki gotówkowe. Kobieta wykorzystywała ufność przede wszystkim samotnych mężczyzny poszukujących przyjaźni jak się okazało dosłownie w „sieci”.


Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej policji w Olsztynie podczas wyjaśniania okoliczności związanych z niewywiązywaniem się ze spłatą pożyczki zaciągniętej w jednej z olsztyńskich firm wpadli na trop osoby, której jak się okazało te pieniądze były przekazywane. Mieszkaniec Olsztyna zauroczony nową znajomością, nie widząc swojej sympatii uwierzył w jej problemy finansowe i przekazał jej prawie 50 tys. zł. Nie jest tajemnicą, że nigdy nie doczekał się on zwrotu pieniędzy.

W trakcie prowadzonego przez policjantów dochodzenia, na jaw wyszły takie fakty jak choćby to, że 53-latka w ten sposób oszukała więcej osób. Policjanci dotarli do 8 pokrzywdzonych pochodzących z terenu całej Polski, w większości byli to samotni mężczyźni szukający szczęścia w Internecie. Metoda działania oszustki za każdym razem była taka sama, kobieta wzbudzała zaufanie u swojej ofiary i pod pretekstem spotkania a nawet wspólnego życia, tłumacząc swoją trudną sytuację życiową prosiła o przekazanie pieniędzy. Działając w ten sposób udało się jej wyłudzić pieniądze w kwocie blisko 80 tys. zł.

reklama

Policyjne czynności skończyły się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko 53-latce podejrzanej o oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym może jej teraz grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, aby zachować szczególną ostrożność podczas zawierania nowych znajomości zwłaszcza przez Internet, kiedy do końca nie wiadomo kto jest po drugiej stronie i jakie ma zamiary.

źródło: KMP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Psaweł

Ja to chętnie bym się spotkał z moim w. Olsztynie i bym jej wylizał cipkę i dupkę

żałosne

serio przeciez to nie jej wina, że oni potraktowali to jako pożyczki. poza tym jak sie z kims wchodzi w związek to nie można liczyć na to, że ktoś będzie ci zwracal pieniądze. wiedzieli co robią przecież dawali pieniadze swojej kobiecie, a to, ze ona spotykała się w kilkoma to coż z tego faceci robią tak własnie robią, że spotykają się z kilkoma na raz kobietami i wykorzystują je na wiele sposobów również finansowo. Faceci be honoru, zeby wywlekac takie sprawy na światło dzienne. dałes kase kobiecie to zapomnij o tym. penie liczyli na nie wiadomo co z jej strony… Czytaj więcej »

Zagubiony

Żałosny to jest twój komentarz.

Edzio

Tak to jest jak facet myśli łbem a nie głową innymi słowy zjadła dupka przygłupka – brawa dla tej laski😀😁😁😁