fbpx
-0 C
Olsztyn
piątek, 28 stycznia, 2022
reklama

XXV Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii online

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie zaprasza na 25. edycję Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii na Warmii i Mazurach, które odbędą się w formie online w dniach 20-31 marca 2021 r.

W tym roku organizatorzy proponują wirtualną podróż do francuskojęzycznej Szwajcarii. Kraj słynie z pięknych krajobrazów, luksusu, zegarków, czekolady, sera i banków, jednak jest wiele rzeczy, których o nim nie wiemy.

O kulturze i tożsamości tego wyjątkowego kraju opowiedzą zaproszeni goście: podróżnicy, autorki książek o Szwajcarii, znanych blogów, czy publikacji naukowych, którzy
swoje prywatne i zawodowe życie związali z tym krajem.

reklama

Przed podróżą do Helwecji, 20 marca, w Międzynarodowy Dzień Frankofonii, koncert online
największych przebojów francuskich artystek XX i XXI wieku w wykonaniu Justyny Bacz z zespołem. „Femmes, czyli kobiety”, muzyczny spektakl, na który składają się utwory z repertuaru znanych francuskich i francuskojęzycznych artystek: Edith Piaf, Juliette Gréco, Dalida, Céline Dion czy Zaz. Piosenki w interpretacji Justyny Bacz, zaśpiewane w oryginalnych wersjach językowych oraz polskich, autorskich przekładach, układają się w opowieść o kobiecie i ważnych momentach jej życia.

Czytaj też:  Olsztyn. Szczepienia dzieci przebiegają sprawnie

A na zakończenie pasjonująca opowieść o najsłynniejszym fryzjerze wszech czasów, ojcu
nowoczesnej sztuki fryzjerskiej, jednej z najbarwniejszych i najciekawszych postaci paryskich „szalonych lat dwudziestych”. Marta Orzeszyna, znawczyni literatury i kultury francuskiej, autorka książki „Antoine de Paris. Polski geniusz światowego fryzjerstwa (Dom Wydawniczy REBIS, 2019) odsłania życia Antoniego Cierplikowskiego, który w poszukiwaniu sławy i fortuny opuszcza rodzinny Sieradz i wyrusza do Paryża.

Na wszystkie wydarzenia do(w)stęp BEZPŁATNY. Wszystkie wydarzenia TRANSMITOWANE na ŻYWO na profilu FB Centrum Polsko-Francuskiego.

Szczegółowy program wraz z opisami można znaleźć w opisie oficjalnego wydarzenia na Facebooku.

Źródło: Centrum Polsko-Francuskie Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama