5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Kolejny Puchar Polski juniorów młodszych z sukcesami olsztyńskich szablistów

WiadomościKolejny Puchar Polski juniorów młodszych z sukcesami olsztyńskich szablistów

W Koninie odbył się trzeci Puchar Polski juniorów młodszych w szabli. Na planszach o kwalifikację na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sumie walczyło 143 szermierzy z całej Polski. I tym razem szabliści z UKS Hajduczek Olsztyn stanęli na podium.

Na Pucharze Polski startowały 63 zawodniczki, w tym cztery z UKS Hajduczek Olsztyn – Aniela Kozłowska, Elżbieta Mejłun, Antonina Dobies i Marta Rozmus.

Już od samego początku rywalizacji Aniela Kozłowska udowodniła, że jest jedną z najlepszych szablistek w Polsce. Wygrała wszystkie sześć pojedynków w grupie, tracąc jedynie siedem trafień, co dało jej rozstawienie do walk pucharowych na pierwszej pozycji i awans od razu do drugiej fazy plat off. W kolejnych walkach pucharowych pokonała Alicję Swobodę (TMS Zagłębie Sosnowiec) 15:5, Julię Szelągowską (IKS Szermierka Wołomin) 15:5, w ćwierćfinale Zofię Pieniążek (TMS Zagłębie Sosnowiec) 15:10. W półfinale pewnie pokonała Karolinę Hofman (TMS Zagłębie Sosnowiec) 15:4. W finale jej rywalką była Kalina Kordel z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. Aniela pewnie pokonała ją 15:9, tym samym wygrywając Puchar Polski juniorów młodszych w szabli.

Dziękuję wszystkim, którzy pracują ze mną, bym mogła się rozwijać i nieustannie czerpać radość z uprawiania sportu. Dziękuję trenerom Adamowi Sęczkowi i Mikołajowi Grzegorkowi. Dziękuję fizjoterapeucie Szymonowi Urbanowskiemu i psychologowi sportu Dariuszowi Nowickiemu. Dziękuję wszystkim zawodnikom z klubu, bo razem tworzymy naprawdę niesamowitą ekipę, która wspiera się, wręcz przyjaźni – podkreśla Aniela Kozłowska.

Również Elżbieta Mejłun, Antonina Dobies i Marta Rozmus awansowały do fazy pucharowej. Marta przegrała pierwszą walkę, kończąc turniej na 45. miejscu. Antonina ostatecznie zajęła 32. miejsce, a Elżbieta ukończyła turniej na 18. miejscu.

W turnieju chłopców rywalizowało 80 szablistów, w tym zawodnicy Hajduczka – Oskar Kusak, Krzysztof Dowgierd i Łukasz Kowalczyk. Wszyscy awansowali do fazy pucharowej. Najlepiej wypadł Oskar Kusak, docierając do półfinału turnieju, pokonując po drodze Stefana Trąbińskiego (IKS Fancer Konstatcin) 15:3, Pawła Zastawnego (UKS Riposta) 15:5, Mateusza Stefańskiego (TMS Zagłębie Sosnowiec) 15:11 i Adama Kaczmarczyka (KKSZ Konin) 15:7, by w półfinale po wyrównanej walce przegrać z Maksymilianem Broschem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 14:15, zajmując ostatecznie 3. miejsce. Łukasz Kowalczyk z powodu kontuzji przegrał pierwsze starcie, zajmując ostatecznie 57. miejsce. Krzysztof Dowgierd uplasował się na 20. miejscu.

Gratuluję wszystkim zawodnikom. Każdy wykonał dobrą pracę. Ważne, że mimo pandemii możemy prowadzić cały czas szkolenie naszych szablistów. Chciałbym podziękować dyrektor ZSO nr 3, pani Jadwidze Baczewskiej, za pomoc, przychylność i udostępnienie miejsca do treningów – mówi prezes UKS Hajduczek Adam Sobczyk.

UKS Hajduczek Olsztyn w ramach programu „Szkolenie sportowe szablistów UKS Hajduczek Olsztyn” wspiera Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu. Zawodnicy biorą udział w programie współfinansowanym przez urząd miasta w Olsztynie „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

Źródło: Fundacja Liderzy Sportu