fbpx
-0 C
Olsztyn
piątek, 28 stycznia, 2022
reklama

Czy mieszkańcy Olsztyna w przyszłym roku będą marznąć? Może być problem

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Z końcem 2021 roku dojdzie do wyłączenia ciepłowni Michelin, która dostarczała ciepło mieszkańcom. W kolejnym roku rezerwy ciepła systemowego mają być niewielkie. Radni Olsztyna wypowiedzieli się na ten temat w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn.

Od początku 2022 roku ogrzewanie ma zapewnić ciepłownia Kortowo należąca do olsztyńskiego MPEC-u, jednak nie jest to wystarczające zaopatrzenie mieszkańców w ciepło.

Urządzenia, którymi będziemy dysponować od początku 2022 roku, one wszystkie będą po modernizacjach, albo będą zupełnie nowe, więc nie powinny ulegać awariom. Ale niestety, jak każde urządzenie – mogą ulec awarii. Jeśli więc zaistnieją łącznie dwa zjawiska: sytuacja maksymalnego zapotrzebowania na ciepło oraz awarii, to może nastąpić pewien deficyt ciepła. Nie oznacza to, że będzie skrajnie zimno, ale przejściowo temperatury w mieszkaniach mogą w takiej sytuacji być nieco niższe niż wymaga tego komfort cieplny. – powiedział prezes olsztyńskiego MPEC-u Konrad Nowak dla Radia Olsztyn.

reklama

Pełne zabezpieczenie ma zapewnić dopiero spalarnia śmieci którą buduje prezydent Olsztyna. Przewodniczący Rady Miasta Łukasz Łukaszewski obwinia opozycję o opóźnienie w jej powstawaniu. Jednocześnie zapewnia, że miasto zapewni mieszkańcom odpowiednią ilość ciepła.

Czytaj też:  Przy lidzbarskim zamku odtworzone zostaną ogrody biskupa Ignacego Krasickiego

Dzięki działaniom działaczy Prawa i Sprawiedliwości, m.in. radnych Olsztyna, ta spalarnia – ekociepłownia – jeszcze nie powstała. Ona powinna być już na uruchomieniu i to ciepło dawać. – powiedział radny Platformy Obywatelskiej – Mamy na tyle dużo czasu i tak zaawansowane projekty, że mieszkańcy będą mieli ciepłe kaloryfery.

To jest mit. (…) Swój sprzeciw wyraziły środowiska społeczne, stowarzyszenia i środowiska w Olsztynie. Prawo i Sprawiedliwość oczywiście włączyło się w ten opór, zaczęliśmy walczyć z tym błędnym pomysłem. Budowa się rozpoczęła, a można było to zrobić taniej. – odpowiedział radny Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Babalski.

Spalarnia powstaje przy ulicy Lubelskiej, a jej uruchomienie planowane jest na 2023 rok.

Źródło: Radio Olsztyn

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama