fbpx
2 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

W mieszkaniu ulotnił się tlenek węgla. Dwie osoby trafiły do szpitala

reklama

W walentynkową niedzielę doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Kobieta telefonicznie zgłosiła złe samopoczucie.

14 lutego 2021r., po godzinie 22:00, dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o złym samopoczuciu lokatorki przebywającej w mieszkaniu przy ulicy Kromera w Lidzbarku Warmińskim.

Na miejsce zdarzenia zadysponowany zastał zastęp z miejscowej jednostki ratowniczo-gaśniczej, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

reklama

Na etapie dojazdu ustalono, że mieszkanie ogrzewane jest piecem kondensacyjnym, gazowym. Ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego oraz miernik na obecność tlenku węgla w atmosferze, odczytali podwyższone wartości na kondygnacji, w której znajdował się lokal. Przy drzwiach wejściowych na podłodze leżały dwie osoby, które miały objawy zatrucia „czadem”. Podjęto decyzję o szybkiej ewakuacji poszkodowanych do strefy bezpiecznej, gdzie udzielono im pomocy medycznej. W mieszkaniu znajdował się również pies, którym zaopiekował się członek rodziny przybyły na miejsce zdarzenia.

Czytaj też:  Osiedle Nad Jeziorem Długim. 30-letnia kobieta oraz jej 7-letni syn trafili do szpitala

Dodatkowo działania strażaków polegały na przewietrzeniu mieszkania, wyłączeniu piecyka odcinając do niego dopływ gazu oraz sprawdzaniu wszystkich lokali znajdujących się w danej klatce schodowej na obecność niebezpiecznego gazu. Nie stwierdzono zagrożenia.

Poszkodowane osoby, w celu dalszej hospitalizacji trafiły do szpitala w Bartoszycach.

Źródło: KP PSP w Lidzbarku Warmińskim