fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Korkują się ulice w Olsztynie. Auta ślizgają się na ul. Grunwaldzkiej

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Padający od kilku godzin bez przerwy śnieg powoduje utrudnienia na drogach w Olsztynie i powiecie olsztyńskim – poinformowały służby drogowe.

Od południa nad Olsztynem i powiatem olsztyńskim nieustannie pada śnieg, a poruszanie się dodatkowo utrudnia silny wiatr.

Służby drogowe poinformowały, że wszystkie drogi są przejezdne, ale miejscami na jezdniach zalegają śnieżne jęzory, drogi są miejscami śliskie i z błotem pośniegowym.

reklama

Dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie poinformował, że obecnie najtrudniejsza sytuacja panuje w okolicach Olsztyna, ale śnieżyca przemieszcza się w stronę Nidzicy. Na drogach pracują obecnie 22 auta do odśnieżania.

Na drogach krajowych także miejscami panują trudne warunki drogowe, zwłaszcza w okolicach Iławy, Ostródy, Olsztynka miejscami na drogach może zalegać błoto pośniegowe.

Czytaj też:  Po nocnych opadach śniegu miejscami ślisko na drogach

Służby drogowe apelują do kierowców o ostrożność. Według prognoz śnieg nad regionem może padać do godz. 22.

W Olsztynie na niektórych drogach kierowcy maja problem z podjechaniem pod górkę. Tak jest na ul. Grunwaldzkiej. Internauci sygnalizują też problemy na al. Wojska Polskiego w stronę centrum. Tam problem z podjazdem ma tir.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama