fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

mLegitymacja studencka dostępna również w UWM

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie mogą zamawiać elektroniczne wersje swoich legitymacji za pośrednictwem USOSweb. Od niedawna działa tam specjalny moduł – mLegitymacja.

mLegitymacja studencka to mobilna wersja dokumentu (Elektronicznej Legitymacji Studenckiej), potwierdzająca status studenta i uprawniająca do korzystania z ustawowych ulg. Mobilna legitymacja studencka jest pełnoprawnym odpowiednikiem plastikowej Elektronicznej Legitymacji Studenckiej. Nie oznacza to jednak, że znika obowiązek posiadania tradycyjnego dokumentu. mLegitymacja pełni funkcję uzupełniającą. Pozwala np. potwierdzić status studenta w sytuacji, gdy dana osoba nie ma przy sobie fizycznego dokumentu.

Jej uruchomienie jest możliwe dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel, dostępnej zarówno dla użytkowników urządzeń z systemem Android, jak i iOS. Aplikacja mObywatel to cyfrowy portfel na dokumenty i usługi. Dzięki aplikacji można bezpiecznie pobierać i okazywać swoje dane, realizować eRecepty bez podawania numeru PESEL, potwierdzić uprawnienia kierowcy, sprawdzić punkty karne, okazać i sprawdzić dane swojego samochodu, a także korzystać z mLegitymacji studenckiej.

reklama

mLegitymację może zamówić student, który spełnia łącznie wszystkie kryteria: ma aktywny status studenta; ma numer PESEL; ma numer albumu; ma zdjęcie w systemie USOS; ma Elektroniczną Legitymację Studencką (plastikową); ta (plastikowa) Elektroniczna Legitymacja Studencka została przedłużona w USOS; dane osobowe studenta nie zmieniły się od czasu wydania Elektronicznej Legitymacji Studenckiej.

Czytaj też:  501. rocznica obrony Olsztyna przed Krzyżakami. Odbędzie się impreza na starówce

Warto podkreślić, że to student decyduje, czy i kiedy zainstaluje mLegitymację, wszystkie kroki wykonuje samodzielnie bez ingerencji uczelnianej administracji.

Zgłoszenia są sukcesywnie przekazywane do systemu mObywatel za pośrednictwem USOS. Po ich zrealizowaniu, w USOSweb pojawi się powiadomienie o możliwości pobrania mLegitymacji dzięki otrzymanemu kodowi QR i kodowi aktywacyjnemu. Jedna mLegitymacja może być zainstalowana wyłącznie na jednym telefonie.

Kolejną nowością, która wkrótce będzie wprowadzona w Uniwersytecie, to aplikacja mobilna USOS – wersja systemu USOS dostępna w smartfonie.

Źródło: UWM w Olsztynie

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama