fbpx
3 C
Olsztyn
czwartek, 27 stycznia, 2022
reklama

24-latek szedł ulicą bez maseczki. Dwóch mężczyzn siedziało w aucie bez maseczek

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Sylwestrowa noc minęła na Warmii i Mazurach bez wypadków i dramatycznych zdarzeń – poinformowała w piątek policja. Funkcjonariuszy wzywano głównie do zakłócania ciszy i awantur domowych, podczas jednej z nich została zraniona nożem 64-letnia kobieta.

Rzecznik warmińsko-mazurskiej policji mł. asp. Tomasz Markowski powiedział, że od sylwestrowego wieczoru do noworocznego poranka w regionie nie odnotowano żadnych wypadków drogowych. Jego zdaniem, mogło na to wpłynąć zatrzymanie podczas kontroli drogowych 15 nietrzeźwych kierowców, którym funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę.

Jak przekazał, zdecydowana większość interwencji dotyczyła zakłócania spokoju w blokach mieszkalnych przez nietrzeźwe lub zbyt głośno świętujące osoby oraz awantur domowych.

reklama

„Podczas jednej z takich awantur, w powiecie braniewskim, została zraniona nożem 64-latka. Kobieta trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia sprawy trzy pozostałe osoby” – mówił.

Według rzecznika odnotowano pojedyncze przypadki łamania przepisów dotyczących ograniczeń związanych z COVID-19. Np. w powiecie bartoszyckim funkcjonariusze interweniowali wobec nietrzeźwego 24-latka, który szedł ulicą bez maseczki, oraz wobec dwóch mężczyzn, którzy głośno puszczali muzykę w samochodzie i także nie mieli maseczek. Policja skierowała wobec nich wnioski o ukaranie do sądu.

Czytaj też:  Ostrzegamy! "5-letnia dziewczynka została porwana w Olsztynie"

„Mieszkańcy Warmii i Mazur odpowiedzialnie podeszli do obostrzeń, zastosowali się do zaleceń, dzięki czemu nie odnotowaliśmy też poważnych zdarzeń w ruchu drogowym i noc przebiegła bez dramatycznych wydarzeń” – podsumował Markowski.

W noc sylwestrową w godzinach od 19 do 6 w całym kraju wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się.

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama