fbpx
2 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

13-latkowie grozili mężczyźnie przez telefon zniszczeniem jego dom jeżeli nie zapłaci 10 tys. zł

reklama

Chłopcy zadzwonili pod przypadkowo wybrany numer i zażądali pieniędzy, grożąc poważnymi konsekwencjami w przypadku niespełnienia tej prośby. Przestraszony mężczyzna zgłosił sprawę Policji. Policjanci dotarli do nastolatków, którzy przyznali, że wymyślili taką historię dla żartu.

W czwartek (01.10.2020r.) mieszkaniec Sochaczewa otrzymał telefon z żądaniem 10000 złotych. Telefonujący zagroził, że w przypadku nieprzekazania gotówki zostanie zniszczony jego dom. Zaniepokojony i przestraszony taką sytuacją mężczyzna zgłosił sprawę Policji.

Policjanci sprawdzili, że numer z którego wykonano połączenie należy do mieszkańca Ełku. Funkcjonariusze szybko ustalili dane właściciela telefonu i jego dokładny adres. Okazało się, że na co dzień wskazany telefon użytkuje 13-letni chłopak. W trakcie prowadzonych działań ełccy policjanci ustalili, że nastolatek razem ze swoimi kolegami postanowili zrobić sobie żarty po zakończonych lekcjach. Zadzwonili pod przypadkowy numer i wymyślili historię z pieniędzmi. Niestety dopiero po fakcie zdali sobie sprawę, jak poważne następstwa wywołał ich „dowcip”.

Czytaj też:  Emil Cz. będzie zeznawał przeciwko Polsce. Białoruś ma złożyć pozew do Trybunału w Hadze
reklama

Informacje o tym zdarzeniu zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich.

Dzieci muszą mieć świadomość, że telefon to bardzo przydatne urządzenie, ale źle użytkowane może przynieść fatalne skutki i prowadzić do poważnych konsekwencji.