fbpx
-0 C
Olsztyn
piątek, 28 stycznia, 2022
reklama

Radni przyjęli budżet Olsztyna

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Finansowy plan miasta był tematem poniedziałkowej (20.12) sesji Rady Miasta Olsztyna. 

Osiemnaście i pół miliona złotych nadwyżki – to jedno z najważniejszych założeń przyszłorocznego budżetu. Po stronie dochodów zapisano nieco ponad 991 milionów, po stronie wydatków – ponad 972,6 miliona.

Jak podkreślają urzędnicy, taka konstrukcja planu wynika przede wszystkim z inwestycji na mniejszą skalę, jakie miasto planuje realizować w 2016 roku. Poza tym to dobra okazja do zgromadzenia kapitału na wkład własny do kolejnych zadań w następnych latach. Do tego przyczyni się też emisja obligacji wartości 160 mln złotych.

reklama

To najlepszy budżet, na jaki nas teraz stać – tłumaczy prezydent Piotr Grzymowicz. – Chcemy jak najskuteczniej zaspokajać potrzeby, które nasi mieszkańcy nam zgłaszają. Nie mam wątpliwości, że w ciągu roku wspólnie zrobimy wszystko, aby pozyskać dodatkowe, zewnętrzne pieniądze. To dzięki temu, że mamy doskonale przygotowanych pracowników i wykorzystujemy takie okazje. Trzeba pamiętać, że już mamy dodatkowe 35 milionów złotych na inwestycję tramwajową, a jest szansa na kolejnych 10 milionów. 

W trakcie głosowania 17 radnych poparło przedstawiony plan finansowy, a siedmiu radnych wstrzymało się od głosu.

Czytaj też:  Nowe informacje o pierwszej pacjentce z Omikronem. Czy zaraziła otoczenie?
Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama