fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

Ostatnie odliczanie do Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015

reklama
reklama
Wyślij przez
Podczas specjalnej konferencji prasowej w olsztyńskiej Galerii Warmińskiej przedstawiono stan przygotowań do Pucharu Świata w siatkówce plażowej, który już za pięć dni rozpocznie się w stolicy Warmii i Mazur. W konferencji uczestniczył Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke, Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk oraz dyrektor turnieju Rafał Pośpiech.

IMG_8974

reklama

Dzięki takim turniejom, jak olsztyński Wielki Szlem, nasi wspaniali kibice mogą oglądać polskie pary w pojedynkach na najwyższym światowym poziomie. Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej bardzo zależy na rozwoju siatkówki plażowej – pełnoprawnej dyscypliny olimpijskiej. A wiadomo, ze organizacja zawodów najwyższej rangi to najlepsza promocja – powiedział Paweł Papke. – Pragnę podziękować Światowej Federacji Piłki Siatkowej za zaufanie, jakim od lat obdarza nasz kraj powierzając organizację imprez najwyższej rangi. Doskonale współpracuje się nam także z władzami miasta i regionu. Jestem przekonany, że turniej będzie wielkim wydarzeniem i stanie się wizytówką miasta – zakończył szef polskiej siatkówki.

Coraz mocniej nad jeziorem Ukiel wyczuwa się atmosferę podekscytowania i napięcia. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Organizatorzy szacują, że tereny Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w czasie trwania całego turnieju odwiedzi ok. 150 000 osób.

Przygotowania do FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 są już na ostatniej prostej. Na dwóch turniejowych stadionach trwają prace wykończeniowe. Mimo, że do rozpoczęcia zawodów nad jeziorem Ukiel pozostało zaledwie kilka dni, jesteśmy już właściwie gotowi – powiedział Rafał Pośpiech. – Mam przyjemność pracować ze wspaniałymi ludźmi. Przyznam, że pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją, że prace wyprzedzają harmonogram. Wielka w tym zasługa dyrektora technicznego turnieju Jerzego Litwińskiego – dodał Pośpiech. – Budowa stadionów trwa od 12 sierpnia, a zakończy się w niedzielę. Co ważne, przy budowie obiektów wykorzystane zostały maksymalnie warunki lokalizacyjne, każdy metr kwadratowy plaży. Pracami budowlanymi samego stadionu zajmuje się około 30 osób, natomiast budową całej infrastruktury turniejowej to praca dla około 50 fachowców. Do przygotowania boisk wykorzystaliśmy aż 2150 ton nowego piasku, a sama elektryka pochłonęła 3 kilometry kabla – z dumą wylicza dyrektor turnieju.

– Przyjedzie do nas śmietanka światowej siatkówki plażowej, na czele z medalistkami i medalistami tegorocznych mistrzostw świata i Europy, która walczyć będzie o pokaźną pulę nagród. Emocji i siatkówki plażówki na najwyższym poziomie więc nie zabraknie. W olsztyńskich zawodach ważną rolę ogrywają też atrakcje pozasportowe. Program animacyjny Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 pęka w szwach. Każdy, od najmłodszych do starszych, znajdzie w nim coś dla siebie – powiedział Piotr Grzymowicz.

Wioletta Śląska-Zyśk podkreśliła, że wydarzenia takiej rangi są niezwykle ważne dla regionu. – Szczególnie pod względem promocyjnym jest to dla nas bardzo istotne. Tysiące ludzi, także ze świata, będzie mogło na własne oczy przekonać się jak piękne są Warmia i Mazur i jak bardzo się zmieniły w ostatnich latach. Przy takim zaangażowaniu organizatorów i wspaniałej infrastrukturze, turniej na pewno będzie wielkim sukcesem – dodała pani wicemarszałek.

Od środy do soboty przygotowano także wiele atrakcji muzycznych, kibice będą mogli pobawić się na koncertach lokalnych zespołów, m.in. dobrze znanego Big Day. Koncerty rozpoczynać się będą o godzinie 19:30. W sobotę zaplanowano także występ Jerzego Kryszaka. Dla zawodników startujących w turnieju również przygotowano małą atrakcję. W godzinach porannych i popołudniowych z hotelu na boiska przez jezioro Ukiel przewozić ich będzie specjalnie przygotowany statek.
Informacje turniejowe na bieżąco można śledzić na stronie internetowej zawodów – www.grandslam.pzps.pl oraz na profilach w portalach społecznościowych: Facebook, Twitter, Instagram i Youtube.


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze