fbpx
2 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

„Samotniak” w końcu do remontu

reklama

Budynek przy al. Niepodległości zostanie przebudowany. W poniedziałek (18 lutego) władze Olsztyna podpisały umowę na realizację tej wyczekiwanej inwestycji.

Obiekt powstał w 1968 roku. Teraz jest w nim 196 jednoosobowych lokali, niektóre z łazienkami. Administratorem jest Zakład Lokali i Budynków Komunalnych, a mieszkańcami jego klienci. Po latach popularny „Samotniak” przejdzie gruntowny remont.

Całe zadanie to skomplikowane przedsięwzięcie – przyznaje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Trzeba było przecież wykwaterować dotychczasowych lokatorów, znaleźć im lokale zastępcze. Dopiero po tym możliwe jest rozpoczęcie prac.

reklama

W projekcie zaplanowano przebudowę i rozbudowę istniejącego budynku wraz z dostosowaniem go dla osób niepełnosprawnych, dokonanie niezbędnych rozbiórek, wyburzeń i zamurowań, całkowitą wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Poza tym wykonanie termomodernizacji, instalacji wewnętrznych (energetycznych, wodno-kanalizacyjnych, CO) oraz niezbędnych instalacji zewnętrznych. Dodatkowo zagospodarowane ma być otoczenie obiektu. Za realizację zadania odpowiadać będzie spółka Witka z Olsztyna. Prace mają potrwać dwa lata.

Czytaj też:  Wyniki kontroli Państwowej Inspekcji Pracy są dla Intermarché Olsztyn druzgocące

Bardzo się cieszę, że to my dostaliśmy ten kontrakt – mówi prezes spółki Witka, Katarzyna Krawczyk. – Nie mam wątpliwości, że bez przeszkód zrealizujemy zadanie w czasie na to przeznaczonym.

Koszt inwestycji to niemal 11,4 mln złotych. Gmina uzyska wsparcie – prawie 5,3 mln złotych – z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Po zakończeniu prac w obiekcie będą 22 lokale jednopokojowe, 57 lokali dwupokojowych, oraz pięć trzypokojowych. Wszystkie będą mieć własną łazienkę oraz aneks kuchenny.